Откриване на сИзоНя

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Откриване на сИзоНя

Мнение от dunavski »

Да не съм кликнал където трябва. Сега би трябвло да виждат всички снимки.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Откриване на сИзоНя

Мнение от dunavski »

Едно клипче от вчера. Тия дни времеото все лошо и все ветровито, но за 4ч. успях да хвана няколко риби на различни сухи мухи и клинкхамъри.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Откриване на сИзоНя

Мнение от jagger1 »

Класни рибки и борбени. Голямо удоволствие е, когато правят скокове, в опит да се освободят. :tup:
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Откриване на сИзоНя

Мнение от dunavski »

Ето, че дойде любимият ми сезон за пъстъви и най-накрая се отървах от това проклятие наречено риболов на суха муха :lol: :lol: .
С настъпването на есента пъстървите активно започнаха да гонят малките рибки с цел да натрупат запас за настъпващата зима, а аз мога да практикувам любимият ми метод и това е риболов на стримери. Задръще си сухите мухи, задръще си нимфите аз искам да гледам как големи пъстърви скачат в цял ръст извън водата в опит да налапат стримера и как преследват мухата с цялата злоба и агресия на света :fish15: :fish15:.
Променливото време не помагаше особенно, духаше променлив вятър и преваляваше дъжд, но в крайна сметка намерих рибите. Имаше доста риби, които гонеха стримера и правеха вълни, но успях да хвана само две пъстърви и около залез слънце всичко приключи.
Хванах най-дебелата пъстърва, която някога съм въждал широка почти една педя широка. Исках да я претегля, но кантарчето ми нящо беше здало багажа.
Изображение
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Откриване на сИзоНя

Мнение от dunavski »

Още една пъстърва от вчера, 1.8кг взе черен олив двоен стример на бавно потъващт шнур. Рибата е с пълен набор перки, което означава, че била в язовира няколко сезона.
Изображение

А това беше в стомаха на рибата. Беше пълна с малки костурчера. Между другото рибата от горната снимка също беше пълна с една шепа костурчета.
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Откриване на сИзоНя

Мнение от dunavski »

Пъстървите започнаха да стават все по тлъсти
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Откриване на сИзоНя

Мнение от dunavski »

Тая годин сизоня започна много мразовито. Миналата седмица валя сняг и се наложи откриването да го отменят поради лоши метереологически условия. Ако си мислите, че само в България не чистят снега се лъжете, тука също не чистят :D . В крайна сметка разрешиха риболова, но от топящия се сняг водата беше 3 градуса и след около 15 минути във водата човек губи чувствителност от кръста на долу :fish2: . Успях да хвана една риба и изтървах още няколко, но в ледената водата не ми се занимаваше да правя снимки.
Днес температурите бяха малко по-високи, но за сметка на това валеше дъжд цял ден и лекият вятър правеше цялото усещане доста мразовито. Започнах с потъващт шнур и буби, но рибите не показаха особен интерес закачих и изтървах две риби и това беше. Смених на плуващт шнур и нимфи с индикатор. По едно време се замислих дали да не пробвам сухи мухи :lol: защото се люпяха миджове и на няколко пъти видях риби да се обръщат на повърхността, но си останах на нимфите. Хванах две риби на хирономуса от другата тема, но лошо впечетление ми направиха куките на Daiichi защото втората риба се откачи точно пред кепа и после видях, че куката беше се огънала :evil:. Не ми се занимаваше да превързвам мухи защото пръстите ми бяха тотално измръзнали и реших да си ходя.
Изображение
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Откриване на сИзоНя

Мнение от dunavski »

Мухарската секция гледам нещо заспа и никой не ще да пише та реших да по раздвижа малко темата.
Почти два месеца не съм стъпвал на язовира. Тази година реших да изчакам да отмине първоначалната еофория и нещата да се нормализират и отдадох на три дена на язовирните пъстърви.

Петък - качвам се на лодката и с мен нося само една пръчка за стримери и нищо друго. Оказа се, че още е много рано за стримери защото 90% от рибите се хранят с бъзъри и не ги интересухава стримерите. Около 8 часа вечерта вятърът тотално спря, язовира стана като огледало и започнаха да се появяват масивни миджове тип дунавски врабчета :D . Аз на стримерите нямах никакъв успех, само видях няколко пъстърви и един голям костур да ги следват, но не атакуваха.

Събота - реших да се върна, но този път с две пръчки. Една на бъзъри с индикатор и дна за сухи мухи. Климатичните условия бяха тотално различни като сега духаше доста силен вятър по цялата дължина на язовира и вдигаше вълни по половин метър. Това тотално елиминира опцията за сухи мухи. Повечето лодки бяха се скрили на завет в подветерната страна на язовира а аз преположих, че рибите най-вероятно ще следват вятъра и се насочих към една от язовирните стени, която от едния си край имаше малък нос и това осигуряваше малко завет и вълните не бяха толкова високи. Настаних се там, пуснах котва и започнах да ловя на монтажа с бъзърите и индикатора. Бях вързал три мухи на около 4м дълъг лидер и нагласих индикатора на около 3м дълбочина. Кълванетата започнаха да идват доста бързо като всички риби взимаха първата муха близо до дъното. Хванах пет риби, но вълните започнаха доста силно да блъскат лодката и ме влачеха дори със спусната котва. По едно време нещата станаха доста екстремни и реших да се изнасям преди да съм се разбил в язовирната стена.
Беше малко трудно да се снимат риби от люшкащата се лодка, но това беше едно от по-големичките риби.
Изображение

Неделя - вятърът беше затихнал малко, но сега пък синоптиците предвиждаха гръмотевични бури и така се случи. Тъкмо намерих няколко риби, които се хранеха на повърхността и хванах една на суха муха и започна проливен дъжд с гръмотевици, а аз се намирах в средата на язовир с карбонова пръчка в ръка :D :roll: . Изнесох се по възможно най-бързия начин на брега и заедно с другите рибари се скрихме на сухо и зачакахме дъждът да спре. След около час дъждът спря, но облаците си останаха над язовира и постоянно проблясваха светкавици през това време повечето хора си бяха заминали и ние останалата групичка от около пет човека се спогледахме и решихме да се върнем на вода :roll: :roll:
Рибите си бяха там и се хранеха даже успях да хвана още една на суха муха, която се бори доста яростно, но гръмотевиците се зачестиха и сега бяха точно над нас. Айде пак се изнесохме на брега :roll: :lol:, в крайна сметка успях да направя не повече от два часа активен риболов за целият следобед.
Изображение

п.п. Гледам, че нещо са изчезнали всички предишни снимки, но тъй като немога да редактирам предишни теми няма как да апдейтна линковете. :evil: :evil:
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”