"Липани и Патаци" - един прекрасен ден на река Саница

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Драго
Мнения: 751
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 618 пъти
получил Браво: 489 пъти

Re: "Липани и Патаци" - един прекрасен ден на река Саница

Мнение от Драго »

Супер е клипа Роска, радвам се, че сте изкарали добре, с много риби и приятна компания. Само гледам тоя младеж Бранко май по-големи ги лови от теб. Има ли нещо такова? Чакам с нетърпение следващото видео. Последния път там ги лових на клинкхамер (бях прочел в книгата на "Дедото", че мухата е измислена точно за липан) и регистрирах адски много риби. Радвам се, че риболова ви е харесал и живот и здраве пак да отидете. :tup:
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: "Липани и Патаци" - един прекрасен ден на река Саница

Мнение от чичо Док »

Николович, когато ги ловихме с клинкхамърите преди 5 години нивото на Саница бе доста по-ниско от сега като са били Роската. Инак, помниш тогава каква сеч на пусти зеленикав клинк беше :) В допълнение, и следващи години като ходих там имам риби отново на зеленикав не малък клинкхамър, но фаворита за малката вода си остава друга муха.

Последно време всички казват, че на Саница само дребни риби останали, така беше и на световното 2015 година, така се вижда и от филма на Роската, но не пречи да се провери на място отново :lol:

Роска, екстра драй флай риболов сте направили на Саница :tup:
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: "Липани и Патаци" - един прекрасен ден на река Саница

Мнение от jazzmena »

Супер филмче, супер група и мноо добра музичка. Тенкю Роска.

Хареса ми много, че сте ги борили на суха, а и освен тези кефали е излязла и по някоя пъстърмка. :D
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: "Липани и Патаци" - един прекрасен ден на река Саница

Мнение от Cougar »

Поздрави за клипа.
Чудя се има ли причина да ловите в такъв малък диапазон - хвърляне косо надолу по течението, изтичане на някакви 30-40 градуса надолу и пак презамятане?

Аз хвърлям под ъгъл нагоре по течението и оставам линията дори да се ипъне под мен. Спестява ми презамятания , а иначе се отчитат вземания през цялото време на мухата във водата.
Аватар
Драго
Мнения: 751
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 618 пъти
получил Браво: 489 пъти

Re: "Липани и Патаци" - един прекрасен ден на река Саница

Мнение от Драго »

По принцип има значение. На тази река и другите около нея е по-добре да се замята с "Reach Cast" тъй като водата е изключително бистра и проклетите скобари не взимат мухата ако първо мине типет и после мухата. Конкретно на Саница рибите когато са активни почти на всяко замятане се вдига риба и не е належащо да има продължително извозване на мухата, по-важно е да мине първо мухата а след това типета. Не че и инак не кълве, ама все пак :D
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: "Липани и Патаци" - един прекрасен ден на река Саница

Мнение от Cougar »

Благодаря за отговора. Аз определено не мисля за това кое ще мине първо - повода или мухата. Те моите поводи също са малко дебели, така че сигурно отсявам само най-агресивните риби.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: "Липани и Патаци" - един прекрасен ден на река Саница

Мнение от чичо Док »

В допълнение за сухата муха и карстовите липани от Рибник - освен, че мухата не трябва да бразди и да е първа, обикновено рибите се позиционират в дадено течение(реката е достатъчно широка), и там събират активно - понякога се ловят буквално под въдицата -
номера е да се подава на такова место, и когато се уцели мухата става забавно. При малка вода, когато и дебита е малък, рибите са още по капризни, обикновено стоят по "дупките" зад естествени препятствия и дилемата е коя от тези там 3-4 риби първа ще вземе и ще изгони останалите. Интересно е винаги :)
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”