Първа пъстърва на муха

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Първа пъстърва на муха

Мнение от Алеко »

Е, знаете, че все още не съм минал на "тъмната страна", но от време на време мятам на булдо. Тази година опитах в Словения на едно място, незнайно защо обявено "само за мухаренье", тъй като е много надолу по реката и тук пъстървите не са преобладаващият вид. Представлява праг, над който, в тихото, е разрешено на спининг, а под прага, в продължение на 200 метра, било само за муха. И тъй като още не го владея вашия риболов, сложих булдото с една купешка мушица.
DSC01769.JPG
DSC01769.JPG (110.58 KiB) Преглеждано 1511 пъти
На следващото подаване удари нещо доста по-голямо, даже не видях дали беше пъстърва, или кефал. Скъса на втората секунда. :D

Та, понеже по-горе написах, че "още" не съм станал мухар, си търся учител. Нямам нито опит, нито оборудване. Та ако някой от вас, мили ми колеги, реши, че би могъл да ме научи, срещу бири и други напитки, е добре дошъл.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа пъстърва на муха

Мнение от Росен »

Ако успееш да прескочиш на 2-3 Септември до Клисура поне за малко (на същите дати за съжаление е и Видренското детско училище) - гарантирам ти, че за часове ще научиш колкото за месеци сам ...
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Първа пъстърва на муха

Мнение от Алеко »

Росен написа:Ако успееш да прескочиш на 2-3 Септември до Клисура поне за малко (на същите дати за съжаление е и Видренското детско училище) - гарантирам ти, че за часове ще научиш колкото за месеци сам ...
С удоволствие бих дошъл, но няма да съм в България.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”