Каква мухарска въдица за щука?

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Каква мухарска въдица за щука?

Мнение от Росен »

Достатъчни са за щуките - предполагам си пробвал като момент и спининга и мухарката почти едновременно - нямам обяснение иначе защо със спининга ги хващаш. а със стримера не - колкото и да нямаш опит - на 10 метра тези стримери сами си играят достатъчно ...
Stanislavck
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 15:14
Риболов: Spinning Master,Fly fishing amateur:)
Местоположение: Англия
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Каква мухарска въдица за щука?

Мнение от Stanislavck »

Ами колега ще отивам днес пак да хвърлям голям мерак ми е, като не хвана ще се изнервя ама на другия ден пак съм там... Краста е :lol: :tup:
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Каква мухарска въдица за щука?

Мнение от Росен »

Завърти и спининга да разбереш щуките ли са пасивни или е нещо друго ...
Аватар
Драго
Мнения: 751
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 14:16
дал Браво: 619 пъти
получил Браво: 489 пъти

Re: Каква мухарска въдица за щука?

Мнение от Драго »

Stanislavck написа:... голям мерак ми е,....... Краста е :lol: :tup:
Значи ще хванеш, но наистина ако намериш някого близо до теб поне в началото като ментор ще е за добро. Успех със щуките :fish15:
Stanislavck
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 15:14
Риболов: Spinning Master,Fly fishing amateur:)
Местоположение: Англия
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Каква мухарска въдица за щука?

Мнение от Stanislavck »

Ще им хванем цаката няма начин, колкото и да е сложно в началото ще ги разбием тия щуки по Англия :11:
Аватар
jagger1
Мнения: 3170
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Каква мухарска въдица за щука?

Мнение от jagger1 »

Ако искаш да свалиш стримера в долния слой и нямаш потъваща глава или шнур, просто монтирай едно оловце от 0.5 до 1 грам пред стримера (теглото зависи от стримера и го определяш пробно). Не слагай по-голяма тежест, защото едновременно губиш и играта на стримера, губиш и каста. Изпитана тактика в годините с неутежнени примамки.
Stanislavck
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 15:14
Риболов: Spinning Master,Fly fishing amateur:)
Местоположение: Англия
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Каква мухарска въдица за щука?

Мнение от Stanislavck »

jagger1 написа:Ако искаш да свалиш стримера в долния слой и нямаш потъваща глава или шнур, просто монтирай едно оловце от 0.5 до 1 грам пред стримера (теглото зависи от стримера и го определяш пробно). Не слагай по-голяма тежест, защото едновременно губиш и играта на стримера, губиш и каста. Изпитана тактика в годините с неутежнени примамки.
Ами ще го имам впредвид това, снощи поръчах бавнопотъващ шнур Rio Outbound Short Intermediate, дано до утре дойде. А днес си изпробвах новата пръчка но ме валя дъжд, бяха гадни условията но на първо време ще трябва да науча кастинга! Цамятането ми е най-големият проблем на този етап :)
g.nikolaev
Мнения: 112
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 16:39
Риболов: спининг
дал Браво: 191 пъти
получил Браво: 296 пъти

Re: Каква мухарска въдица за щука?

Мнение от g.nikolaev »

Колега, пръчката която си снимал е доволно стар модел на Шекспир и съм почти сигурен,че е стъклопластова , а не графитна . Та от тук нататък - 3 метра макарон +по-тежък шнур + мокър стример = хич тяга . Добре е , както те посъветваха хората ,някой местен познавач да ти прегледа такъма, защото с грешно композиран такъв няма да се научиш на нищо правилно . Успех! :tup:
Stanislavck
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 15:14
Риболов: Spinning Master,Fly fishing amateur:)
Местоположение: Англия
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Каква мухарска въдица за щука?

Мнение от Stanislavck »

g.nikolaev написа:Колега, пръчката която си снимал е доволно стар модел на Шекспир и съм почти сигурен,че е стъклопластова , а не графитна . Та от тук нататък - 3 метра макарон +по-тежък шнур + мокър стример = хич тяга . Добре е , както те посъветваха хората ,някой местен познавач да ти прегледа такъма, защото с грешно композиран такъв няма да се научиш на нищо правилно . Успех! :tup:
Ами много си прав сз затова си взех нова пръчка и такъма сега го оправих та и в неделя с много добре познатия на вас майстор dunavskiq живот и здраве ще ходим да ловим!!! Или по скоро да ме учи, за което съм му много благодарен :tup: :11:
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Каква мухарска въдица за щука?

Мнение от dunavski »

Stanislavck написа: Ами много си прав сз затова си взех нова пръчка и такъма сега го оправих та и в неделя с много добре познатия на вас майстор dunavskiq живот и здраве ще ходим да ловим!!! Или по скоро да ме учи, за което съм му много благодарен :tup: :11:
Е баш па майстор не съм. Това ми е едва втори сезон ловя щуки с мухарка. Ако има щуки във водата не се изисква огромно майсторство зада хванеш една.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Каква мухарска въдица за щука?

Мнение от Росен »

Stanislavck написа: Цамятането ми е най-големият проблем на този етап :)
Това ще ти бъде най-големия проблем още дълго време, но пък започнеш ли да го усвояваш е огромна част от удоволствието при този риболов !
dunavski написа: Ако има щуки във водата не се изисква огромно майсторство зада хванеш една.
Ела тука да видиш ... :)

Разберете се да се съберем някой ден тук или пък намерете едни хубави щуки да литна аз при вас, хем ще половим, хем ще наблегнем и на кастинга ;)
Stanislavck
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 15:14
Риболов: Spinning Master,Fly fishing amateur:)
Местоположение: Англия
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Каква мухарска въдица за щука?

Мнение от Stanislavck »

Росен написа:
Stanislavck написа: Цамятането ми е най-големият проблем на този етап :)
Това ще ти бъде най-големия проблем още дълго време, но пък започнеш ли да го усвояваш е огромна част от удоволствието при този риболов :tup: !
dunavski написа: Ако има щуки във водата не се изисква огромно майсторство зада хванеш една.
Ела тука да видиш ... :)

Разберете се да се съберем някой ден тук или пък намерете едни хубави щуки да литна аз при вас, хем ще половим, хем ще наблегнем и на кастинга ;)
Чакаме те при нас, Reservoirs за щука и пъстърва колкото искаш по край нас пък и реки и езера много, само взимай билет и къде да останеш има :tup: Ако решиш казвай, за да се взимат отпуски хаха :)
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Каква мухарска въдица за щука?

Мнение от Росен »

Много ужасни билетите в момента ...
Stanislavck
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 15:14
Риболов: Spinning Master,Fly fishing amateur:)
Местоположение: Англия
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Каква мухарска въдица за щука?

Мнение от Stanislavck »

Росен написа:Много ужасни билетите в момента ...
Ами по коледа е малко кофти, гледай ги тия до Лутън, пък ако излезе нещо с нискотарифна ще е супер:)))
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”