38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от Cougar »

чичо Док написа:Миро, вържи си най елемнатарни имитации на ларви на рахофилата и хидропсито, но не много големи, т.н. по наще ширини зеленки.
Док, Аз си мислех да предложа съвсем същата муха като цвят, но после си казах, какво да предплагам нещо което не съм го пробвал и с което не съм хващал скобар. Да, аз бих наистина пуснал такива нимфи да се двиват близо по дъното като замятам срещу течението и оствям водата да ги носи без напрежение върху линията. Ако не стане, бих пробвал без метална глава, но с шнур с потъвщ връх.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: 38-th FFChampionship Comano Italy 17-23 sept 2018

Мнение от jagger1 »

Док, благодаря за нимфата. Ще си вържа за утре, пък дано проявят интерес хубавците, че от години не бях виждал такива екземпляри. Утре съм посветил излета си изключително и само на тях. Течнието на реката в този участък е средно бързо. Брегът е равен и навлиза плавно в реката на около 7-8 метра до дълбочина - до колене. Следва рязко издълбано корито с дълбочина до към 1 - 1.5 метра като улей и широко около 10 метра, в който дълбок бързей водата тече средно бързо. В този улей са построени скобарите. Нагазил до ръба на улея, скобарите ги виждам през очилата как проблясват и полягват странично на около 6-7 метра от мен, че и по-малко. Удобно е и за нимфене, и за стримери, и за суха. Само мухата да се уцели.

А бе, много недоверчиви и хитри животни са. Пипат едвам доловимо. Мухата минава и имам чувството, че ще им влезе направо в устата, а като мине покрай тях, те само полегнат странично и я пропуснат. Виждам ги като големи огледала как проблясват лениво по дъното.

Та ще вържа и такива, да видим какво ще се получи. Мислех да си вържа и малко черни нимфи с меден риб. Та каквото сабя покаже.

Благодаря и на теб и на Кугър.
Поздрави. :tup:

= = = = = = = = = = = = = = = =
Драго, а бе мъчих ги на имитация на троха, ама не искат. Държат се ниско долу по дъното. Мъчих ги и на Моп утежнена муха. На Моп мухата имах три удара при пусната директно надолу по течението муха и с леко задържане и отпускане на изпънатата линия. Ама само усетих и трите пъти кълването, но не се засякоха. Това бяха единствените три сериозни удара за два часа и то единствено и само на Моп утежнената муха.
Трудни риби са скобарите и това ме предизвиква.
Утре ще видим.
Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”