Първи риболов с мухарка

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Първи риболов с мухарка

Мнение от Веско »

b_lomsky написа: Реших, че ще си взема макара/още не съм/ с две шпули и на едната ще има плуващ шнур, а на другата потъващ според това къде ще бъдат рибите. Мисля това е разумно.
Разумно е, но ако имаш възможност, още по-разумно е да имаш 2 въдици с 2 макари....едната с плуващ, другата с потъващ. Не че смяната на шпула отнема чак толкова време, но ако имаш вързани 2 въдици е много по-лесно и удобно, а и щом си с лодка, можеш да облавяш бързо всякакви места без да сменяш шпули. Шнуровете на Барио (https://www.flylineshop.com/barrio-fly-lines.html) са доста добри и не са скъпи, сравнени с RIO, SA или Airflo, виж ги...един приятел ползва за стримери SLX и е много доволен, мисля че имат и "sink tip".

Клипчета гледай, има някои много добри и полезни, от които много можеш да научиш, но не пропускай редовно да тренираш на трева/вода, че там се изчистват грешките и се учи най-бързо. Ако можеш се записвай отстрани с камера и после гледай клиповете, за да си видиш грешките.
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
dunavski
Мнения: 366
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 22:59
Риболов: мач, фидер, муха
Местоположение: Rugby - UK
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 398 пъти

Re: Първи риболов с мухарка

Мнение от dunavski »

b_lomsky написа:Снабдих се с мухарка 6/7 клас. В един магазин попаднах на залежал шнур и го купих. Това му е опаковката
Колега Ломски няколко човека преди мен са ти дали отговор, но да повторя и аз.
Шнура който си купил е американски и те групират потъващите щнурове според грамажа на шнура а не класа. Този шнур ако е 40 грама значи е около 600 грейна. Аз на моята 11ти клас ултра фаст морска мухарка слагам 450 грейна шнур така че съжалявам да го кажа но си купил шнур двойно по-тежък от класа на пръчката ти. От тук идва първият проблем. Пръчката ти неможе да носи шнура, върхът на пръчката колабира и прави тейлинг луупове и затова шнура те удря по гърба. Проблем номер две. Замятането на потъващт шнур особенно напълно потъващт шнур изиска по-специфична техника на замятане. Проблем номер три. Тъй като шнура ти е мноооого тежък потъва на дъното като камък и не е на едно ниво с расперите и за това не кълват просто защото мухата ти е на дъното. Проблем номер четири. С този шнур имаш съвсем реалната възможност да строшиш пръчката си и по-добре я смени с нещо по-разумно.

п.п. Когато практикуваш сложи около метър метър и половина монофил на края на шнура и вържи малко снопче прежда на него.
Всички искат да отидат в рая, но никой не иска да умре
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Първи риболов с мухарка

Мнение от Росен »

b_lomsky написа: И още нещо - няма да ловя на нимфа. Тази малка тежест лети с огромна скорост и много боли :( . При това рибите могат да я налапат и изплюят, колкото пъти искат без да разбереш.
Това е много далеч от истината. Послушай ме за 5-тия клас, плуващия шнур и записа на кастинга ти с цел изчистване на грешките ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”