"Таласъмския"

ОФФСом
Публикувай отговор
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

"Таласъмския"

Мнение от Diman »

И така-яз. Ивайловград. 45 незаконни митничарски постройски, обявени официално за "бракониерски". Липсва им акт 16. За първи път виждам този язовир по телевизията- язовир, който не прилича на себе си! Язовир, който аз бях решил да зарибявам със сом. Какво всъщност става в тази локва?
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tomahawk »

Едното за сметка на другото. :idea:
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
fn1p
Мнения: 818
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 21:27
Местоположение: Хасково
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: "Таласъмския"

Мнение от fn1p »

Diman написа:....Какво всъщност става в тази локва?
Нещата вървят натам,че хубаво ще ги съборят,ама ако бутнат след това,отпадъка във водата,направо не знам.
Яни
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Сеп 08, 2009 10:58
Местоположение: Гр.Бургас

Мнение от Яни »

Отпадъците няма да бъдат изхвърлени в водата,ще бъдат закарани до най-близкото сметище.А и плус тва 70% от къщите няма да ги бутнат.
stoyko
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 7:51
Местоположение: svilengrad

Мнение от stoyko »

Димане, недей се хаби да зарибяваш щот има доволно количество сом .Яла да ги фаташ бре , толкоз ли е трудно.Па за Ставри Димитрово -ако бутнат и една барака я ке си скъсам рибарскио билет :lol: :oops: .Те ги бутат тези вили от зората на демокрацията бе ,ама кат гледам в тоя живот няма да е .Кучетата си лаят -кервана си върви ,всяко чудо за три дни.Народа иска хляб и зрелища баце , ама като няма хляб поне сеир да ни направят -ей тва е принципа по който се работи в момента .Ама ако стане ше оцапат кълките-Трябва да падне половината Созопол ,Несебър ,Всичко във вододайната зона на Искър ,по Батак -тук там ,и още незнам колко знайни и незнайни вили и хотелчета ,селца и паланки из нашата окаяна държавичка :idea: :cry: :wink:.Ама и за кво му викат Митничарското село-незнам ,след като единствената вила митничарска е на Мараша , който са го уволнявали нам си колко пъти като шеф на митницата ама после като спечели делото му плащат обещетения от нашите данъци и си е пак там .Плюс тва тя е една от законните и е построена на частна земя с планове , актове и всичките други простотии и въобще са му вързани гащите на чиляка де и пак ще му направят вятър на оная му работа ,щото първо се мисли и послесе действа а не да скачат в батака па после -как да излезем чисти-ами никак :wink:
стара риба нема
jylt
Мнения: 1388
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 19:21
получил Браво: 1 път

Мнение от jylt »

На всички големи язовири има незаконни постройки.Не знам защо се учудвате,защото така е от много години.Сега просто се вдига пушак.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Най-тъпото и лесно е да бутнеш нещо построено.Царе сме да събаряме мавзолеи и да правим грозни паркинги.
Ако питате мен бих ги накарал да си платят всичко солено с лихвите.Така вълка ще е сит и агнето цяло.Гадно нещо са руините. :wink:
Димане не виждам връзка между зарибяването и вилите.На язовира има толкова диви места,без постройки.Но май излезна късметлия отново....Б.Борисов е виновен за всичко. :shock: Даже и за войната в Косово. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Те че трябва да си платят соленто-трябва
ама какви хубави домове за изоставени деца и т.н. става от тези къщички
hobie revolution 13
bedniagizmi
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 22:35
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Мнение от bedniagizmi »

за мен най доброто което може да се случи е отиват длъжностни лица правят опис на всичко и после търг.И после държавата си прибера паричките и ето и хазната пълна и вилите там.Поне няма да останат разбити строителни обекти защото никой няма да залеси.Просто една гробница това също не е добра гледка.
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

Аз пък съвсем се бях отчаял. Било е напразно. Разбирам, че селището не е на митничари(което изобщо не ме интересува), не е бракониерско, а лодките пред селището се използуват само за разходка. Мрежите- незнам за какво, вероятно за лов на пеперуди. С една дума, разследванията на прокуратура и данъчни са неверни, изказванията на случителите на ИАРА са лъжа, а целият народ е излъган от предаването на БНТ.
Селището естествено няма да бъде докоснато- това е повече от ясно и логично. Ще бъде узаконено, вкарано в данъчните регистри, а собствениците ще се разминат с "мъмрене". Толкова гиролтия, за нищо. Бъдещето е розово- много модерен цвят в момента.
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Мнение от pavel mangelov »

Диман е човека познал "верния отговор"........за съжаление!!!
I'll be back.....for the next season
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

А,вие друго ли сте очаквали,не вярвам да сте толкова наивни!!!!!
hvani i pusni
stoyko
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 7:51
Местоположение: svilengrad

Мнение от stoyko »

Ами , да ви кажа под секрет-Дявола не е толкоз черен колкото го описва Анката Цолова по вечерните новини.Точно тези двамата служители на ИАРА дето ги дадоха оная вечер в интервюто -Коцо и Рангел ,(с камуфлажете)къде спят -на палатка ли :?: -нееее.На Козела вилата .Тва е базовия лагер на ИАРА-джийте-храна ,вода ,бензин лодки -всичко е от него.От там тръгват да обикалят-не моеш да кльонкнеш нощно време хеле на полето -хич чалъм няма, ама тва е друга тема.Па за мрежи - просто забрави -е зимата в мъглата от към Бориславци мое и да пуснат ама не е като преди.Страх лозе пази.Плюс това (съвсем сериозно)Козелья зарибява ежегодишно с по 50 000 бр.шаранчета и амурчета от по 50-80гр. и просто за мрежи в района -забрави.Подозирам че имат и бинокли за нощно, щото на откриването влезнахме към 9,5 ч.и към 11.5 .(Пущината се чува на далече , ем имаше вятър от лагерите към нас )и бръмна един мотор (пък точно даваха мач от световното тогава) и докато изкараме въдиците и парашута бяха спрели до нас -ии-КО СТАА ВЕ БАЦЕ :?: Билети простотий и те така.Ся колко му е законна вилата не знам ама щом от ЕVN му туриха трафопост значи следва да има акт 16 .Ама да се оправят ние кво да му мислим.Сега че не пуска никои на неговия бряг да хваща си е смотано и шатрите да се веят цяло лято на ПЛАЖА и никой да не може да хвърли там си е простотия ама кво да прайш -няма пълно щастие :) :wink: Важното е че Ицо Доматя(най големия бракониер на Ивайловград)щом тръгна да хваща риба с въдици-значи имаме напредък и мое и да се опрайм :lol:.Па и не само той :wink: .
Последно промяна от stoyko на Чет Окт 14, 2010 21:26, променено общо 3 пъти.
стара риба нема
Аватар
emilkg
Мнения: 386
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 12:30
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 2 пъти

Мнение от emilkg »

RIMOHIT написа:Те че трябва да си платят соленто-трябва
ама какви хубави домове за изоставени деца и т.н. става от тези къщички
Не стават Тишо, за тия които са незаконни всяка година ги залива водата, тоест те са в чашката на язовира, не случайно се казва чашка на язовира.
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

pavel mangelov написа:Диман е човека познал "верния отговор"...
С това бях известен... :roll: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “СомОФФ”