КОГАТО БЯХ НА 18 ГОДИНИ И ПОД ТЯХ

ОФФСом
host200
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 16:54

Re: КОГАТО БЯХ НА 18 ГОДИНИ И ПОД ТЯХ

Мнение от host200 »

Янич те не легнаха въобще :D , иначе са живи и здрави.
Празнотата е форма и формата е празнота , риболова е някъде по средата
pav4o79
Мнения: 136
Регистриран на: Съб Ное 16, 2013 15:40
Риболов: Spining time
дал Браво: 100 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: КОГАТО БЯХ НА 18 ГОДИНИ И ПОД ТЯХ

Мнение от pav4o79 »

Спомените са много и все приятни откъм риболов , не такъми :lol: .
Където и да ходехме риба винаги хващахме без особенни подготовки .
Разликата е , че тогава нямаше мрежари иначе рибарите са си все толкова , даже по малко , че България има няма е 6 000 000 човека вече .
10 години и половина живях в Испания и излетите прекарани там бяха невероятни откъм риби и емоции , като риболовния билет за една година беше 12,50 евро и няма забрана за риболов на повечето водоеми и реки целогодишно .
Щуката , бялата риба , костурът и сомът се считат за нашественици и на много места връщането им обратно е забранено .
Върнах се в България и три години , през свободното си време прекарвах в риболов на Дунава със семейството или приятели .
Голямата река си е голяма .
Началото на миналата година заминах за Швеция , много красиво и диво е там , а за риба няма да говорим .
Сега съм в Щатите със семейството , спечелих зелена карта миналата година.
Като кацнахме в Сан Франциско , още на другия ден отидох в местното кметство и си извадих билет , за щата Калифорния годишния билет за резиденти на щата е 45 долара .
Вече ходих няколко пъти за риба и всеки път оставам без думи .
Толкова много риба в реките и затворените водоеми не съм виждал никъде , но трябва и да се четат табелките ,щото тука не си поплюват ама грам .
Ако пише , че е забранено да ловиш не пристъпваш , а за мрежи неможе стана и дума .
Почти навсякъде в Калифорния щуката е вредител и е забранено да се връща обратно , особено за реките .
Навсякъде е чисто и красиво , а за природата ............, само може да се залъгваме , че в България е най девствена и непокътната природа . Какви гори със секвои има и течащи малки и големи реки и гледки спиращи дъха със своята красота .
Искрено се надявам един ден да има такива закони и в България и най вече те да се спазват .
Публикувай отговор

Обратно към “СомОФФ”