Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасково

ОФФСом
Аватар
carbolino

Re: Да защитим д-р Милчев,шеф на регионалната ИАРА гр.Хасков

Мнениеот carbolino » Вто Мар 05, 2013 21:02

Тракиец,ще е рай за сомовете.Пълно е с раци които сома обожава.

ribata402

Мнениеот ribata402 » Вто Мар 05, 2013 21:08

Ако питаш за Тракиец,Язовира е в идеален климатичен пояс,ако несе блъска яко с мрежи.Прави страшна популация,на бяла,шаран,костур и други дребни риби.От 1-2години някои колеги са пуснали сомета,които вече са станали5-7кг.Иначе е хубав неголям водоем,с добри боища и дълбочини за укритие на рибата.Язовира си заслужава ...навремето ми беше любим водоем..79-95г.Ходих за риба там.После оня воения изрод Христозов, дето и пясъка обезрибяваше, го взе и приключих с риболова там.
Между другото там има хванати,трофеини бяли риби.

Аватар
тони котев

Мнениеот тони котев » Вто Мар 05, 2013 21:17

Емо , евала за това което правиш, но докато не започнат да влизат в затвора мрежарите и токаджиите, Ебро и По ще си ги сънуваме.Предполагам повдигал си този въпрос на срещите, ама все пак да те подсетя.
Лошото е , че политиците точно сега ги интересува единствено собственото им оцеляване.Изпокрили са се като мишки и никой няма да си мръдне пръста за нашата кауза.
Мисля си , че ако ръководството на ИАРА инициира една промяна на закона в по-горната посока и ние вдигнем повечко шум някой може да припознае като гласове на предстоящите избори.Ти си навътре в нещата и съм сигурен, че се бориш за каузата на 100%, дано да се случи нещо положително най-накрая в тая объркана страна.

Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......

Vid

Мнениеот Vid » Вто Мар 05, 2013 21:25

Emo-83 написа:За какво ги пусна тия глупости....кажи ми честно.

Във форума няква ЦЕНЗУРА ли има?? Не ти разбрах въпроса? Това са журналистически писания, кое е вярно, кое не, нека всеки сам да си прави изводите. Просто Ви давам инфо...., щото не всеки чете пресата, още по малко регионалната.
Но, ако това е вярно: "Д-р Милчев носи персонална отговорност за това, че за цялата 2012-та година няма НИТО един акт на бракониер в областта"
Те, явно браковците се свършиха :lol: Не може ИАРА-Хасково само да проверява само редовите риболовци. Ако това е вярно, макар че не вярвам много на журналята, но ако наистина е така - подкрепям изцяло.... Това означава, че ИАРА-Хасково е проспала цялата 2012г.

‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека

ribata402

Мнениеот ribata402 » Вто Мар 05, 2013 21:26

Истината е че трябва да се обеденим,а не орел,рак и щука.Да сме задружни в исканията си и отстоява ме правата си.

ribata402

Мнениеот ribata402 » Вто Мар 05, 2013 21:29

Vid написа:

Във форума няква ЦЕНЗУРА ли има?? Не ти разбрах въпроса? Това са журналистически писания, кое е вярно, кое не, нека всеки сам да си прави изводите. Просто Ви давам инфо...., щото не всеки чете пресата, още по малко регионалната.
Но, ако това е вярно: "Д-р Милчев носи персонална отговорност за това, че за цялата 2012-та година няма НИТО един акт на бракониер в областта"
Те, явно браковците се свършиха :lol: Не може ИАРА-Хасково само да проверява само редовите риболовци. Ако това е вярно, макар че не вярвам много на журналята, но ако наистина е така - подкрепям изцяло.... Това означава, че ИАРА-Хасково е проспала цялата 2012г.

Това не е верно.За миналата година има поне 10на акта и то само от иваиловград,тази информация ти е давам, от човека,които ходи и досега по делата.Просто така е казано да пишат по медиите.

Аватар
Emo-83
Търговец
Търговец

Мнениеот Emo-83 » Вто Мар 05, 2013 21:40

Vid написа:

Мога да ти покажа цензура.......Не е ли нахално написано всичко това след,като поста ти стои.
Казвам,че са глупости защото са такива.Има заловени браконири с мрежи.Но не ми наричай риболовци с по 20 маломерни бели редовни.
А за Козела въобще не ми се коментира.Там всичко е лъжа.
Те във един форум Биг Фиш ли е,на майка му у.... пише,че риболовните живи да ги ожалиш....ходели скъсани.И когато отидох в ИАРА,хората ми вадят лятно яке,зимно яке,обувки от Горатекс на Аполо и Болкан,ръкавици два вида за да не им е студено при вадене на мрежи и т.н.т.
Всеки драскач пише чул-недочул само простотии.Е така се създава грешно впечатление и се манипулират масите.

http://fishem.bg/

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!

ribata402

Мнениеот ribata402 » Вто Мар 05, 2013 21:53

Emo-83 написа:
Vid написа:

Мога да ти покажа цензура.......Не е ли нахално написано всичко това след,като поста ти стои.

.Но не ми наричай риболовци с по 20 маломерни бели редовни.

Какви 20 бели маломерни,ми те е изтрепаха малката бяла с въдици, от брега на симеон.Говорим за 60..70...до 90 малки рибки по 300-500граматъпкани в чантите,и същити тея ще протестират .Баси и наглоста,ако аз сам иараджия ,ще им пръсна трътките гладни от актове,бати и пасмината.Наредени кат щъркели по брега и скубят ,маиката си ебало.Та видьо не говари простоти и ми си образоваи пасмината.В риболовна етика и опазване на дребната популация.

Vid

Мнениеот Vid » Вто Мар 05, 2013 21:59

Квото и да говорим, явно оставката на д-р Милчев е факт. Кой ще е новия и кВо ще направи? Ще видим. Все пак проблема с риболова е най последния проблем на държавата в това време.....

Сенека

ribata402

Мнениеот ribata402 » Вто Мар 05, 2013 22:12

Ясно че е факт.Нали трябва да има, някои за назидани е на другите.Но незнам, как ще си промените културата,като риболовци.Ясно е че такива като теб, се броят на пръсти.Но защитаваики ги и ти изпадаш в немилост.

Аватар
Anton_65
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха

Мнениеот Anton_65 » Вто Мар 05, 2013 22:26

Миналото лято се направих на шаранджия за 4-5 часа на Тракиец :D и по едно време идва един Кърджалийски чокъл :lol: с една блеснарка,и като почна една след друга тия малки бели рибки и ги пребира,гледах го гледах го и отидох при него и му викам,слушай какво колега,не ли те е грях да ги прибираш,вика гости ще имам и ми трябва една голяма чанта да напълня :roll: ,викам си тоя като го гледам един хърльо, ако продължи ще яде шутовете и му викам няма да се разправяме, но повече няма да прибираш тия рибки и това е,погледна ме с бялото но очото, но бяхме само двамата и се сепна може би,повъртя хващаше но си ги пускаше и след малко си тръгна
Това беше пример от един риболовен ден а през останалота време.....и къде са тия проверяващи като се знае от куцо и сакато, че имаше голяма популация на бяла и се пълни масово в чанти :wink:

Vid

Мнениеот Vid » Вто Мар 05, 2013 22:49

ribata402 написа:Ясно че е факт.Нали трябва да има, някои за назидани е на другите.Но незнам, как ще си промените културата,като риболовци.Ясно е че такива като теб, се броят на пръсти.Но защитаваики ги и ти изпадаш в немилост.

Колега, никого не защитавам.
Но, ще започна. И кВо значи - изпадам в немилост? Пред кого? Пред форумците? Аз не съм подлога и гъзове не лижа. Просто си изказвам личното мнение. Ако на някой не му харесва - едногодишен БАН на моя милост и точка....
Вече го написах, но вие не го разбирате? Вие, от софето, пловдивско и пр. с лодките защитавате единствено и само яз.Ивайловград. Щото само той ви интересува. Все трябва да ви е ясно, че Румен-козела ще си пази собствения язовир с Милчев или без него....
А къде са другите ни хасковски водоеми? Къде е ИАРА-та? р.Марица през последните 2-3-ри години дотам я обезрибиха, че няма и една риба де да уловим. Таквоз чудо никога не е било. Бракониера да си мята срекмето редом с мен, да ме гони от реката, за да не му скъсам или закача мрежата, а звънейки на ИАРА.... майната му... Ама, аз все пак ходя на риболов за релакс, а не да се бия и стрелям браковци..... И не че не мога да ги ошамаря, както и се е случвало щото съм към 2м. висок и към 100 кг., но смятам, че не това е начина да се борим с тях....

Сенека

Аватар
karakolev
Риболов: сом и бяла

Мнениеот karakolev » Вто Мар 05, 2013 22:55

В много случай е това решението, здрав бой и палене на лодката и мрежата, с актове няма какво да му вземеш, после дори и да влезне в сила акта на съдия-изпълнител ли ще го дадът и ако си е прехвърлил имуществото кво правим ;)

http://www.interargument.com

Troli: Защото ЛОВЪТ НА РИБА става с подходящия арсенал за всяка ситуация!

Аватар
Yco-Camel valley

Мнениеот Yco-Camel valley » Чет Мар 07, 2013 17:49

Към хасковлии:
Сега ако свалите и кмета на Хасково, еша няма да ви има. Рибата се вмирисва от главата, а след това и червата :lol:. Ама за него не смеете до днес и подписка да стъкмите май. :mrgreen:

Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!

Аватар
Yco-Camel valley

Мнениеот Yco-Camel valley » Пет Мар 08, 2013 12:29

Кв'о става..а? :D Още не сте ли го изгонили с рибарските гьостерици. Тоя кмет ако беше в Пловдив малееее...щяхме да му свием сърмите, като на крадлив чобан стадото. :lol:
Ама щом си го харесвате....ваша си работа..

Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!