Следи по тялото

ОФФСом
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Следи по тялото

Мнение от maranzika »

Здравейте сомаджии.
Досега само четях в този раздел,ама сега имам и едно питане,та се надявам по-знаещите колеги да помагат..
Днес докато си обикалях по язовира и в плиткажа във водораслите видях сомче обърнало корема и едвам мърда.С малко усилия и намокряне успях да го извадя с ръце на брега.Цялото беше като изсмукано и наранено по тялото.Ясно си личат следи от друг сом дори има и доста рани.Главата и мустаците бяха като изсмукани.
Взех ролетка и кантарче и го премерих.69см. 1,8кг.
Та възможно ли е голям сом да се е мъчил да го налапа и то да се е спасило някак си или тези следи са от друго според вас?
Ето снимки:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Следи по тялото

Мнение от LVitchev »

Нищо чудно да е било налапано от друг голям сом и да го е повърнал след малко :idea: Ясно си личат следите от сомски четки по него,за мене е било в корема на сом и е повърнато !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Re: Следи по тялото

Мнение от vihren »

100%.............
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Следи по тялото

Мнение от LVitchev »

pancero написа:Без да чета писнаото казвам и отсичам това са белезите на живота от остри каманяци и бореняци :wink:
Панци,вземи се гръмни :lol: :lol: :lol: Посочи ми тръни и камъни под водата,които да са като телена четка :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ти кьорав ли си че има следи от четки на сом бе :fish6: :fish6: :fish6:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Следи по тялото

Мнение от Emo-83 »

Много ясно и видно е,че е сом. :fish13:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: Следи по тялото

Мнение от lovo M »

maranzika написа:Та възможно ли е голям сом да се е мъчил да го налапа и то да се е спасило някак си
Според мен,това е отговора.Вероятно е атакуван от по-голям сом.Но е невъзможно да бъде погълнат от сом,с размери по-малки от около дватта метра.......Причините са чисто биологически. :wink:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Следи по тялото

Мнение от franko »

LVitchev написа:
pancero написа:Без да чета писнаото казвам и отсичам това са белезите на живота от остри каманяци и бореняци :wink:
Панци,вземи се гръмни :lol: :lol: :lol: Посочи ми тръни и камъни под водата,които да са като телена четка :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ти кьорав ли си че има следи от четки на сом бе :fish6: :fish6: :fish6:
...или да си погледне ръцете след риболов :wink: .Панцер ,моите са постоянно така :D .
Последно промяна от franko на Нед Юни 09, 2013 21:08, променено общо 1 път.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Следи по тялото

Мнение от maranzika »

lovo M написа:Вероятно е атакуван от по-голям сом.Но е невъзможно да бъде погълнат от сом,с размери по-малки от около дватта метра....
Именно..Щото в този язовир не вярвам да има сомове над 30 кила...Та как е възможно сом под 2м. да тръгне да яде такъв 70см..? :roll: :roll:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Следи по тялото

Мнение от yankosan »

Защо да няма,най-вероятно има!Ами тези които са създали трийските... :roll:
Аватар
SENSAS 24
Мнения: 986
Регистриран на: Чет Ное 01, 2007 11:20
Местоположение: софия

Re: Следи по тялото

Мнение от SENSAS 24 »

Emo-83 написа:Много ясно и видно е,че е сом. :fish13:
Рече и отсече :!:
Приветсвувам отгововора и немога да скрия задоволството си от дългоочакваното и най накрая станало реалност завъъщане на Единственния у дома :P
Добре дошъл Емо :D
Левака написа: аз съм калиткото.
VARHARA написа: абуриген съм
Аватар
nikaro
Мнения: 418
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 22:02
Местоположение: Балчик
получил Браво: 1 път

Re: Следи по тялото

Мнение от nikaro »

Следите от ухапвания са напречни и са направени от други сомчета не много по-големи от това.Обикновено го провят като се борят за територии и някой пришълец като този дойде в тяхната.Тези 2-3,които живеят на местото се групират и бият натрапника докато го прогонят или убият.В езерцето в двора имах две сомчета около кило и половина две,които бях пуснал първи вътре,та тея двамата мискини после пребиваха всяко друго сомче,което пуснех вътре,а другите риби не закачаха (освен за храна) :wink: Интересното беше,когато пуснах при тях едно около 8кг. и си викам "Ей тоя сега ше ви каже кой е шефа".......
да ,ама не,нахапаха го до кръв и го убиха за два дни.На сто процента съм сигурен,че с това соме се се случило същото,ако по-голям сом се беше опитал да го яде,белезите по тялото щяха да са по-различни,както се вижда на снимката на бай Соян :wink:
"Никой не умира девствен-животът на всеки го слага"
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Следи по тялото

Мнение от axel »

100% съм съгласен с Никаро,да не забравяме,че все още са в размножителен период.Сомовете на Марица са пълни с почти узрял хайвер,още не са го хвърлили,така че брачните,териториални битки са в силата си.Погледнете посока на четките и мястото на атаката,това в никакъв случай не е било от по-голям сом с цел хранене.......щуките март месец/мъжките/ изглеждат много по-зле.
риболовът е само хоби!
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Следи по тялото

Мнение от maranzika »

Наистина сома при нас още хвърля хайвер.И аз съм склонен да повярвам точно на тая версия че друг с подобни размери му е причинил това.Тъй като не мога да повярвам че в язовира има толкова голям сом че да си хапва 70 см. събратя....
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Yco-Camel valley
Мнения: 1040
Регистриран на: Чет Дек 13, 2012 16:13
получил Браво: 1 път

Re: Следи по тялото

Мнение от Yco-Camel valley »

И аз предполагам, че е борба за женска с друг или други сомове с неговия калибър или малко по големи, личи си по захапката. Таман му е било за първи и последен път да се прави на мъж. :lol:
Мажа пръта със сензодин и се маже аферим
гачи ли е вазелин
кой ще е най-отпред
сигурно ще е някой френд
Пак ще пробвам селективно
но мазането ще е сензитивно
Няма сом, няма дим
но си имаме сензодин
е не е като аспирин
Но се лъзга барем - Аферим!
Публикувай отговор

Обратно към “СомОФФ”