Направихте ли ракия бе хахахааа

ОФФСом
Публикувай отговор
Аватар
xaznata
Мнения: 566
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 21:42
Риболов: спининг и кльонк
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от xaznata »

Фране много шекер майна да не маа тиквата после.Аз на 600 кила булгар от Сандански 50 кила захар .При захарност18 процента.До тук сме сварили 1/3 от джиброка и сме на околу 80 литра мешавица. Виното сме извадили към 80 литра и на препека бухаме и него та да си остане аромата на грозданката.Абе с една дума кой си може да си цоцка и си прави табиета на варене.Ама за Пешо нема да е копал :lol: :lol:
Аватар
brandon76
Мнения: 292
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 15:38
Местоположение: Лунната пътека
дал Браво: 110 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от brandon76 »

xaznata написа:Ама за Пешо нема, да е копал :lol: :lol:
:mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от Anton_65 »

ракийте ги оправихме :D ,дай да говорим за киселото зеле,как,що,някви фатки при налагането и т.н. и най важното с какво да се яде като стане :lol:
Аватар
xaznata
Мнения: 566
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 21:42
Риболов: спининг и кльонк
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от xaznata »

Аз го мачкам с ракия :tup:
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от petro_op »

brandon76 написа:
xaznata написа:Ама за Пешо нема, да е копал :lol: :lol:
:mrgreen: :lol: :lol: :lol:
ШШШ алооо то ако е за "Който е копал ще пие" схемата май никой няма да я докосне твойта ракия. Чакам армаган :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от LVitchev »

Дончо,слагай предварително маркуча в бидона и редовно продухване ще правиш за да стане зелето както трябва.ако някой иска да сваля килограми,да пие редовно зелева чорба,да ти еба и хапчетата и всякакви измами,няма по добро за отслабването от чорбата хихихииии :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от Anton_65 »

Ами затова питах за зеле и зелева чорба,че с тия нови ракий да ни се отвори халката някой път,ще търчим сабахлен да лочим зелев сок от чучура :lol: дето се претаква, слушал съм за кочани чаревица,хрян и т.н.и на 10 л. вода 400гр. едра сол,това било мярката,иначе аз си го правя от г. както си знам,но нещо ново не е излишно
като оня виц,един питал друг,е..беш ли още жена ти,другия му казал 20 г. я е..бах,стига и толко :mrgreen:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от LVitchev »

Аз омешах бяло Българско зеле с няколко червени зелки,сложих обаче 450гр сол на 10 литра за да не рискувам,времето е още топло и вече стана зелето.Сложих и един бидон карфиол също сложих в него моркови и на него също му терих две-три червени зелки,а бе готов съм за зимата ама ще сложа още един бидон зеле защото нещата отиват на зле,взе да намаля още преди да е станало на 100% :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от Anton_65 »

темата от ракиена стана туршиена :D но едното върви с другото,няма лошо
има една фатка като омекне зелето да се сложи и си остава на това положение,повече не омеква и не се лигави,та като стане готово и като хване цвят, се слага Натриев бензоат,на 30 кг. зеле примерно около 20 гр.не повече че придобива леко металически вкус,след тази интервенция,цвета изчезва и се избистря водата а зелето търпи до пролетта,даже ракията се изпива :lol: а то си седи горкото сирак, че няма с какво да се преглъща :D
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от te4osoma »

това твърдо не го препоръчвам ,който тури натриев бензонат ,веднага усеща разликата от преди ,и след :D и следващата година нищо не туря...всичко се ползва докато му е времето :tup: кат се стопли на пролет на мен не ми е до зеле вече. :mrgreen:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от Anton_65 »

затова казах че не се слага много,има си мярка,като се предозира тогава променя вкуса,Бензоата го слагат да премахнат отгоре плесента,колкото и дебел плесен и цвят да стане,това го разгражда,също избистря чорбата за по леко хлъзгане сабахлен :D
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Направихте ли ракия бе хахахааа

Мнение от LVitchev »

Течо е прав,никакви химикали,никакви лайна вътре хахахаа Като свърши,ще свърши,ще ядем пържоли ...
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “СомОФФ”