Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

ОФФСом
joco
Мнения: 685
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 19:10
Местоположение: София
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 22 пъти

Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от joco »

Сполуката споходила д-р Пендев миналата неделя.Сома бил хванат на 150гр.каракуда и техника "кльонк".Това съобщава сайта Пик.Ами сега?
1.Безплатният секс развращава,платения-озлобява!
2.Идеалната жена е като хлебарката-виждаш я или само нощем или само в кухнята!
Аватар
ilian iliev
Мнения: 339
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 9:32
Риболов: Риболов на сом
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от ilian iliev »

Евала за слуката и майсторлька,но не и за постьпката!!??
Аватар
karakolev
Мнения: 344
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 13:03
Риболов: сом и бяла
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от karakolev »

Все в един момент ще свършат хубавите риби, няма риболовна култура!
http://www.interargument.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Troli: Защото ЛОВЪТ НА РИБА става с подходящия арсенал за всяка ситуация!
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от kalins »

Нищо чудно.Тоя сигурно е приятел с царя
Добре е да си добър
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Emo-83 »

kalins написа:Нищо чудно.Тоя сигурно е приятел с царя
Мислите са ни в една посока.Просто не вярвам да е на кльонк.
Нямам нито един спомен от 2000г. насам,да е улавян сом с големи размери 50кг. например,по това време и тази температура на водата.На Кърджали,миналата седмица беше 12гр.
На всички,вече ни е ясно,кога сома влиза в мрежи и как се вади с ток или харпунджийска стрела.
Не съм на 100% сигурен и може да бъркам.За това няма да споря с никой.Просто ми напомнете за улов на голяма риба при такава температура.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Emo-83 »

Някой познава ли този човек!?Пише,че хващал голяма риба и през 2003г.Тогава бяхме 10 лодки с кльонк по всички язовири и мога да ги изброя.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от kalinux »

Тоя излезе най-големия кльонкаджия.
И според е токаджийки, при това от Студения.
С внимание към детайлите
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от valkata34 »

Оборудван с най-модерна техника за скениране на дъното. :lol: :lol: :lol:
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от kalins »

Епа силен ток да бие постоянно си е сериозно сканиране
Добре е да си добър
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от te4osoma »

http://www.ribibg.com/index.php?p=top_f ... es&fID=113" onclick="window.open(this.href);return false;

тука името е записано на неговия колега може би .....и рибата не е на клионк..но е хваната с въдица..
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от yankosan »

Сома не се зачита! :lol:
Д-ре,дал си Хипократова клетва:
В името на Аполон - лечителя, в името на Хигия, в името на Панацея и в името на всички богове и богини, които вземам за свидетели, поемам върху себе си тази клетва.

На учителя, който ме е учил да лекувам, ще гледам като на баща: ще му помагам да живее и ще му давам каквото му е нужно, и ще гледам децата му като свои братя. Ако те поискат да изучат нашето изкуство, аз ще ги обуча без пари и без никакви задължения в бъдеще.

Ще ги уча на принципите на медицината, ще им давам обширни обяснения, ще им развивам доктрината като на свои деца, както на тях, така и на учениците си, които са записани при мен и са положили клетва.

Аз ще препоръчвам на болните подходящ режим според познанията си и ще ги защитавам от всички вредни неща.

Никога и никому няма да препоръчвам употребата на отрови и ще отказвам да давам на когото и да било подобно нещо.

Когато влизам в някоя къща, това ще бъде само за да лекувам някой болен, като се предпазвам от всякаква волна неправда и най-вече от всякакви сластолюбия към жените и мъжете, били те свободни или роби.

Всичко, каквото видя или чуя при изпълнението на своята професия или извън нея и което не бива да се разправя, аз ще го пазя в тайна и ще го смятам за нещо свещено.

Ще запазя живота си чист и свещен, както и моето изкуство.

Ако изпълня тази клетва, без да я нарушавам, дано живея дълго време, за да преуспея в изкуството и да стана прочут во веки веков, като пазя тази клетва и не престъпя нищо от нея. Ако пък сторя обратното, нека ме сполети ранна смърт и вечна забрава.

Заклевам се, че по силите на знанията си ще върша всичко, в което се кълна.
:!: Най-вероятно четеш и тук...
Това в червното стига 8)
Мир Вам...
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от kalinux »

Д-р Флекс написа:Щото поне за мен по нищо не личи, да го е "жокнал", както казват по кюстендилско, или мрежосал
Такава голяма риба на кльонк или изобщо на въдища ще ми хванат на Кърджали ама друг път. Даже и на ток е вече малко вероятно там. Така че ако твърди, че е от Кърджали - лъже със сигурност! За други язовири не коментирам.
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от Emo-83 »

Д-р Флекс написа:Добре, Емо, готов съм да приема, че не съм прав, и тогава писмено ще се извиня на всички писали в темата, и специално на Янкосан. Само трябва да ме убедиш, че д-ра Пендев е бракониер, и е уловил сома си с непозволени средства. Щото поне за мен по нищо не личи, да го е "жокнал", както казват по кюстендилско, или мрежосал, а и определено рибата не е маломерна. От коментарите дотук единствено улавям клетви, недомлъвки, и някои други неща...
Това с доказателствата го знаем.С мрежи да ме хванат,извадил съм ги да ги запаля.
Мишо Царя си хвърли тоците у водата и след изваждането им с водолаз,пак нищо не се случи.
Тука не говорим за никаква злоба или завист....тук говорим за откровенна лъжа,без доказателства.Базира се на опита и случките през годините.През 2003г.,когато този твърди,че е хванал голям сом на кльонк,бяхме няколко пъти 7 лодки на Кърджали....все приятели.Тогава местните и най-вече тия по Хасково,бяха слушали,звука на кльонка.А този герой с титлата доктор,не го е имало на картата.И не ми казвай,че не познавам всички стари сомаджии.....до един.
Та точно тогава,на един риболов,хванахме 35 сома и всички гледаха,като издоени биволици.Това не е хвалба и няма да кача снимки от тогава,защото нямахме етиката и възпитанието да пускаме риби.Но ако държиш,ще го направя.
Та на яз.Кърджали на въдица,най-големия сом е изваден от Якуб Вагнер.....друг няма,освен преди месец Венци....сом,около 60 и малко кила.
Знаеш,че зачитам мнението ти и те уважавам,Но когато не си прав,няма лошо да ти го кажа....нали :!:
Лично аз не зная за нито един изваден голям сом при температура на водата под 14 градуса....в случая тя е 12градуса и това мога да го докажа.
Дори да има такъв сом,то той не е от Кърджали.Там съм склонене да вярвам,че може да се извади на герим,но не на въдици и ток.
Флекс,нашето общество,може да ти е сранно,понякога затворено или тъпо,но е общество,което знае за всяка риба.....еле па я.
Тоя пич,защо не се снима на язовира :!: :?: Телефони ли няма или кво!
Отиде и увеси една риба на площада.С нея може да излъже комшиите си и теб,нас не може.....особенно за Кърджали.
Да беше казал Дунава,щях да повярвам от части.
За това моето възмущение не е,че е прибрал рибата,а че лъже точно,като мръсен,долен циганин.
Дано си ме разбрал.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Хванат сом на яз.Кърджали-108кг.

Мнение от axel »

Emo-83 написа:обре, Емо, готов съм да приема, че не съм прав, и тогава писмено ще се извиня на всички писали в темата, и специално на Янкосан. Само трябва да ме убедиш, че д-ра Пендев е бракониер, и е уловил сома си с непозволени средства. Щото поне за мен по нищо не личи, да го е "жокнал", както казват по кюстендилско, или мрежосал, а и определено рибата не е маломерна. От коментарите дотук единствено улавям клетви, недомлъвки, и някои други неща...
Флекс,можещ ли да посочиш една снимка на която въпросния "зъбар" се е снимал дори и с едно риболовно пособие:въдица,лодка,кльонк и др.????
Няма смисъл,да се влиза в полемика,просто трябва да се промени закона в частта за задържане на трофейна риба,иначе такива месари ще си хващат с позволени или не средства,а медиите търсещи сензация ще ги величаят и така ще погребват отново и отново добрият пример даван от истинските риболовци, даряващи свободата на уловената от тях трофейна риба. :idea: :idea: :idea:
риболовът е само хоби!
Заключено

Обратно към “СомОФФ”