Резервни върхове

kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Резервни върхове

Мнение от kosatkata »

Очаквам да се сдобия с едно приятно фидерче и искам да си купя допълнителни и резервни връхчета , но нямам идея какво ще пасне н сопата. Доло горе съм наясно , че е важна дебелината на основата на връхчето. Ако някой знае какъв е диаметъра да пише. Сопата е
https://www.nordfishing77.at/shimano-fo ... m-70g-9799
Намерил съм на сгодна цена такива връхчета за сопа shimano , знам че не се намират много лесно , но не знам какво да купя. Сопата е още по пътя и ще пристигне чак следващата седмица , иначе не ми е проблем да ги измеря , но я няма при мен. Не искам и човека да ме чака , понеже не знам в последатвие дали ще ги купя. Понеже може да не станат. Тогава ще се окаже че ми ги е пазил напразно.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Резервни върхове

Мнение от outsider »

При Шимано има два размера върхове - 2.2 мм , и 3.6 мм. И двата са популярни и при други производители , и се намират лесно , не се притеснявай.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Re: Резервни върхове

Мнение от kosatkata »

От четеното останах с друго впечатление , че тея на шимабо са малко проблем. Отделно върховете с диаметър малко над 3 мм ясно. Ама тея тънките 2,2 мм под 20 лв парчето няма , отделно трудно се намират. Тези които се продават са с диаметър 3,2-3,5 мм. Това по данни на продавача. По описанието ми приличат на тези
https://www.ebay.co.uk/itm/Shimano-Aliv ... 2529228004
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Резервни върхове

Мнение от outsider »

Продавача пише "приблизително 3.5" , реалния диаметър ще е 3.6мм. Върховете са разходен материал , и не си струва да ги мислиш кой знае колко , върхове от други производители/марки/модели с подходящ диаметър вършат отлична работа.
2.2 мм е популярен размер , с такива върхове са оборудвани редица фидери на Тубертини , Гарболино , и др. (виж във Видракс) , и с малко късмет можеш да ги намериш на доста по-ниски цени от тези на Шимано.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Re: Резервни върхове

Мнение от kosatkata »

Не съм търсил скоро такива върхове и явно ситуацията от преди няколко години се е променила. Благодаря за съветите колега.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”