Риболов с фидер за начинаещи

Публикувай отговор
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Мнение от petur »

Колега Ангелов, далеч съм от тази мисъл :D :wink: :lol: Просто не съм съгласен с някои работи, както предполагам и ти :D "въпрос на лична преценка" :D Много се радвам,че взимаш темата присърце :D , както и други колеги, за което благодаря :!: Колега Kentavar, имах предвид да пишем така как ловим в действителност :D ти каква захранка ползваш? Някой сравнявал ли е вносната с нашенска?
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Мнение от petur »

Мунчо, спецовете съветват на плетено да се слага шок лидер от монофил(0.22-0.25, 6-8м), с цел линията, при вадене на риба, да не е толкова "твърда".
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Значи аз съм ловил на фидер само на река. Когато рибата е със забавени реакций или това е късна есен или рано на пролет когато рибата активно търси храна, съм имал най-много успехи. Значи за река нямам нужда от отворена хранилка да захранвам с нея. Пълня затворената и мятам. Дето спре, хващам кордата на клипса. Там мятам 10 - ина топки средно големи и чакам. За ориентир няма какво да ползвам понеже течението мести хранилката. Пръчката я слагам под ъгъл, примерно 45 градуса и почти хоризонтално. Така рибата не усеща голямо съпротивление а и е по трудно късането при жесток удар.Това е. Е, не винаги. :shock: Хранилката трябва да е подвижна, под нея гумен амортесьор за да не наранява кордата, вирбел, повод и кука. Не ползвам плетеняк, защото разстоянието до хранилката не е голямо. Захранки ползвам само БГ поради финансови съображения. Винаги слагам в захранката допълнителни неща, ванилия, млян коноп, канела и някой съставки които са фирмена тайна. :wink:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
Николай Ангелов
Мнения: 533
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 11:57
Местоположение: Пловдив/София
дал Браво: 1 път

Мнение от Николай Ангелов »

Спецовете казваш...ми то колкото спецове,толкова и мнения.На кой да се доверим?Май по-добре на личния ни опит или на който както му е удобно.
Аватар
Николай Ангелов
Мнения: 533
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 11:57
Местоположение: Пловдив/София
дал Браво: 1 път

Мнение от Николай Ангелов »

petur,не знам с какво не си съгласен.Може да споделиш и да обсъдим.Нали за това е темата?Опитвам се да обясня няколко прости нещица,при това се старая да стане разбираемо.Ти имаш проблем с линията и питаш.Аз нямам проблем и обяснявам как ловя.Не твърдя,че съм спец или нещо такова.Но "не питай старило,а патило".

П.п.Продължавам да твърдя,че дължината на повода не е фактор,определящ дали стръвта е върху хранителното петно или не.Това става с преместване на хранилката,докато стръвта не се зарови във разтоварената захранка.
Това написах одеве,а не че дължината на повода е без значение изобщо.За това ти намекнах да ли си чел внимателно.
Аватар
Николай Ангелов
Мнения: 533
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 11:57
Местоположение: Пловдив/София
дал Браво: 1 път

Мнение от Николай Ангелов »

Наистина темата я взех присърце :lol: .Ако бях превел материал или нещо такова нямаше да ми е от сърце.Пиша единствено впечатления и изводи от собствените ми излети,та за това.
Gele76

Мнение от Gele76 »

Николай Ангелов написа: П.п.Продължавам да твърдя,че дължината на повода не е фактор,определящ дали стръвта е върху хранителното петно или не.Това става с преместване на хранилката,докато стръвта не се зарови във разтоварената захранка.
Е те тва е истината :idea: . С една малко подробност - колкото по - къс, толкова повече оплитания :wink:
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Gele76 написа:
Николай Ангелов написа: П.п.Продължавам да твърдя,че дължината на повода не е фактор,определящ дали стръвта е върху хранителното петно или не.Това става с преместване на хранилката,докато стръвта не се зарови във разтоварената захранка.
Е те тва е истината :idea: . С една малко подробност - колкото по - къс, толкова повече оплитания :wink:
-------------------------------------------------------------------------------------
Ами то как ще докараш стръвта върху хранително петно даже и да я заровиш - не виждам как.
Ако толкос искаш стръвта да ти е точно до хранилката без значение колкос е дълък повода има си други по " такива " неща
Геле по дълаг повод по голями главоболки :twisted:
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Gele76

Мнение от Gele76 »

Васил написа:
Gele76 написа:
Николай Ангелов написа: П.п.Продължавам да твърдя,че дължината на повода не е фактор,определящ дали стръвта е върху хранителното петно или не.Това става с преместване на хранилката,докато стръвта не се зарови във разтоварената захранка.
Е те тва е истината :idea: . С една малко подробност - колкото по - къс, толкова повече оплитания :wink:
-------------------------------------------------------------------------------------
Ами то как ще докараш стръвта върху хранително петно даже и да я заровиш - не виждам как.
Ако толкос искаш стръвта да ти е точно до хранилката без значение колкос е дълък повода има си други по " такива " неща
Геле по дълаг повод по голями главоболки :twisted:
Васе, утре, на по бира и ще го обсъдим :wink:
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Зимаме и надгледните матеряли - за проба :wink:
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Gele76

Мнение от Gele76 »

Васил написа:Зимаме и надгледните матеряли - за проба :wink:
Става :lol:
Аватар
Николай Ангелов
Мнения: 533
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 11:57
Местоположение: Пловдив/София
дал Браво: 1 път

Мнение от Николай Ангелов »

Айде сега,Василе :lol: .Много добре знаеш какво искам да кажа :wink: .Не се хващай за думата "зарови".

п.п.Ич не се сетих,че някой ще ме заяде за това.Да съм мислил на време ко пиша :lol:
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Николай Ангелов написа:Айде сега,Василе :lol: .Много добре знаеш какво искам да кажа :wink: .Не се хващай за думата "зарови".

п.п.Ич не се сетих,че някой ще ме заяде за това.Да съм мислил на време ко пиша :lol:
-------------------------------------------------------------------------------------
Приятел наймалко исках това така да заприличи :oops:
Извинение голямо :cry:
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Васил е бъдещ щукар, така че ако не го заболят коленете от ходене сте го затрили, като капацитет в дънарството....Що адреналин го чака в спининга.... :wink: :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”