Монтажи за риболов с ФИДЕР

Публикувай отговор
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Ахаааа,радвам се че си припомних за дунапреновите хранилки!
Супер ПОДЛА хранилка е тва! :D :D :D

Хем фащаш много рибички,хем не хабиш много червей,хем не замяташ чак толко често!

Симетричния клуп си е абселютната класика-хубавото е че с едно привързване може да намалиш хода на хранилката до 5 см,можеш мигновено да качиш повода над хранилката и секви други фокуси.

Силно се препоръчва да се научи и да се ползва...

Много убава тема...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Според мен- това са начините за точна дистанция на всякакви разстояния; разните схеми и приказки за бележене на влакното без ползването и на клипса и за "придърпване" на хранилки и т.н. до петното, са несъстоятелни, както и разпъването и меренето на влакна по брега!!!!!
:lol: Ама изобщо няма да отговоря на това :lol:Aз никога не слагам на клипса и.....сигурно не си хващам петното или не хващам риба.Няма да пиша повече по темата,но това заключение е много крайно.Не знам дали има риболовен сайт в който не са постнати тия работи.Риболова с фидера е елементарен,не го правете много сложен,ще откажите други колеги решили да го изпробват. :wink:
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Coarseman написа:Ахаааа,радвам се че си припомних за дунапреновите хранилки!
Супер ПОДЛА хранилка е тва! :D :D :D

Хем фащаш много рибички,хем не хабиш много червей,хем не замяташ чак толко често!

...
От тези "дунапреновите" дето са на снимката, тези в металната кошничка аз съм си ги правил; "фабричните" не летят много добре, не хващат дистанция и на големи дълбочини пропадат много бавно :idea: :D
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

butnik написа:... Ама изобщо няма да отговоря на това :lol:Aз никога не слагам на клипса и.....сигурно не си хващам петното или не хващам риба.Няма да пиша повече по темата,но това заключение е много крайно.Не знам дали има риболовен сайт в който не са постнати тия работи.Риболова с фидера е елементарен,не го правете много сложен,ще откажите други колеги решили да го изпробват. :wink:
В постовете по-горе, аз съм писал за нормален риболов с фидер в нормални водоеми :idea: Иначе, има "водоеми" на които и аз не слагам влакното на клипса, не правя и маркировка... даже не ползам и фидер, а пикер щото в поредната "локва" тип комерсиален рибарник, няма как да замятам комфортно с фидер 3.90/4.20 на дистанции от 15-18 метра и то при "шаранонаситенест" от 5-6 бр на квадратен метър; няма и никакво значение къде точно ще цопнеш на тази "дистанция"и какъв точно ще ти е монтажа (предмета на тази тема). Ето така изглеждат такива "язовири" - 22.02.2009г:

http://gofishing-2.hit.bg/IMAG0094.JPG

Това ми е пикера 2.70/ SPRO, цопнат на петнайсетина метра от брега, щото от там нататък, дистанцията вече става много голяма за този водоем и ще трябва да "маркирам" :D 8)

http://gofishing-2.hit.bg/IMAG0113.JPG

Това е крайния резултат за 4-5 часа риболов( моя и на още двама колеги); ми не отидахме повече "там"- за какво да ходим.....

http://gofishing-2.hit.bg/IMAG0118.JPG

Та, така стоят нещата за ситуации в които не се ползва клипс и маркировка; колкото до това " дето нямало риболовен сайт в които тези неща да ги нямало....", цъкни някой и друг линк плс. 8) :wink:
Последно промяна от Бачо Илия на Чет Яну 14, 2010 21:25, променено общо 1 път.
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Нямам нужда от образователни програми,поне не от теб.И понеже има леко намече за водоемите в които ловя-ходя и на свободни водоеми,но не пиша и не пускам снимки много отдавна,пращам по скайпа само на приятели с които коренспондирам.Няма да ти преча да развиваш лекциите си повече-желая ти крепко здраве и успехи!Без сарказъм ,както ти го лизгаш лекичко.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

butnik написа:Няма да ти преча да развиваш лекциите си повече-желая ти крепко здраве и успехи!Без сарказъм ,както ти го лизгаш лекичко.

:D :D :D

На вас двамата батко требва да ви се забрани да си пишете един на друг в темите.
Айде не почвайте пак,че се един,а може и двамата, да изгори.

Което ще бъде жалко...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Аз писах,че спирам,но се дразня от категорични примери,това са начините и всичко друго е тъпотия.С моя фидер ловя 10г. и го познавам на какво е способен,не ми е нужен нито клипс нито друг ориентир,имам достатъчно опит с него да си хващам що-годе еднаква дистанция ,а и да не е все в десятката ,пак не е проблем рибата не стои само на петното,а като се вкарва постоянно храна с хранилката петното си е малко по голямо,абе няма да пиша ,спирам,че се увличам,а не искам обвинения.Но това е елементарен и достъпен риболов,за разлика от карп-фишинга,където за дадени ситуации си иска монтажа.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

butnik написа:Аз писах,че спирам,но се дразня от категорични примери.
Тва е хубаво.Напомня ми за един лингвистичен спор преди време... :wink: :wink: ако се сещаш накъде бия..

Добре би било ако сички тука приемем факта че не сме безгрешни и че и ние можем да бъркаме,колкото и да си мислим че сме прави.

Повечко толерантност,мисля че към това искам да призова....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
vyrhara
Мнения: 249
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 15:56

Мнение от vyrhara »

Суперско, баце, а като основното ми е 0.30- какво да е на повода? 0.20 може би?
Sory за въпроса, но сега стягам за пръв път фидер въдица...
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

vyrhara написа:Суперско, баце, а като основното ми е 0.30.
Ъъъъъ.....КВО :?: :!: :?:

:shock: :shock: :shock:

За фидер майка,използването на основно влакно над 0,22 (монофил) е силно НЕпрепоръчително!!!

Поводи 0,20 мое да слагаш само като чекаш шарковци 3-5 кила,иначе нормално 0,12-0,14-0,16....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
vyrhara
Мнения: 249
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 15:56

Мнение от vyrhara »

В язовира има и шарковци по 5 кила, а смятам да сложа и по- тежка хранилка защото са навътре, де да знам ще издържи ли 0.20 на замятането, пак ви казвам, че благодаря за всеки съвет, вече си купих фидер прът и съм нетърпелив да го пробвам.
В общи линий- какво влакно да си взема, вече има и няколко хранилки с тръбички, но се двуомя за влакното- кажете вие че сте по- напред с материала.
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

Изображение

Добро влакно на добра цена :wink:
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

vyrhara написа:В язовира има и шарковци по 5 кила, а смятам да сложа и по- тежка хранилка защото са навътре, де да знам ще издържи ли 0.20 на замятането, пак ви казвам, че благодаря за всеки съвет, вече си купих фидер прът и съм нетърпелив да го пробвам.
В общи линий- какво влакно да си взема, вече има и няколко хранилки с тръбички, но се двуомя за влакното- кажете вие че сте по- напред с материала.
Еми гледай сега,мога само да ти кажа как аз самия бих процедирал,без да твърдя че тва е единственото или най-правилното решение:или ползвам 0,22 основно с 0,20 монофил, 60 грамова кошница-спокойно се вкарва на 60+ метра,разбира се замяташ плавно,или като алтернатива (ако си начинаещ и се чувстваш несигурен в такъма)-слагаш 0,14 или дори 0,16 плетеняк (макар че 0,16 е УЖАСНО много здраво) и засега в началото мое да опиташ без шок абсорбер,с доволно дебел повод-0,25 примерно,което е адски много,но пък ше те накара да се чувстваш по-добре..

След тва си слагаш монтажа с протибоуплитащата тръбЪ,нещо което аз да ми плащат не ползвам,ама за тебе може би ше е по-добре,да не се разочароваш от много оплитания в началото,пълниш кошницата със захранка с много царевица вътре в нея и меташ навътре,това е в общи линии...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
vyrhara
Мнения: 249
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 15:56

Мнение от vyrhara »

Благодаря, Корсе за съвета- основното ми ще е 0.25, както казваш ще се чувствам спокоен при замятането.
Рибите в северозапада се плашат от много тънки влакна и затова ще заложа на вЪже за тЕгленье 0.25. Благодаря и успехи и на вас в риболова и любовта... което си е едно и също- общото е че ти трябва ти съвет като си начинаещ, ако нЕмаш съвет- ще се сетиш... :D
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

ОК!
Пробвай и после да кажеш как е минало,да мислиме некакви промени ако нещо не върви според както се очаква...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”