kak навива Шимано Сейдо ?

Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

kak навива Шимано Сейдо ?

Мнение от p_zarkov »

Няколко дни водих борба със себеси и накрая реших да купя Сеидо 4000 FA за фидера .Двоумях се между нея и Рйоби Аплаус 4000. Рйобито ми бе по бюджета,но Шиманото по-ми хареса ( мисля не съм в грешка,но времето ще покаже)та напънах се и посъбрах пари за Шиманото.
Какво бе учудването ми като навих влкното ! Макарата реди перфектно ,но конусовидно.В горният край влакното е повече,а в долният по-малко.Колегите в магазина казаха че това е новата състема за редене на влакното за да може да изхвърля по-точно и по-далеч.Нямам търпение да я пробвам , но днес зимата за пореден път ни изненада и май скоро няма да я тествам.
Иначе съм очарован от плавното въртене което има !
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Мнение от PAMPASA »

Ако макарето е с преден аванс в кутията трябва да имаш пакет с няколко тефлонови шайбички - подлагаш под шпулата и отново навиваш влакното -ако не стане с една -подлагаш още една и т.н. ,докато не започне да навива равномерно :)
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Мнение от p_zarkov »

сега погледнах има 3 такива под шпулата. Значи че трябва да почна да ги махам една по една.
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Принципно не. Ако почнеш да махаш от шайбите, това означава шпулата да се смъкне още по-ниско и в резултат да се увеличи натрупването на влакно в горната й част.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Мнение от p_zarkov »

Да като махам шайбите става по-зле.Нещата си дойдоха на място след подлагането на още шайби.Сега всичко е О.К. Влакнота е навито на шпулата под формата на цилиндър , а не както бе преди това като конус . Благодаря на колегите !!!!!
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: kak навива Шимано Сейдо ?

Мнение от Doktor-5 »

Ама това не пречи на новата система за точно мятане! :lol:
Пази Боже от компетенции! :lol: :lol: :lol:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”