Плетено влакно за фидер

Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от koki »

dekata написа:Не знаех.Ще намина да видя.Според теб този размер подходящ ли е :roll:
Вземи възможно най-тънкото , така или иначе размера не отговаря..... :D
LFC till I die
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 11:08
Местоположение: Русе

Мнение от LFC till I die »

Мисля да си навия на макарето 0.06 от ей това:
http://shop.fishing-mania.com/viewline_3.php?id=7926
Какво мислите за модела.Някой ползвал ли го е?
vladimirdimitrov
Търговец
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 18:28

Мнение от vladimirdimitrov »

Ако си от София - мини през магазина на Видракс и погледни - вносители са и на Berkley и на Stren и на spiderwire - все са марки
човек се учи докато е прост...
50cent
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 11:47

Мнение от 50cent »

koki написа:
dekata написа:Не знаех.Ще намина да видя.Според теб този размер подходящ ли е :roll:
Вземи възможно най-тънкото , така или иначе размера не отговаря..... :D
Може ли да уточниш само кое е най тънкото защото си купих от Италия 2 фидера и сега не знам с какви влакна да ги ползвам от плетените имам предвид ? единия е карп рокет фидер - 75 гр на него пише основно влакно от 4 до 8 либри и поводи до 6 либри - ама дали е за плетеняк или корда ??? Другия е новият модел на Мавър Абис X , но на него не пише нищо акцията е до 90 гр ! Коки ако може да ме посъветваш като по навътре с фидер риболова . Поръчах си от САЩ плетеняци , ама най тънкия е 8 либри на ролка 150 ярда , исках да е 300 ама карай , та идеята ми е с 8 или 10 либри ще стане ли да ловя с тези пръчки ? И дали няма да ми отлети или строши предната секция при по яко засичане ?
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от koki »

50cent написа:
koki написа:
dekata написа:Не знаех.Ще намина да видя.Според теб този размер подходящ ли е :roll:
Вземи възможно най-тънкото , така или иначе размера не отговаря..... :D
Може ли да уточниш само кое е най тънкото защото си купих от Италия 2 фидера и сега не знам с какви влакна да ги ползвам от плетените имам предвид ? единия е карп рокет фидер - 75 гр на него пише основно влакно от 4 до 8 либри и поводи до 6 либри - ама дали е за плетеняк или корда ??? Другия е новият модел на Мавър Абис X , но на него не пише нищо акцията е до 90 гр ! Коки ако може да ме посъветваш като по навътре с фидер риболова . Поръчах си от САЩ плетеняци , ама най тънкия е 8 либри на ролка 150 ярда , исках да е 300 ама карай , та идеята ми е с 8 или 10 либри ще стане ли да ловя с тези пръчки ? И дали няма да ми отлети или строши предната секция при по яко засичане ?
Оказва се ,че от плетено влакно до плетено влакно има голяма разлика....

Поръчах си в една безсънна нощ ето тези две влакна , плетеняк и флуро карбон.
Плетката е ето тази http://shop.fishing-tackle.bg/lines/sun ... er-pe.html
На първо четене е добре, много тънка, с кръгло сечение и мека. Издръжливостта е 8 lb.
Карбона е ето този http://shop.fishing-tackle.bg/lines/sun ... er-fc.html

Отново 8 lb. смятам да го ползвам за направата на монтажи.

По-късно през сезона ще дам отзиви за тях :D

Изображение

Миналата година ползвах ето това...

Изображение

Като изключим ,че е плоско и реално отговаря на около 0,20 някъде си лови риПки :D
За цената си от 13 лв. си е добре :?
Та тази плетка от 8 lb. ме плаши колко е тънка, възможно е да започне да се къса от постоянното замятане на 30 грамови кошнички. Времето ще покаже :roll:
Това е съпоставка на двете плетени влакна, ако едното не беше супер плоско....разликата щеше да е страшна.

Изображение

Няма значение какво е влакното важен е теста му, именно 8 Lb.
Успех с новите въдици и само положителни емоции :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”