Руснаците и фидера

Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от Коце »

outsider написа:Ще рискуваш ли да "предскажеш" победител в Белгия?
Не мога, следя само прогнозата за времето... :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от koki »

pescaBG написа:Руснаците с кви фидери ловят от фибро стъкло тип Сатурн или от дур алуминий от претопените самальоти Ту
Щот аз освен ,че са гении в много сфери ,нещо на тема въдици като чуя руско и ме побиват тръпки представям си сопа ,дет трябва да взимам един южно американец да ми я носи на гьола :lol:
Руснаците основно ловят с китайски фидери, както всички останали :mrgreen:

Като марки:

-"Шимано"
- "Сабанеев"
- "Корум"
- "Дренан"
- "Гарболино"

и т.н.

Най-разпространената марка е "Шимано", после Техния си фидер :)
Поне съм останал с такива впечатления :D
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от outsider »

koki написа:
outsider написа:Обаче не съм забелязал да е свързан със Сабанeев , честно да ти кажа. Ползва тояги на Шимано , и общо взето не рекламира конкретни марки.
Starnak написа:Сегодня довелось мне подержать в руках опытные образцы новых фидеров Forton Pro...
Садись , пять! :lol: Вземам си думите назад :oops: , има хора които си учат уроците както си требе.
koki написа: Холандия ще е в тройката...
Иначе силите са много изравнени :mrgreen: , руснаците едва ли ще могат да повторят миналогодишния успех, най-вероятно ще има и повече отбори.
И аз така мисля. За първите две места прогнозата ми е Холандия-Германия , като всеки един отбор може да бъде пръв; за третото място...айде от мен да мине-Англия. :lol:
Мисля че даже са освиркали руснаците след Световното :x , май бяха се настроили да победят без бой :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от koki »

outsider написа:Германия
Лично аз за Германците имам големи резерви!

Къде по-точно ще се лови, знае ли се?
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от outsider »

koki написа:
outsider написа:Германия
Лично аз за Германците имам големи резерви!

Къде по-точно ще се лови, знае ли се?
в Белгия. Обсъждат се две места , едно езеро и един канал , в зависимост от количеството отбори , основен обект: платика. Немците са много напред с материала когато става дума за платики на фидер , а и не им е далеч , могат да ходят да тренират...затова мисля че ще са между фаворитите.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Филмите по Хоби ТВ II

Мнение от koki »

outsider написа:Немците са много напред с материала когато става дума за платики на фидер
Може да се каже (за Платиките) , имат големи шансове ако риболова ще е на голяма дистанция ...
Около 100 -те метра , защото те основно ловят на големи дистанции...
Ако риболова е на късо , тогава :mrgreen:
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Руснаците и фидера

Мнение от Коце »

Да не забравяте, че тия нищо не ги интересува!

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Руснаците и фидера

Мнение от koki »

Да се върнем на "Братушките" , тия пичове там правят такива анализи на всяко нещо ,че не е истина. По какъв начин влияе еди кой си монтаж, по какъв начин формата на хранилката пасва на течението, какви сили и въздействат и т.н.
Фидер риболова там се развива със страшни темпове, както състезателния... така и любителския!
Да не говорим ,че там в развитието му участват и производителите на въдици (конкретно Сабанеев) . Понеже има и наши фирми дето си поръчват въдици при всичко можещите Китайци(ако случайно четат форумите) Вземете поръчайте някой нормален "Пикер" и "Лайт" фидер. Тия върхове по 2,3,4 оз. вземете ги заменете с 0,5 / 1 / 1,5 оз и така нататък!!!

90% от ловящите които аз познавам ловят с такива, говорим за затворени водоеми!!!

Повечето ползват столовете на "Корум" :fish1:

Ето ги въпросните руски фидери!

Фидер SABANEEV FOTON Pro Light 2.4 м (40 гр) 245 126 123 2+4 вставки до 40 (0,5; 1; 1,5; 2) 2900 руб.
Фидер SABANEEV FOTON Pro Light 3.0 m (40 гр.) 300 142 130 2+4 вставки до 40гр (0.5; 1; 1,5; 2) 3668 руб.
Фидер SABANEEV FOTON Pro Light Medium 3.0 m (60 гр.) 300 142 140 2+4 вставки до 60гр (0.5; 1; 1,5; 2) 3724 руб.
Фидер SABANEEV FOTON Pro Medium 3.6 m (80 гр.) 360 127 195 3+4 вставки до 80гр (0.5; 1; 1,5; 2) 4802 руб.
Фидер SABANEEV FOTON Pro Medium Heavy 3.6 m (100 гр.) 360 127 210 3+4 вставки до 100гр (1; 1,5; 2; 3) 5404 руб.
Фидер SABANEEV FOTON Pro Medium Heavy 3.9 m (90 гр.) 390 137 220 3+4 вставки до 90гр (1; 1,5; 2; 3) 5446 руб.
Фидер SABANEEV FOTON Pro Heavy 4.2 m (120 гр.) 420 147 262 3+4 вставки до 120 (1,5; 2; 3; 4) 6060 руб.


Изображение
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Руснаците и фидера

Мнение от marinko7 »

Макар ,че не е по темата ,но според вас кой метод е по ефективен :Мача или Фидера ! Аз лично си мисля ,че при равни условия на затворен водоем Мача е по боеспособното оръжие :)
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Руснаците и фидера

Мнение от outsider »

marinko7 написа:Макар ,че не е по темата ,но според вас кой метод е по ефективен :Мача или Фидера ! Аз лично си мисля ,че при равни условия на затворен водоем Мача е по боеспособното оръжие :)
Мача бие фидера при риболов на пропадане или близо до повърхността , както и при дребни риби накъсо. Във всички останали ситуации моето мнение е , че фидера би размазал мача с баскетболна разлика. Което доста ме натъжава , щото съм голям любител на мача. Ако фидера беше разрешен на състезанията , мача щеше почти да се затрие , както е в Англия , където 80% от масовите състезатели нямат хабер от ловене със слайдер ,да речем, и считат че двайсет метра са екстремна дистанция за ловене с ваглер.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Руснаците и фидера

Мнение от koki »

outsider написа: както и при дребни риби накъсо.
Това не е сигурно, хранилката потъва по-бързо от утежнението на ваглера...
Има един пит Кирил Митов на състезанието яз.Копринка улови 120 риби, или там някъде бяха :D за 5 часа :D , 1 риба на 2,5 мин.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Руснаците и фидера

Мнение от outsider »

koki написа:
outsider написа: както и при дребни риби накъсо.
Това не е сигурно, хранилката потъва по-бързо от утежнението на ваглера...
Така е. Имах предвид че дребните риби - уклей, да речем , СЪВСЕМ накъсо , сигурно ще кълват преди стръвта да стигне до дъното. На Световното (жени) , 2007 , имах възможност да си поприказвам с Ян Ван Шендъл , който ми разказа че в Холандия имало сума ти народ , класни състезатели , от тези които (цитирам) "винаги прибират парите" , които изобщо НЯМАТ ЩЕКИ :shock: , а ние сме седнали за мач да приказваме :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Руснаците и фидера

Мнение от Коце »

Аз съм съгласен за пропадането и над дъното, но при всички останали случаи фидера има по-добра презентация. Да не говорим ако задуха леко вятър! Под фидер не разбирайте само стандартна кошнична с храна. Метод фидера набира страшна сила, появяват се нови джаджи за оформяне на стръвта и т.н. и т.н.!
Всички помним състезанието на Извево, където фидера показа своята сила както на близки, така и на далечни дистанции! :lol: При студена вода и лениви риби - само фидера спасява!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Руснаците и фидера

Мнение от marinko7 »

Определено на Пролет,и Аз влизам тогава във филма със Фидерите :wink:
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Руснаците и фидера

Мнение от koki »

marinko7 написа:Определено на Пролет,и Аз влизам тогава във филма със Фидерите :wink:
Колега нещо си в заблуда, пролетта е най-трудния сезон за риболов с фидер !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”