Фидер+Звънец??

Аватар
danuca6
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Дек 26, 2011 17:31
Риболов: мач, фидер

Фидер+Звънец??

Мнение от danuca6 »

Фидер+Звънче за дъно= неочаквано добра/лоша комбинация???...
Винаги от едната страна на въдицата има шаран!
Аватар
zdrav
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Юни 17, 2008 22:04
Местоположение: plovdiv

Re: Фидер+Звънец??

Мнение от zdrav »

Определено е лоша комбинация :wink:
topsoft
Мнения: 409
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 17:30
получил Браво: 1 път

Re: Фидер+Звънец??

Мнение от topsoft »

Не само, че е лоша, ами направо е безсмислена за мен, по добре си дръж дънарката.
Аватар
naskobo
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 10:26
Местоположение: София

Re: Фидер+Звънец??

Мнение от naskobo »

Aз ползвам тази комбинация, когато фидера е второстепенна въдица и не е постоянно в полезрението ми. Повече е от нищо :idea:
Аватар
danuca6
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Дек 26, 2011 17:31
Риболов: мач, фидер

Re: Фидер+Звънец??

Мнение от danuca6 »

naskobo написа:Aз ползвам тази комбинация, когато фидера е второстепенна въдица и не е постоянно в полезрението ми. Повече е от нищо :idea:
Да това имах предвид... Аз няма да сложа звънче ако ловя само на фидера. А не говоря за онези стари камбанарии от бушон....
Винаги от едната страна на въдицата има шаран!
mlc
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 15:33
дал Браво: 2 пъти

Re: Фидер+Звънец??

Мнение от mlc »

Защо, не! Като втори фидер с метод хранилка.
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Фидер+Звънец??

Мнение от С.Върбанов »

Ползвай сигнализатор щом ще ловиш с екстра хеви и метод хранилки !
КСР - Стара Загора
Аватар
danuca6
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Дек 26, 2011 17:31
Риболов: мач, фидер

Re: Фидер+Звънец??

Мнение от danuca6 »

Благодаря за мненията, колеги!
Винаги от едната страна на въдицата има шаран!
perchmaster
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Фев 25, 2012 15:46
Риболов: Фидер,на дъно и плувка, риболов на хищници,

Re: Фидер+Звънец??

Мнение от perchmaster »

лоша комбинация.
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Re: Фидер+Звънец??

Мнение от vidinskoribarche »

..........................................................................................................................
Последно промяна от vidinskoribarche на Съб Юни 15, 2013 19:57, променено общо 1 път.
vidinskoribarche
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2011 17:50
Риболов: На Леко
Местоположение: Видин

Re: Фидер+Звънец??

Мнение от vidinskoribarche »

Батко, фидера не е измислен да е второстепенна въдица или ловиш с фидер или ловиш с друга въдица. Какви камбанки какви сигнализатори. Я малко по сериозно !!!
Утре други ден ще почнете да слагате ваглери и камбанки на щеките докато си къцате със спидитата в краката , ама и на тях ша сложите по едно звънче, че мятате за хищник !!!

Фидера е Фидер , идеята е да си там зад въдицата и концентриран в това което вършиш. Ако го имате за дънни въдици, то по добре не се занимавайте с него !!!
В момента в който ти мине през главата абсурдната идея или се сетиш, че имаш звънче в кутията с принадлежности , по добре се откажи от тоя способ на ловене , не ставаш за него !!!!
ilia0706
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 16:51
Местоположение: Враца
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Фидер+Звънец??

Мнение от ilia0706 »

Много твардо и категоритно мнение. Ловя на езеро и канал (плавателен).За мирни риби ползвам мац, фидер и директен. Обикновено на канала захранвам за фидера и отделно за директния.Ловя платики, докато трагнат на фидера презамятам през 5-10мин и отделям повеце внимание на директния (фидера е с малко звнце на варха на прата с което си вадя и хварлям).Дори когато трагнат рибите на фидера и се заемам постоянно с него не махам звнцето, таи като не ми преци.Обикновено след след 5- 6 платики над 1кг , калването спира за известно време, тогава се заемам отново с директния кадето хвастам няколко риби а званцето ми подсказва кога отново да се хвана с фидера и да извадя директния.Мен този нацин напално ме остроива и не обицам да робувам на правила и постулати.поздрави и много риби на кой както му харесва.
sigman
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 18:57
Риболов: фидер
Местоположение: София

Re: Фидер+Звънец??

Мнение от sigman »

vidinskoribarche написа:Батко, фидера не е измислен да е второстепенна въдица или ловиш с фидер или ловиш с друга въдица. Какви камбанки какви сигнализатори. Я малко по сериозно !!!
!!!!
Много точно казано!
Предпочитам да ловя с ШИМАНО !
Иво Вълов
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 19:45
Риболов: С кошничка
Местоположение: София-Видин

Re: Фидер+Звънец??

Мнение от Иво Вълов »

ilia0706 написа:Много твардо и категоритно мнение. Ловя на езеро и канал (плавателен).За мирни риби ползвам мац, фидер и директен. Обикновено на канала захранвам за фидера и отделно за директния.Ловя платики, докато трагнат на фидера презамятам през 5-10мин и отделям повеце внимание на директния (фидера е с малко звнце на варха на прата с което си вадя и хварлям).Дори когато трагнат рибите на фидера и се заемам постоянно с него не махам звнцето, таи като не ми преци.Обикновено след след 5- 6 платики над 1кг , калването спира за известно време, тогава се заемам отново с директния кадето хвастам няколко риби а званцето ми подсказва кога отново да се хвана с фидера и да извадя директния.Мен този нацин напално ме остроива и не обицам да робувам на правила и постулати.поздрави и много риби на кой както му харесва.
Звънче се слага на въдици на които не можеш да забележиш кълването на върха. Тук визираме Типично дънните въдици с дебели върхове при които се слагат пружинки и други пособи за ловене на риба. При тези монтажи реално рибата се самозасича . След като рибата се самозасече се отчита на въдицата , тоест на звънчето !!!
Общо взето е това. При фидер въдиците, те са оборудвани с по тънки върхове, с цел не рибата да се самозасече а ти да отчетеш кълването . Изключение прави когато ловим с метод, тогава рибат се самозасича но и тогава се ползват по дебели върхове .
Ще продължа да ти обяснявам но по късно че сега отивам за торта на дъщеря ми !!!
Аватар
Dass
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Окт 16, 2012 13:10
Местоположение: София

Re: Фидер+Звънец??

Мнение от Dass »

topsoft написа:Не само, че е лоша, ами направо е безсмислена за мен, по добре си дръж дънарката.
Хабсолютно! :lol: Освен това ужасно изнервящя за тия около теб! :evil:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”