Фидер на река

Аватар
danuca6
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Дек 26, 2011 17:31
Риболов: мач, фидер

Фидер на река

Мнение от danuca6 »

Какви хранилки и монтажи се ползват на река с бавно течение?
Винаги от едната страна на въдицата има шаран!
perchmaster
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Фев 25, 2012 15:46
Риболов: Фидер,на дъно и плувка, риболов на хищници,

Re: Фидер на река

Мнение от perchmaster »

Хранилки за река са триъгълни,плоски и квадратни за да не се търкалят,за бавно течение от 20гр. до максимум 40гр. хранилка,монтаж доста добър е асиметричния,прави се с флуорокарбон 0,30-0,35 за да няма оплитания,защото е по твърд,аз го ползвам и съм доволен.
nikolaiiliew
Мнения: 147
Регистриран на: Съб Юли 21, 2012 18:37
Риболов: Pole, Feeder, Match & Bolo Fishing
Местоположение: Русе

Re: Фидер на река

Мнение от nikolaiiliew »

perchmaster написа:...до максимум 40гр...
:lol: :lol: :lol:
Николай Илиев
perchmaster
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Фев 25, 2012 15:46
Риболов: Фидер,на дъно и плувка, риболов на хищници,

Re: Фидер на река

Мнение от perchmaster »

Ами на бавно течение при положение че не е уточнено за къде става въпрос ,отговарям примерно,и съдя по тунджа където съм ловил,като ти е смешно тури 120гр. и да видим кво ши напраиш,освен ако не ловиш по дунав,амо всички не сме на дунав. 8)
stich
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 13:29

Re: Фидер на река

Мнение от stich »

Не знам кое му е смешно на колегата? Освен ако не се опитва да лови в средата на Реката.
Аз само такива (40гр) ползвам на Дунав.Имам и сопа за 200 + гр,ама това фидер ли е?
Ползвам симетричен монтаж като клупа в който се движи хранилката е не повече от 12-13 см.Не ползвам отделно по-дебело влакно,защото основното ми е 0.25мм и нямам оплитания с него.Ако условията позволяват слизам и на по-малък грамаж хранилка.Стигал съм до 20 грама.Така се удължава и живота на влакното до някаква степен,а кефа при вадене на риба е по-голям,както и удобството при самото захранване.
perchmaster
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Фев 25, 2012 15:46
Риболов: Фидер,на дъно и плувка, риболов на хищници,

Re: Фидер на река

Мнение от perchmaster »

stich написа:Не знам кое му е смешно на колегата? Освен ако не се опитва да лови в средата на Реката.
Аз само такива (40гр) ползвам на Дунав.Имам и сопа за 200 + гр,ама това фидер ли е?
Ползвам симетричен монтаж като клупа в който се движи хранилката е не повече от 12-13 см.Не ползвам отделно по-дебело влакно,защото основното ми е 0.25мм и нямам оплитания с него.Ако условията позволяват слизам и на по-малък грамаж хранилка.Стигал съм до 20 грама.Така се удължава и живота на влакното до някаква степен,а кефа при вадене на риба е по-голям,както и удобството при самото захранване.
Напълно съм съгласен,а има и фактори които не са изяснени във въпроса ,като акция на фидера,дълбочина и дистанция,която според мен при начинаещ във фидер риболова не е нужно да е по голяма на първо време от 5-6м. за да му е по лесно и да свикне,като дори съм забелязъл, че понякога колкото по лека по възможност хранилка се използва толкова повече кълве.Моя фидер е до 80гр. и по голямма от 50гр. хранилка/празна/ не си позволявам да сложа.
djidjo
Мнения: 48
Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 10:37
Местоположение: Herzogenrath
дал Браво: 2 пъти

Re: Фидер на река

Мнение от djidjo »

Значи колеги едно е да ви се иска,съвсем друго е да го позволяват обстоятелствата.Колегата от Русе не е писал глупости.Мога да ви поканя лятото на риболов от лодка и да видите как вашите "тежки" хранилки няма да могат да стигнат дъното и ще се веят като прани гащи по течението.На такива места съм стигал до 120 грамова хранилка без захранката в нея.Всичко зависи от силата на течението,дистанцията и дълбочината.Това,че колегата не го е упоменал във въпроса не ни кара да правим категорични изказвания.
ПП упоменато е,аз не съм го прочел внимателно ,за което се извинявам.Но поканата за риболов остава.
stich
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 13:29

Re: Фидер на река

Мнение от stich »

djidjo написа:...да ви поканя лятото на риболов от лодка и да видите как вашите "тежки" хранилки няма да могат да стигнат дъното...
Просто ни се разминават представите за риболов с фидер.Успех с лодката.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”