май прекалих със скъсяването на повода

Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: май прекалих със скъсяването на повода

Мнение от koki »

С раците и риболов на фидер положението е трагично....
Вариантите са два , по-дълъг повод / примерно 1,5 м./ за да може докато пропада към дъното рибите да кълват или повдигач.
За целта обаче храната трябва да е подходящо подбрана и приготвена!
Най-добре хич не ходи на Кърджали преди да изстине водата и раците намалят активността си ...
del7710
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 15:28
Риболов: мач и фидер

Re: май прекалих със скъсяването на повода

Мнение от del7710 »

Малко да посъживя темата!
Заради раците временно бях Емигрирал на яз. Студен кладенец!
Ама тази Събота и Неделя пак ходих на яз. Кърджали, на плажа на с. Енчец.
За да се убедя , че раците все още са си там :evil: !
На фидера пробвах какво ли не:
патерностер- два часовникара/единият отиде на дъно, резултата голямо нищо, а другият го дадох на колега, който се мъчеше да си хване каркуди за кльонка/
симетричен и подвижна хранилка- кръгла 0 от към риба, раците иначе се обаждаха редовно!
пробвах и един 30гр. флат метод с една кука със стиропор/жълт с аромат на ванилия/. Резултата един скобар/морунаж около 300те грама. Странното бе че удари веднага след като придърпах леко хранилката, и в момента в който оставих пръчката на стойката и сгъна върха. Ама за мен си остава загадка защо бе закачен за черепа- близо до окото :shock: :shock:
След неуспешнитят опит на дъно с часовникара. На шаранджийската въдица сложих инлайн хранилка с две куки/една отпред и една точно след хранилката/, на куките само жълт стиропор ароматизиран с ванилия. Е те тука ми беше риболова/преди да ме напече слънцето и да приключа :D/. Хванах няколко каракудки и още един скобар, по- голям от първият, и отново забоден на същото място :shock: . Докато каракудите се бяха заболи за джуките. На солото жената забоде нещо голямо ама докато и кажа де не дърпа толкова хамалски нагоре, и каквото беше избЕга.
Е те това е от мен. Явно на яз. Кърджали успехът е гарантиран винаги на тактиката "пружина и куки със стиропор" докато с фидерът са гарнтирани май само раците :lol: и чат пат нещо друго ако се вреди от тях. Към улова забравих да добавя връзки за обувки и сутиен, сега да не ми се смеете ей :lol:. То ако не е толкова трагично откъм чистота щеше наистина да е доста смешно ама не е!
Ами това е от мен!
Между другото вече и колеги шаранджий се оплакват, че раците и скобарите са се качили на нулата на яз. Кърджали и няма отърване от тях.
nikolaiiliew
Мнения: 147
Регистриран на: Съб Юли 21, 2012 18:37
Риболов: Pole, Feeder, Match & Bolo Fishing
Местоположение: Русе

Re: май прекалих със скъсяването на повода

Мнение от nikolaiiliew »

Не разбрах ся скобар ли си хванали или морунаж? Това са две различни риби! Явно си ги затърмъчил, щом не са били закачени за джуките...
Николай Илиев
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: май прекалих със скъсяването на повода

Мнение от koki »

На язовир Кърджали има основно Морунаж, като се застуди около нулата се лови и Скобар и то литрови риби ....

99 % рибата ловена от колега в момента е Морунаж !
Vladobg1
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юни 15, 2016 22:42
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: май прекалих със скъсяването на повода

Мнение от Vladobg1 »

Колеги, този т.нар. "Цигански залив" става ли за спиниг? Днес минах с колата и спрях отгоре от пътя да го поогледам - с кастинга няма да имам проблем, но дали ще има някаква риба там на спининг?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”