Фидер/дължина,акция,цена/

Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Фидер/дължина,акция,цена/

Мнение от koki »

simple написа:сега може да дадете мнения и съвети дали ще стане при положение, че на фидера пише до 90 грама. благодаря.
Фидера е предвиден да хвърля до 90 гр. , има голяма вероятност да се счупи ...
Аватар
Anton Tonev
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Фев 18, 2011 10:39
Местоположение: На Гьола
получил Браво: 2 пъти

Re: Фидер/дължина,акция,цена/

Мнение от Anton Tonev »

koki написа:
simple написа:сега може да дадете мнения и съвети дали ще стане при положение, че на фидера пише до 90 грама. благодаря.
Фидера е предвиден да хвърля до 90 гр. , има голяма вероятност да се счупи ...
Нищо няма да и стане на сопата, стига да не маха като на кастинг.При фидера, според мен те търсим толкоз разстояние, отколкото точност
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Фидер/дължина,акция,цена/

Мнение от outsider »

Aton написа:
koki написа:
simple написа:сега може да дадете мнения и съвети дали ще стане при положение, че на фидера пише до 90 грама. благодаря.
Фидера е предвиден да хвърля до 90 гр. , има голяма вероятност да се счупи ...
Нищо няма да и стане на сопата, стига да не маха като на кастинг.При фидера, според мен те търсим толкоз разстояние, отколкото точност
Пръчка , на която пише 90 грама , е правена за хранилки до около 60. С майсторлък и късмет :wink: може и да се претовари - но не до безкрайност. И от това страда и разстоянието , и точността. По-твърдият връх абсолютно с нищо няма да помогне , от него теста на пръчката не се променя.
(Забележка - абсурдно твърд връх - да речем 5 oz , на такава пръчка може реално да стане причина за трошене на тоягата)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Anton Tonev
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Фев 18, 2011 10:39
Местоположение: На Гьола
получил Браво: 2 пъти

Re: Фидер/дължина,акция,цена/

Мнение от Anton Tonev »

Първия ми фидер, беше Поке- Драгонче/3,90м/.С най дебелия връх/не бяха обозначени колко могат да мятат/, съм го ползвал както за бяла риба/с 60-70гр олово/,така и за каракуди с обикновенна пружина/ да речем 80-90гр/.Според мен, най дебелия и връх се равняваше на 2,5lbs на карпова пръчка.
ПП.Мнението ми да не се счита за меродавно,като се вземе под внимание,че съм като пеленаче във фидер риболова :oops:
did018
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 23:09

Re: Фидер/дължина,акция,цена/

Мнение от did018 »

Колеги някой ползвал ли е fireblood в медиум вариант и като цяло някой има ли мнения за този фидер ?
Иво Вълов
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 19:45
Риболов: С кошничка
Местоположение: София-Видин

Re: Фидер/дължина,акция,цена/

Мнение от Иво Вълов »

did018 написа:Колеги някой ползвал ли е fireblood в медиум вариант и като цяло някой има ли мнения за този фидер ?
Ако говорим за Шимано Файърблъд (Shimano Fireblood) , то това е въдица висок клас
217 грама тегло акция 15-85 мисля
3,66 дължина
транспортна 126
и невероятната цена от 248 евро сиреч казано 500 уева !
Да ти кажа , поне в фидер форума са малко хората дето ловят с Огненият, да не кажа никой !
Там се отделя повече внимание на Ангелийските и Фрески продукти !
Шекспири, гарболинота , туук таме неко шимано , като най високият клас дето знам аз го притежава Марианчо. Антарес Динабаланс
ма дали още е у него ?
A_Mitov
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 11:12
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Фидер/дължина,акция,цена/

Мнение от A_Mitov »

Имам Антарес и мога да кажа че е номер едно. Огнения е заместител на антареса ама съм го виждал само на снимка, но предполагам че ще е същото качество.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”