Фидер пръчки Solitron - много зле

h3ll1
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Яну 01, 2014 16:25

Фидер пръчки Solitron - много зле

Мнение от h3ll1 »

Здравейте,
аз като начинаещ риболовец, четох из форумите за модерния тип рибилов тип фидер и се насочих към бюджетните пръчки на солитрон. Излизам за риболов от 1 година редовно, когато имам време - т.е. коло 25-30 пъти съм ползвал въдиците.
Искам да предупредя бъдещите купувачи, че с тази въдица могат да ловят риба само първите месеци от покупката. Въдицата като нова изглежда много модерна - карбон, лека и т.н. Първото, което се къса - това е калъфа. Да - ще се скъса само след 5-6 излизания, и ще започнат да стърчат водачите. После идват по-големите ядове. Това са накрайниците. Имате избор 50, 75, 100гр. Аз почти-винаги съм ловил с акция 50гр. Все пак въдицата е предназначена за прецизен риболов на дъно. След 3 месеца на първата въдица и се счупи самия връх, а след още 2 седмици на 2-рата се счупи след втория водач. Пречупи се и се появи структурата на карбона.
Не съм търговец, аз съм любител. Чета форума, защото ми дава насока, и може-би по нея съм се подлъгал миналата година.
PS.
От лъжата не може да избягате!

Успех на всички!
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Фидер пръчки Solitron - много зле

Мнение от koki »

Колега , би ли снимал какво имаш в предвид?

Самите върхове ли се счупиха /сменяемите/ или нещо друго ?
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Фидер пръчки Solitron - много зле

Мнение от antivik »

:o Че то почти на всички бюджетни сопи де се продават, калъфите си се късат лесно. Само на едно шимано, де ми се оказа по-свестен калъфа. За транспорт си има чанти и тубуси. Па и като гледам цените на тези сопи, малко ми скачат над бюджетните, Окумата по принцип има убава стока, та да не твоя милост нещо да си огелпил или да си надвишил нещо я акции, я тежести, я кошнички с ранъ.... :| ?
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
Аватар
SHEKIRA
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:31
Местоположение: Карлово

Re: Фидер пръчки Solitron - много зле

Мнение от SHEKIRA »

Верно е че не може да се избяга от лъжата,ама също така и от писането на глупости. :mrgreen:
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Фидер пръчки Solitron - много зле

Мнение от Doktor-5 »

Колега, не се обиждай, но според мен имаш проблем със замятането.
Аз риболувам с лайт фидери, които са като солетки тънки и трошливи,върховете ми са 0,5 унции и изхвърлям до 50гр хранилки. :roll:
Калъвчетата на почти всички въдици се късат, те са повече за предпазване до продажбата.
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”