Допъонително утежнение

hiphopper
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Мар 01, 2014 20:08
Риболов: риболов на плувка

Допъонително утежнение

Мнение от hiphopper »

Здравейте, искам да попитам как мога да поставя допълнително утежнение на пружината си. Ползвам монтаж хеликоптер при който пружината е на основното влакно с вирбел с карабинка, а под нея има гумено топче за да не се удря във възела на микровирбела към към който съм закачил повод с кука дълъг 50 см. Къде е по добре да добавя утежнението за долния край на пружината или да го закача чрез микровирбил с карабинка за основното влакно. Ходя предимно на река където стандартно утежнена пружина се явява лека. Ползвам пружини защото са по евтини.......
Наслука!
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Допъонително утежнение

Мнение от Doktor-5 »

Здравей колега!
Според мен монтажа ти не е хеликоптер, а стандартен инлайн монтаж, при който пружината ти се движи свободно по основното.
При този случай прикачай утежнение на пружината, на долния край предполагам има халкичка, към която може да привържеш допълнително олово.
Моята препоръка е : - използвай просто по-тежка хранилка, не се занимавай с излишни гимнастики.
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
hiphopper
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Мар 01, 2014 20:08
Риболов: риболов на плувка

Re: Допъонително утежнение

Мнение от hiphopper »

Благодаря за предложението колега. Иначе преди да пиша поста се опитах да намеря някоя статия, в която монтажът съществува с името си та да не се изложа ама явно все пак успях (сигурно несъм разбрал как точно се казва). Пък такива по-тежки хранилки не успях да открия в магазините. Стандартно имаше от 15 гр. До 50 май. Та се чудя тая петдесет Грама дали няма и тя да е лека. Сега съм с 30 гр и ме носи като плувка. Поздрави!
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Допъонително утежнение

Мнение от Doktor-5 »

На река може да опреш и 150гр.
Обърни внимание и на хранилките с квадратна, или триъгълна форма. При тях грамажа може и да е по-лек!
Успех и да покажеш снимки! :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
hiphopper
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Мар 01, 2014 20:08
Риболов: риболов на плувка

Re: Допъонително утежнение

Мнение от hiphopper »

Взех си триъгълна и квадратна. Иначе за снимки нищо не обещавам :-D.
galenik
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 19:23
дал Браво: 100 пъти

Re: Допъонително утежнение

Мнение от galenik »

Ако имаш Хобитв виж епизода с пружина за Каракуди на Копринка мисля че беше сезон3 епизод 39,там Марчо от ВТ обясняваше такъв монтаж с олово и пружинка.
hiphopper
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Мар 01, 2014 20:08
Риболов: риболов на плувка

Re: Допъонително утежнение

Мнение от hiphopper »

Благодаря много за инфото. Ще потърся епизода тук там из нета. В събота ще ходя на реката да преслушам любимото ми място. Хайде със здраве и наслука.
stoik
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 18:44
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Допъонително утежнение

Мнение от stoik »

Ако е пружина би могло да се навие допълнително листово олово по оста. Не влияе на монтажа, просто се доутежнява самата пружина. Ако е хранилка пак би могло, но става малко по-тежко с укрепването на оловото.
Поздрав
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”