Мнения за медиум фидер.

Аватар
Doomm
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 20:13

Мнения за медиум фидер.

Мнение от Doomm »

Здравейте колеги. Искам да чуя мнения за Garbolino squad super feeder 3.60. Ще се използва в затворени водоеми за риболов на бабушки и каракуди. Приемам съвети и за други фидери до 150-160 лева, но силно се интересувам от гарболиното.
Благодаря предварително :tup:
Get fish or die trying !!!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Мнения за медиум фидер.

Мнение от outsider »

Пусни едно ЛС на Коки , той е специалист по Гарболино. :D
Моето Гарболино беше с върхове с диаметър 2.2 :idea: , ако не намериш такива на пазара , или не ти се занимава с пилене и тунинговане (мене адски ме дразни тая операция) , замисли се за марка с нормален диаметър. :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Doomm
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 20:13

Re: Мнения за медиум фидер.

Мнение от Doomm »

Прегледах конкретната тема спомената по горе, но не успях да се ориентирам в избора си. Преди време имах един фидер на браунинг, мисля, че модела беше Thallium feeder heavy. Вършеше работа но мисля, че за рибите които ловя хевито ми идва твърдичък. Та за това се насочих към медиум. А не съм много в час с моделите за това искам и малко помощ. А за върховете с диаметър 2.2 не ми говори нищо, прекалено дебели са за малки риби ли ?
Get fish or die trying !!!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Мнения за медиум фидер.

Мнение от outsider »

Не , на върховете нищо им няма. Проблема идва , когато счупиш връх , или ти се прииска да добавиш към арсенала по-твърд/по-мек такъв. Даже във Франция е практически невъзможно да се намерят резрвни върхове за Гарболино , с изключение на един модел бюджетен фидер , и за него ги пуснаха тази година! И се почва ходенето по мъките - или пилиш и преправяш други върхове ( а не виждам що е нужно!) , или търсиш готови с такъв диаметър - имат ги Шимано и Престън , и цените са бая солени. В този смисъл , има логика да видиш от кои марки и модели имаш възможност да си набавиш лесно резервни върхове , и ако фидерите на съответните производители ти допадат , да си вземеш такъв. И ако всеки нов фидер го подбираш с оглед на диаметъра на върха , можеш да се видиш с две-три пръчки със взаимозаменяеми връчета , вместо с три различни стандарта-адски практична работа
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Doomm
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 20:13

Re: Мнения за медиум фидер.

Мнение от Doomm »

Да, звучи логично. За съжеление в онлайн магазините не са предоставили необходимата информация и си нямам на идея кои са масовите диаметри. Също няма да имам възможноста да обикалям и да гледам и тествам пръчки една по една, та ми се ще нещо тествано и съгурно, тъй като най-вероятно ще пазарувам по интернет. Ако може други предложения които влизат в бюджета.
Get fish or die trying !!!
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Мнения за медиум фидер.

Мнение от outsider »

От това , което се продава при мен , най-масовите върхове са 3.5мм. Такива са Browning (някои модели) , Drennan , Preston (някои модели) Maver , Balzer , и английските Дайви. Вярно е че се заглеждам в модели извън посочения бюджет... :?
Българския пазар е пълен с марки и модели , които са ми напълно непознати , така че ще сe въздържа от съвети... Не казваш на каква дистанция ще ги гониш бабите, нитo с какви хранилки(тегло) работиш?

Въпрос: фидерите на Матрикс някой внaся ли ги у нас? Серията Carbo Flex ти е в бюджета , поне до 3.30 м, и знам от сигурен източник :wink: , че са пръчки с изключително качество - три класи над обсъжданото Гарболино. :idea:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Мнения за медиум фидер.

Мнение от koki »

Колега този фидер които си харесал не знам от къде ще го купиш ...

Вече не се предлагат , въдицата е пълен параболик и ми беше един от любимите фидери ...

В момента филстар предлагат фидер на 3,6/ 3,9 метра които е точно копие на Гарболино Максим ... Въдицата тежи 200 гр. и може да се използва на две дължини , на приставката няма водач.

Изображение

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... lti-Feeder" onclick="window.open(this.href);return false;

В момента колега продава това Shimano BeastMaster CX 911 274/335cm -70 г. за 160 лв. състоянието е безупречно...

За нито един от изброените по-горе фидери не се намират лесно върхове ...

Ако искаш лесно заменяеми върхове трябва да се насочиш към Дренан, Браунинг :idea:
Аватар
Doomm
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 20:13

Re: Мнения за медиум фидер.

Мнение от Doomm »

Ами ще ловя предимно на близки до средни дистанции с леки хранилки, но държа фидера да е 3.60 не по къс, просто въпрос на вкус и лични предпочитания. Относно намирането на гарболиното, видях го в няколко сайта с обосновена цена, което ме навежда на мисълта, че го имат налично. Интересен факт, че е пълен параболик, точно това търся. Уфертата за бийст мастера е изкушаваща, тъй като съм чувал, че са много добри сопи, обаче някак си дължината не ми допада.
Get fish or die trying !!!
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Мнения за медиум фидер.

Мнение от koki »

Това е с някакво шаране около 2 кг.

Изображение
Аватар
Doomm
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 20:13

Re: Мнения за медиум фидер.

Мнение от Doomm »

Тази снимка ми напълни душата :D , фидера ще се издирва под кол и въже. А може ли малко инфо за макарата. :roll:
Get fish or die trying !!!
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Мнения за медиум фидер.

Мнение от koki »

Doomm написа:напълни душата
Имай едно на ум, дистанцията и точността която се постига страда при такъв тип въдици ...

Макарата е ето тази , само че стария модел / син на цвят/ :tup:

Изображение


http://shop.fishing-mania.com/viewreels ... Jet-Feeder" onclick="window.open(this.href);return false;

Иначе в момента не мисля ,че някой може да бие Риоби в съотношение цена качество ...
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 176 пъти
получил Браво: 4564 пъти

Re: Мнения за медиум фидер.

Мнение от outsider »

Doomm написа:Ами ще ловя предимно на близки до средни дистанции с леки хранилки, но държа фидера да е 3.60 не по къс, просто въпрос на вкус и лични предпочитания.
През ум не би ми минало да оспорвам вкуса или личните предпочитания на когото и да било , тва е нещо свято! :wink:
Обаче от гледна точка на удобство , ефективност и удоволствие от риболова , за дребни риби и близки дистанции 3.60 е нещо което не бих ползвал и срещу заплащане! 8) (Сега съм с пикер 2.40 , тва не се описва с думи...)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Doomm
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 20:13

Re: Мнения за медиум фидер.

Мнение от Doomm »

Сигурно пикера е доста удобен за посочените условия, но просто не обичам до ловя с къси въдици. Иска ми се нещо 3.60 параболик. Мислех, че избора ще е по лесен, но май се оказва, че фидера ще отнеме най-много време докато го харесам и закупя :(
Get fish or die trying !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”