Добър комплект ли е ?

dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Добър комплект ли е ?

Мнение от dobriq »

Здравейте..Тъй като съм още малък и не мога да си позволя да ловя с шимано и други гъзарии..Но искам да подменя фидеровия комплект че вече е остарял...ЗА фидер съм се спрял на : http://www.aquasport-n.com/%D1%84%D0%B8 ... r-pid=3410" onclick="window.open(this.href);return false;

А макарата към него мисля да е тази :
http://www.aquasport-n.com/%D0%BF%D1%80 ... w-pid=5015" onclick="window.open(this.href);return false;

Или пък предложете нещо за около 220 лева комплекта...Тези двете ги избрах защото фидера го клатих днес в магазина ,а макарата е въртях вчера и днеска е сложихме и ми паснаха на ръцете...Ако има нещо по добро кажете...?
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Добър комплект ли е ?

Мнение от Ralitex »

Здравей, колега! Според мен оптимлната дължина на фидера трябва да е 3,90 м. Аз бих си взел такъв. И водачите по възможност да са по-големи. Макарата, която си избрал не е подходяща. Търси си макара с по-широка шпула. Така ще постигал по-голяма дистанция и няма да ти се усуква влакното. Като казах влакно, на фидера задължително слагам плетено влакно. С монофила имах 3 пъти по-слаб резултат. Това е мое лично мнение и не го налагам на никой.
Поздрави!
Аватар
bolo7m
Мнения: 323
Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 21:01
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Добър комплект ли е ?

Мнение от bolo7m »

Виж този фидер http://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80% ... eder/3623/" onclick="window.open(this.href);return false;
и тази макара
http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... ubgroup=62" onclick="window.open(this.href);return false;
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: Добър комплект ли е ?

Мнение от dobriq »

Добре ..А тука при нас има и Шимано Аливио медиум 100гр...Да речем че прежала още 70-80 лева и се оборудвам към фидера с едно шимано Супер ГТМ..4000..Все пак ще го взимам по натам..За сега имам около 230 лева..Не пречи да събера до 300 и да взема супер ГТМ...Но исках малко по-бързо да взема...За сезона да съм готов...Но ще се помъча още малко но поне да си заслужава..Супер ГТМ добра ли е за фидер...Някои ще кажат по-добре страдик,но ми идва скъп...Мислех Ексейдж ,но видях някъде че е слаба за фидер и просто е била слаба макара за лек мачов риболов ? Дайте препоръки
A_Mitov
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 11:12
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Добър комплект ли е ?

Мнение от A_Mitov »

Колега фидера си е супер, за макарата немога да кажа нищо несъм я ползвал, но за тези пари можеш да вземеш едно риоби екусима което е изпитано, размер 3000 или 4000. а относно съветите на колегата за дължината на фидера и за плетеното влакно то,за затворени водоеми 3,60 си е перфектния вариянт 3,90 е вариянт за река а плетено влакно се използва когато ловиш на много големи дистанции. поздрави и наслука.
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: Добър комплект ли е ?

Мнение от dobriq »

Благодаря колега...Мислех да взема тази макара тъй като е бяла и имитира малко страдика с предния аванс..Не е същата,но е подобна,а на мен страдика си ми е мечта от малък...За това..Но ако няма да ми върши работа..Няма смисъл да е взимам
A_Mitov
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 11:12
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Добър комплект ли е ?

Мнение от A_Mitov »

Послушай ме колега вземи риобито, а за стрдика съм на мнение че не е удачен вариант за фидер, стрдика е бързооборотен и като вадиш хранилката се товари и трябва да придърпваш с въдицата, имах страдик и го продадох точно поради тази причина.
S_BANKOV
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 17:07
Риболов: Фидер и плувка.
получил Браво: 1 път

Re: Добър комплект ли е ?

Мнение от S_BANKOV »

Колега, ето ти един добър вариант за макара
http://www.bulit2000.com/carp-expert-feeder" onclick="window.open(this.href);return false;
Тази макара дето си я харесал, също върши работа но за мен е неоправдано да се дават три пъти повече пари, освен ако няма да я ползваш на морето.
Ползвам макарата която съм ти показал и е доста удобна и върши чудесна работа.

пп Незабравяй че рибата се вади с пръта, а не с макарата.
Човек трябва така да живее, че като умре един ден, и гълъбите да се стискат от уважение, като прелитат над паметника му.
dobriq
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 17:58
Риболов: щека,мач,болонезе,уип и др

Re: Добър комплект ли е ?

Мнение от dobriq »

Колега оценявам го съвета ти,но не съм съгласен че се вади само с пръта...Макарата е много важна,с нея се постига дистанция,Ако няма мощ макарата трудно прибира хранилката,трябва макарата да е здрава,не да се чупи от кошници по 50-70гр :) Примерно
S_BANKOV
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 17:07
Риболов: Фидер и плувка.
получил Браво: 1 път

Re: Добър комплект ли е ?

Мнение от S_BANKOV »

dobriq написа:Колега оценявам го съвета ти,но не съм съгласен че се вади само с пръта...Макарата е много важна,с нея се постига дистанция,Ако няма мощ макарата трудно прибира хранилката,трябва макарата да е здрава,не да се чупи от кошници по 50-70гр :) Примерно
Ти си знаеш, само ще ти подскажа че макарата която ти си харесал не е по "мощна", а само е никелирана за да не корозира от солта.
Дистанцията се постига най вече от влакно, водачи, прът, смазка, и на последно място от ширината на шпулата.
Човек трябва така да живее, че като умре един ден, и гълъбите да се стискат от уважение, като прелитат над паметника му.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”