Въпрос към шаранджиите.

Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Въпрос към шаранджиите.

Мнение от hobby »

Имам ФИЛСТАР ИЗИ КАРП на 3.90м 3 либри. Каква въдица да взема, че да захранвам на същата дистанция с ракета, ако използвам, примерно, тежест от 80 или повече грама? Нещо от 3.5 либри на същата дължина или да речем по-тежка въдица от типа на въдиците за риболов в прибой? :roll:
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
kamen
Мнения: 302
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 17:34
Местоположение: varna
получил Браво: 2 пъти

Мнение от kamen »

Аз лично използвам един телескоп 3.90 с акция 250гр-нещо като сърф.Отпред съм със шок 050,отзад за основно 025,затварям очите и се потрисам от дистанцията с ракетата която постигам.Единствения недостатък е че е стъклопласт и направо оставам без ръце ако се наложи по обилно захранване,а също и синини по корема.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

прав си че шок си трябва. не се бях сетил за телескоп - все за пръчка си мислех. а какви дистанции правиш? поне приблизително...
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

И аз рекатата я стартирам с телескоп-3,9м,100-200 акция,ама при всяко замятане чакам да се чуе прааас..голем му е зор,пък и мойта ракета кат я напълня с гранули примерно мисля че е над 100гр....абе като се сцепи ще му мисля засега става,само че максимум дистанция достигам към 60-70метра :roll:
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Трябва ти здрав телескоп с акция над 150 гр., стъклопластова пръчка над 3-те метра /солидно решение, но адски тежи/ или пък спод-пръчка в границите на 5-те либри.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Хоби мое мнение е че със телескоп е малкос рискувано - поне Аз когато хвърлам :oops:
Само двоколенов спод или мошна сърф :shock:
Аватар
kamen
Мнения: 302
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 17:34
Местоположение: varna
получил Браво: 2 пъти

Мнение от kamen »

hobby написа: а какви дистанции правиш? поне приблизително...
И аз като колегата Китов 60-70м.А иначе телескопа ми го подариха навремето и няколко години събираше прах докато се сетя за приложението му :lol: Дръжката му обаче е направена като шаранджийска.Произвоство на най-неуважаваната марка от мен JAXAN.
Карам го вече 3та година и да се строши -майната му :lol:
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
daniel_g
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 12:55
Местоположение: Велико Търново

Мнение от daniel_g »

Тези пръти, с които замятат ракетите PRO-фитата, маи се казват SPOD ROD и са на принципа на шаранджийските пръти, НО са по на 5lb , http://carpbg.com/shop/product_info.php ... f669e194f1 та маи всички карбонови такива са около 100те левчета. Та това е което аз знам, пък всеки използва каквото му е под ръка и е сметнал за подходящо да изхвърля ракетите. За по- малките ( ракети ) с повечето пръчки стават , ма за големи ракети - с пове4е захранка - СПОД РОД !!!
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

А бре Миро, а бре Ничев! Тия аватари оти са? :lol: :lol: :lol: Мерси за препратката. Ще прочета и другата си тема с интерес! :lol:
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”