Шаран кълве на рибка???????

Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Шаран кълве на рибка???????

Мнение от carbolino »

Защто при добре отглеждан шаран хранен се с фуражни храни пусто му наи- добре взима на малка рибка в някои водоеми.По- слабо резултатни са дори царевицата и протеиновите топчета та дори и всички други познати неща за стув??? :roll:
Аватар
Diko
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 11:48
Местоположение: Павликени

Мнение от Diko »

незнам но ако няма какво да яде става хищник...
Добрите момчета отиват в рая,а аз сигорно зариба!
executor
Мнения: 555
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Местоположение: Варна
получил Браво: 3 пъти

Мнение от executor »

Бе кой бяга от месо :D
Stand and fight
Аватар
Sink2
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 11:39
Местоположение: SOFIA

Мнение от Sink2 »

executor написа:Бе кой бяга от месо :D
:D :D :D :D
млад риболовец
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

Некъв специалист ми беше казал че така шарана си набавял някакви вещества които липсват в храната му...
Имаме тука такъв гьол на който шарана след септември месец си взима основно на малка рибка от водоема.А храна хич не му липсва друга-даже напротив...
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
nikov_v
Мнения: 87
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 12:47

Re: Шаран кълве на рибка???????

Мнение от nikov_v »

carbolino написа:Защто при добре отглеждан шаран хранен се с фуражни храни пусто му наи- добре взима на малка рибка в някои водоеми.По- слабо резултатни са дори царевицата и протеиновите топчета та дори и всички други познати неща за стув??? :roll:
баце нали пишеш и в Карп.бг там да ти кажат но по принцип за такова нещо съм чувал само при дивите шарани ма при "домашните" любимци незнам
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

.....и таранката похапва рибки - имам уловени няколко по педя на съвсем дребен сметеник :lol:
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
Аватар
Julian_84
Мнения: 755
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 13:16
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Обратна връзка:

Мнение от Julian_84 »

Аз имам подобен случей на Безден (водоемче на около 30км от София).Гъола е пълен с едни малки рибки (кубинки ли са какви са незнам) обаче има периоди в които шарана там освен на такива рибета на друго не иска да пипне :shock: :shock: .Аз си го обяснявам с това че е бъкано с такива малки гадове и шараните са привикнали с това да похапват от тях :lol: :lol:
nikov_v
Мнения: 87
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 12:47

Мнение от nikov_v »

там и аз съм хващал на рибенце......
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

И аз имам случай на таранка (златиста, ако е от значение, де) уловена на ситен слънчак на едно мирко-язовирче до Варна. Честно казано бая време се чудех какво става, защото таранчето доста си поигра, за да налапа примамката. А каква е причината за тази нетипична проява, мога само да гадая - недостиг на друга храна, вследсвие пренаселване.. или нещо друго..
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Svetka134
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Яну 26, 2008 14:52
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Шаран кълве на рибка???????

Мнение от Svetka134 »

carbolino написа:Защто при добре отглеждан шаран хранен се с фуражни храни пусто му наи- добре взима на малка рибка в някои водоеми.По- слабо резултатни са дори царевицата и протеиновите топчета та дори и всички други познати неща за стув??? :roll:
Клега истина за6тото е изпитано на Безден на рибарника и на Панчарево.
Луд съм на тема риба..
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Истината, е че нашият приятел шарана си набавя нужните хранителни съставки по всякакъв типичен и не до там типичен начин (за нас). Не зависимо къде се намира и в каква среда е, шарана винаги е склонен да хапне рибе - набавя белтъчини, особенно есенес когато почва да трупа. Така че нищо нетипично няма в това да взема на рибета.
А в гьолове бедни на белтъчини и микроорганизими, просто се спасява както може - ставайки канибал.
Tapeta

Мнение от Tapeta »

virbela1 написа:Истината, е че нашият приятел шарана си набавя нужните хранителни съставки по всякакъв типичен и не до там типичен начин (за нас). Не зависимо къде се намира и в каква среда е, шарана винаги е склонен да хапне рибе - набавя белтъчини, особенно есенес когато почва да трупа. Така че нищо нетипично няма в това да взема на рибета.
А в гьолове бедни на белтъчини и микроорганизими, просто се спасява както може - ставайки канибал.
Не само рибе,а и мида,не само мида,а и червей,не смо червей а и всякакъв вид насекомо.Всичко това е протеин от които той се нуждае и не виждам причина да не си го набави.Особенно големия.Удрял ми е на тапа в дълбоката част от язовира на 50см.под повърхноста.Стръвта беше каракуда(не малка),а шарана 5кг.Странно,но е истина.А,че кълве на рибе се знае от години.Според мен не е причината да се храни с протеин поради липса на захранваш колега с царевица. :lol: :P :wink: :idea: :arrow:
s70rm
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 12:13
получил Браво: 2 пъти

Мнение от s70rm »

И аз съм хващал каракуда на попова лъжичка и шаран на малко парченце от рибка , но чак на каракуда и то НЕ МАЛКА не сам чувал :D :D :D
s70rm
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 12:13
получил Браво: 2 пъти

Мнение от s70rm »

И аз съм хващал каракуда на попова лъжичка и шаран на малко парченце от рибка , но чак на каракуда и то НЕ МАЛКА не съм чувал :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”