"Method"fishing-какъв повод?

Kaio_82
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 1:38
Местоположение: Хасково
дал Браво: 1 път

"Method"fishing-какъв повод?

Мнение от Kaio_82 »

Плетен или моно и колко дълъг трябва да е повода за риболов на шарани по този начин.И друго също-като ловя с фидера монтажа на косъм ли да бъде.?
Наслука!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

личното ми мнение е ,че повода е къс. Максимум 15-20 най-много .
Но пак според зависи.Аз ловя на монофил но нищо не мога да кажа за плетеняка .За косъма съм пас.Нямам опит:(
hobie revolution 13
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

различно,но в съм виждал,че ловят с повод 10,15 см,като стръвта може и да е на косъм.класическия модел е разновидност на нашите спирали,разликата е в броя на куките и метода предлага различни хранилки.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
fero
Мнения: 424
Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 20:18
Местоположение: София

Мнение от fero »

Обичайно ползвам плетено с дължина между 12-18 см.Монтажа и дължината на повода са в зависимост от условията на водоема и дъното.Може да бъде и на косъм и pop-up и D ринг и др.Разликата с пружината е не само броя и разположението на куките но и в консистенцията на захранката.Трябва да е леплива, но след определено време да се разпада на дъното.Куката със стръвта може и да я оставиш да виси свободно под топката със захранка, но може и да се притисне и залепи на самата топка.Може обаче при пропадането стръвта да остане притисната от долу на топката със захранка.Има хранилки, които са утежнени несиметрично и при пропадане позволяват куката със стръвта да останат от горната страна на захранката.
Хвалу и клевету приемли равнодушно,
И не оспоривай глупца.
А.С. Пушкин
(Exegi monumentum 1836)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”