На Косъм??

Аватар
awfast
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 15:18
Местоположение: София

На Косъм??

Мнение от awfast »

Здравейте,отново!Въпросът ми е следният.Досега не съм ходил за риба на косъм,но други ден мисля да отида.Гледах много статий и бих искал да знам пред протеиновото топче какво има, т.е не между куката и него а пред протеиновото топче най-отдоло?Моля ви ако може много изчерпателен отговор по този въпрос.Само това не ми стана ясно
Аватар
Рак1
Мнения: 373
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 19:27
Местоположение: София

Мнение от Рак1 »

Здравей и добре си дошъл. Не е лошо да си намалиш малко аватарчето, че не остава място за отговори :wink:
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Мнение от bat.galin »

стопер4е има , за да не се изхлузва топ4ето от косъма - питай в магазина за стопер4ета за протеинови топ4ета, има ги.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Мнение от bat.galin »

Аватар
awfast
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 15:18
Местоположение: София

Мнение от awfast »

Така де,аз знам за стопера но не знам кога се слага?След като се направи клупа слагам стопер ???След това като сложа протеиновото топче на практика къде ще се намира стопера?Между куката и топчето??
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Мнение от bat.galin »

awfast написа:След като се направи клупа слагам протеиновото топче . След това като сложа протеиновото топче слагам стопер Между клупа и топчето
6те стане работата , вси4ко си нау4ил
Аватар
awfast
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 15:18
Местоположение: София

Мнение от awfast »

И все пак за последно :) 1.Повода минава през ухото на куката. 2.Правя клуп под куката. 3.Увивам повода около куката и го връзвам. (И сега?)Директно топчето ли слагам или първо стопер и след него топчето във клупа с помоща на игла?И по-точно, ако слагам първо директно топчето, как да сложа стопера най-отпред като при всяко вадене за поставяне на нова стръв ще тряба да хабя по 1 стопер?!Или поставям стопер,протеиново топче и с протеиновото топче минавам през стопера ли как?Смисъл,стопера минава през протеиновото топче и отива най-отдоло ли как?Моля и благодаря за информацията до сега,но ако може някой да ми обясни ще съм много доволен.
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Колега,
имам чувството че нищо не си разбрал. Това с косъма също си е майстория. Отиди си във форумите шаранджииски, а те са няколко и всичко ще си изясниш. Не е сложно, но всяко едно нещо си има определено място, а и монтажите са безброй.
Просто в този форум уважаемите колеги ловят по друг начин, други риби, с други такъми и не им се сърди ако не получаваш точен и изчерпателен отговор. Риболова на косъм е предимно за улов на шаран на дъно. Изисква специално оборудване за риболов на дъно, специални такъми и различни дреболии без които не можеш.
Хайде бъди жив и здрав и ако речеш да ставаш шаранджии може и да се срещнем по водоемите, не че с колегите от този форум не се срещаме и не сме добри приятели.
Аватар
carpsliven2
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 20:22
Местоположение: sliven

Мнение от carpsliven2 »

може да ловиш всички риби на косъм .. ама ще ти трябва много нерви и знания.. иначе риболова на косъм е доста успешен .. Ще ти трябва и непременно помощ от приятел .. Иначе форумите , книгите и филмите щете объркат нацяло и няма да разбереш нищо. успех колега :roll:
колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
Аватар
ribarq92
Мнения: 216
Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 19:50

Мнение от ribarq92 »

колега awfast намери ме в скайп и там ще ти обесня всичко подробно

моя skype: vladi19921
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Мнение от bat.galin »

Boater
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 12:49
Обратна връзка:

Мнение от Boater »

Филмче на тема "Как се слага протеиново топче"
http://www.vbox7.com/play:6c8c123f
За безценния урок можеш да благодариш на Carp Master.
Успех!
14o.1980
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 20:44

Мнение от 14o.1980 »

kolega kaji nqkoi vazel na kosam na kuka s lopatka
Аватар
Рибаря81
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 23:54
Местоположение: София/Димитровград

Мнение от Рибаря81 »

Колега най-накрая има стоперче, което предпазва топчето да падне/да се изхлузи от косъма.
Но аз вече 4 години и половина ходя на косъм и достигнах до извода, че използването на силиконов косъм е най-удачното решение. Не си прави косми (особено ако си начинаещ), а използвай силиконови косми. По магазините струват между 2 и 3 лв (24 бр).

Успех
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Десет шаранджийски монтажа на KORDA

-език: Английски
Във файла са показани десет основни монтажа "на косъм" за риболов на шаран, като цяло, стъпка по стъпка; със допълнителни статии и филмчета за някои от монтажите. Всичко може да се гледа детайлно(вкл. и филмите), като се отиде на сините надписи под главната картинка на съответния монтаж, натиска се и се задържа бутон "Ctrl" и с появилата се "ръчичка" се кликва върху това, което трябва да се гледа допълнително- монтажа "стъпка по стъпка", като се кликва на всяка отделна снимка за да се уголеми, статията в пълен обем и в по-голям размер(във файла съм постнал само първите страници на статиите),да се изгледа филмчето и т.н.

http://dox.bg/files/dw?a=e8308950ad


Осемнадесет нови шаранджийски монтажа

- автор: Английски риболовен сайт
- език: Английски

http://dox.bg/files/dw?a=9359e5dbe6

Монтажите са с изключително качествени снимки, като на всеки монтаж има направени и по няколко подводни снимки. Като се ползва гугълския преводач е достатъчно разбираемо за какво става въпрос.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”