Хващал ли е някой шаран на силиконова царевица?

Йордан
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 9:41
Местоположение: СОФИЯ/КАВАРНА

Хващал ли е някой шаран на силиконова царевица?

Мнение от Йордан »

Хващал ли е някой шаран на силиконова царевица? Ходя на места с много раци които свалят царевицата за 15 мин независимо дали е суха или леко сварена. Мисля да си купя силиконова но незнам дали ще има резултат. Шарана кълве ли на нея.
dunedanetz
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 18:12
Местоположение: София

Мнение от dunedanetz »

Не съм пробвал, но мисля, че силиконовата царевица се ползва за повдигане на стръвта от дъното като повдигач. Ако ловиш на косъм, 2 обикновенни царевици и посредата изкуствена за да плува стръвта малко над дъното. Иначе самостоятелно сигурно пак може да се използва, ама не съм чувал.
Аватар
ribarq92
Мнения: 216
Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 19:50

Мнение от ribarq92 »

пич изкуствената царевица се използва за повдигач както ти е обеснил колегата по горе но ако сложиш само от нея няма да хванеш никога нито мирише нито нищо по добре 2 истински и една изкуствена и стръвта ти ще е в въздуха и няма да барат раците !!!!!!
Йордан
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 9:41
Местоположение: СОФИЯ/КАВАРНА

Мнение от Йордан »

Няма да барат ама барат. Пробвах го и този вариант суха-силиконова-суха. След петнадесет мин. изкарах въдицата и рака беше заръфал първо силиконовата беше наполовина изядено зърното. Няма оправия.
dunedanetz
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 18:12
Местоположение: София

Мнение от dunedanetz »

За повдигане ползвайте корк - много е ефективен и не го ебава налягането и дълбочината
Pin2
Мнения: 429
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 0:48
Местоположение: Банкя/София-център
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Pin2 »

dunedanetz написа:За повдигане ползвайте корк - много е ефективен и не го ебава налягането и дълбочината
Аз ползвам фибран (жълт) :)
www.pin2.net

Приятелите идват и си отиват,
а враговете се натрупват.
bobit68
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 14:07
получил Браво: 1 път

Re: Хващал ли е някой шаран на силиконова царевица?

Мнение от bobit68 »

аз съм пробвал -ефекта е нулев,поне при мен беше нулев :(
Messi
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 16:57

Re: Хващал ли е някой шаран на силиконова царевица?

Мнение от Messi »

Зависи от водоем и от много фактори ! Ако има раци например, силиконката би оцеляла по - дълго ! А колкото до хващането на всеки водоем си е различно !
Аватар
Vesko1
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 15:14
Риболов: carp fishing
Местоположение: Кърджали

Re: Хващал ли е някой шаран на силиконова царевица?

Мнение от Vesko1 »

Йордан написа:Хващал ли е някой шаран на силиконова царевица? Ходя на места с много раци които свалят царевицата за 15 мин независимо дали е суха или леко сварена. Мисля да си купя силиконова но незнам дали ще има резултат. Шарана кълве ли на нея.
Колега ,аз съм хващал 4кг шаран на жълти пластмасови топчета върху куката,...но не на косъм и на разпъване естествено.Поставяш 2 шамандури на около 150-160м...и захранваш между тях със суха царевица.След това със лодка пускаш дънните си със топчетата (силиконовата царевица) върху захраненото място...и чакаш покрай истинската стръв да ти налапа и изкуствените примамки.Друг начин за заблуждаване на рибата -няма.И трябва да си задължително с 1 или 2 нощувки...иначе не си заслужава упражнението.
fox1
Мнения: 184
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 9:13

Re: Хващал ли е някой шаран на силиконова царевица?

Мнение от fox1 »

познавам хора които от две години ловят само на силиконова царевица ,важното е монтажа да ти е върху или около захраненото петно и рибата взима стръвта по инерция покраи другото или от любопитство,а има ли много раци понякога свалят и изкуствената сръв ,но шанса да остане на косъма е по голям от царевицата или топчето
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Re: Хващал ли е някой шаран на силиконова царевица?

Мнение от Pol™ »

Рака и ... майката и на тая царевица. На Девене проббвах и извадих наръфана царевичка. Все пак издържа повече от обикновената и ако е дипвана може и да има успех
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
batefaio
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 18:03
Местоположение: Пловдив

Re: Хващал ли е някой шаран на силиконова царевица?

Мнение от batefaio »

Продава се силиконова царевица с аромат, 10тина зърна са около 5 лева.
fox1
Мнения: 184
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 9:13

Re: Хващал ли е някой шаран на силиконова царевица?

Мнение от fox1 »

ако купувате такава царевица заради раците гледайте да е твърда ,силиконовата цар на браунинг и беар примерно не стават много са меки и раците ги свалят много лесно
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Хващал ли е някой шаран на силиконова царевица?

Мнение от Shonata »

Взима си много прилично на силиконова царевица,имам приятел с,който ходим заедно за Шарковци и той само силиконова си слага за стръв на повода.
Как става задължително си правите захранено петно,кой както предпочита силиконовата се дипва може и предварително да си я ароматизирате,на косъма я нанизва надълго,а не стандартно и си взима по едри силиконки.
Дано съм бил полезен наслука.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”