Шарански риболов

ilkopi4
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 22:22

Шарански риболов

Мнение от ilkopi4 »

Приятелски поздрав на всички колеги!Общо взето съм привърженик на активния риболов,особено на хищници.През последните 3-4 години обаче започна да ми харесва и "лентяйския" риболов-шаранския.Въпросът ми:Забелязах,че с цел по-далечно замятане при шаранските монтажи се използва специално влакно като продължение на основното влакно.Използвам Брайдови и динеема влакна и,досега,не съм имал проблем със замятането.Дори със 120-грамови тежести.Та:Що за влакно е това и каква е идеята за използването му?
П.С.Може да задавам и отговори вместо въпроси,но все има място за комуникация,нали?Желая успех на всички съфорумци!
bedini
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Май 08, 2011 10:05

Re: Шарански риболов

Мнение от bedini »

Колега,до колкото разбирам от думите ти-явно говориш за щоклидера който е около 10-12 метра,ама дали правилно съм рзбрал думите ти-незнам
dobryto
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 11:12
Местоположение: Okolo Sofia

Re: Шарански риболов

Мнение от dobryto »

Здравей колега ,доколкото и аз те разбирам говориш за шоклидера който е 10ина метра или най-малко 2пъти дължината на въдицата ти (примерно).Неговата идея е да не се скъса линията при замятането,защото както знаеш може би за да се постигне по-голямо разстояние е от значение дебелината на влакното и големината на тежестта.Та при по-голяма тежест примерно 100гр и тънко влакно 0.25 е голям риска да се скъса линията при замятане ,затова се използва шоклидер.Надявам се ,че си ме разбрал и съм ти бил полезен защото не ме бива много в обясненията ,а дори и да не си има мого теми в които е писано за монтажите,за това как се връзва шоклидера (защото и това е важно)и за какво се използва!
:)Поздрави
ilkopi4
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 22:22

Re: Шарански риболов

Мнение от ilkopi4 »

[quote="bedini"]Колега,до колкото разбирам от думите ти-явно говориш за щоклидера който е около 10-12 метра,ама дали правилно съм рзбрал думите ти-незнам[/quote]
Напротив!Много правилно си ме разбрал,но аз,навярно,не съм бил пълнообяснителен.....Благодаря ти!
ilkopi4
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 22:22

Re: Шарански риболов

Мнение от ilkopi4 »

[quote="dobryto"]Здравей колега ,доколкото и аз те разбирам говориш за шоклидера който е 10ина метра или най-малко 2пъти дължината на въдицата ти (примерно).Неговата идея е да не се скъса линията при замятането,защото както знаеш може би за да се постигне по-голямо разстояние е от значение дебелината на влакното и големината на тежестта.Та при по-голяма тежест примерно 100гр и тънко влакно 0.25 е голям риска да се скъса линията при замятане ,затова се използва шоклидер.Надявам се ,че си ме разбрал и съм ти бил полезен защото не ме бива много в обясненията ,а дори и да не си има мого теми в които е писано за монтажите,за това как се връзва шоклидера (защото и това е важно)и за какво се използва!
:)Поздрави[/quote]

Благодаря ти ,колега!Явно трябва по-често да гледам една риболовна телевизия.......Преценката ми,обаче,за дължината на шоклидерът е,че трябва да бъде такава,че възела между шнура и основното влакно да бъде между шпулата на макарата и пръста на замятащия.http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1193" target="window.open(this.href);return false; Това е влакното,което ползвам и досега не съм имал проблеми,"задна" няма-теглиш напред/ако има какво!!!!/ и го мяташ на брега.Желая ти здраве и успехи!
Messi
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 16:57

Re: Шарански риболов

Мнение от Messi »

Шок лидер ! Ето ти една статийка !
http://sukicarp.com/forum/index.php?/topic/31-" onclick="window.open(this.href);return false;кога-се-използват-shock-leader-от-христо-георгиев/
ilkopi4
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 22:22

Re: Шарански риболов

Мнение от ilkopi4 »

Благодаря на всички Ви за вниманието!Вече съм "в час".Желая Ви успешни излети и добро настроение.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”