за шаран на река

Аватар
niki(new)
Мнения: 93
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 9:36
Местоположение: Плевен

за шаран на река

Мнение от niki(new) »

Колеги привет на всички.много често посещавам сайта от много време насам,и все се каня да Ви попитам.за монтажа на дъно за шаран на река.Много искам да пробвам на Дунав околко Никопол или с.Загражден.Но незнам как да си направ качамак и как да го заложа на капан.Понеже съм ловил само на затворени водоеми на спирала .Много ми е интересни как се салгат няколко куки и се пондасят шаранът да ги смучи.сигурен съм ,че на р.Дунав ,неможе да се лови на спирала -голямо е течението.Ако правилно съм разбрал Капан е плочка качамак или кюсме с две куми на нея.Също ,ще съм благодарен ако ме научите и на труги тънкосто относно дънни риблов на шаран,бял амур .Благодаря ви!!!

пс.Сезона ,ще започне скоро ,нямам търпение ..... :D
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Лови се и на спирала с качамак на Дунав въпроса е да направиш хубав качамак.Така ми е трудно да ти обясня.Иначе знам как да направя много хубав качамак.Нагледно мога да ти покажа.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
Spidy
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 12:18
Местоположение: Uk,London,София,Видин
получил Браво: 1 път

Мнение от Spidy »

Първо искам да кажа че рецептата която давам е предадена от дядо ми на баща ми и съответна намен, със сигорност мога да гарантирам за нея.
Рецепта за качамак.
Най-важното е да спазиш две пропорции колкото вода толкова и брашно другото са тънкости и практика.Първо кипваш водата и като хубаво заври прибавяш брашното.Хубаво е брашното да не е копешко а ако можеш сам да си го направиш но да не е прекалено ситно(финно) а да е по-едро.Следващата стъпка след прибавянето е якото бъркане съответно с дървена лъжица и гледай да е по-здрава.След като сместа стане хомогена и започне да се отлепя от дъното спираш котлона и продължаваш да бъркаш.В този момет аз прибавям различни аромати на ванилия и т.н Следващата стъпка е да го извадиш от тенджерата и да го завиеш в кърпа но гледаи да не плътно завит че ще се получи конденз и ще се прецака работата, също гледай каде ще го оставиш че пак може да се намокри кърпата от конденза.Общо взето е това друго нещо което мого да споделя е че ако искаш да е малко по мек овеличаваш малко водата но не прекалявай да нестане прекалено мек за Дунава съотношението 1:1 е перфекно ако искаш да е по-жилав слагаш малко бяло брашно.
Тази рецепта е лесна и опростена и със сигорнос и се доверявам на 100% когато използвам качамак за стръв.
Дано съм бил от полза ако някой е решил да пробва и нещо не е ясно ще помагам с каквото мога.
Наслука :D
П.С и да знаеш не използвай нови тенджери че после бая викане ще падне :lol: имах възможноста да съсибя няколко :oops:
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

Съставки.
Взима ме от магазина царевично брашно.
Една порция съдържа следните продукти:
200 грама царевично брашно
200 грама вода /водата и брашното винаги е 1:1/
1 супена лъжица бяло брашно
1 супена лъжица олио
1 супена лъжица захар
Приготвяне./изклучително важно е да не импровизираме!/.
Водата се налива в не-голям и не-плитък съд.
Изчаква се да заври.
След това се слага захарта и олиото.
След като сме изчакали 1-2 минути да се разтворят слагаме и Брашното/като преди това сме смесили и разбъркали бялото и царевичното брашно/.Когато се слага брашното във водата не се бърка!Не се бърка и по време , когато брашното седи във заврялата вода./няма никакъв проблем, че една част остава над водата/
Изчакваме 5-7 минути и започваме да бъркаме с ДЪРВЕНА лъжица , като се целим да направим топка.
След това го изчакваме да изтине малко и започваме да мачкаме /нищо че пари много , няма да се стопите/.
Хубавия качамак се познава по това , че след като се хвърли силно в земята отскача.
Риболовът е краста!!!
Речник: крастата е болестно състояние, при което, колкото повече чешеш, толкова повече те сърби!!!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Препоръчвам ти, когато намериш повечко свободно време, да разгледаш този форум - http://www.carpbg.com/forum/

... и по-конкретно рубриката за Техника и Тактика, както и тази за Стръв.
:)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
niki(new)
Мнения: 93
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 9:36
Местоположение: Плевен

Мнение от niki(new) »

Мерси на вцички за съветите :D
Момчета според вас няма ли да е много лека спиралата за Дунав.
Аз си мисля ,че много ще е носи течението насам-натам.

Мерси за съветите оптново
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Изобщо не е лека като сложиш едно голямо олово 80-100г
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
niki(new)
Мнения: 93
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 9:36
Местоположение: Плевен

Мнение от niki(new) »

Ок , :oops: сега разбрах.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”