Шок-Лидер от конец

kirko999
Риболов: Морски и сладководен

Шок-Лидер от конец

Мнениеот kirko999 » Сря Ное 20, 2013 8:31

Здравейте искам да попитам става ли конец 0.22 да се използва за Шок-Лидер имам и 0.14
:idea: :idea:

Аватар
Anton Tonev
получил Браво: 1 път

Re: Шок-Лидер от конец

Мнениеот Anton Tonev » Сря Ное 20, 2013 12:00

kirko999 написа:Здравейте искам да попитам става ли конец 0.22 да се използва за Шок-Лидер имам и 0.14
:idea: :idea:

Става, що да не става.Ама това 0.14мм ми се струва тъничко.0.22мм по става.
Ама то плетеняка не навсякъде е приложим.Той е по скоро за затревени дъна.
ПП Този 0.14мм може да го комбинираш със флорокарбон-0.35мм-0.40мм/ за комби-риг/, при направата на поводи.

kirko999

Мнениеот kirko999 » Сря Ное 20, 2013 18:38

Аз ще го ползвам за изхвърляне и колко трябва да е дълъг
:roll:

Аватар
Anton Tonev

Мнениеот Anton Tonev » Чет Ное 21, 2013 8:49

kirko999 написа:Аз ще го ползвам за изхвърляне и колко трябва да е дълъг
:roll:

Щом ще е само за изхвърляне - два пъти дължината на въдицата.Друг е въпроса как ще направиш възела между двете влакна.Пък може и да сложиш цяла линия влакно в диапазона 0.35-0.40мм и да си махаш на воля

kirko999

Мнениеот kirko999 » Чет Ное 21, 2013 9:28

Благодаря за информацията.Наслука! :fish15: :fish15:

димитър1
Риболов: шаран

Мнениеот димитър1 » Пон Дек 02, 2013 18:33

Ползването на шок лидер ти намалява от дистанцията ако ловиш с 0,35 монофил , но при това положение не ти трябва шок, второто нещо което е много -много важно е възела между шока и основното , имаш още едно слабо звено в линията та: трябва да имаш основателна причина (за мене е само една ,когато ползваш монофил под 0,30 ) за използването му ! Иначе , 0,22 плетено (конец ) е напълно достатъчно !

Аватар
cucko
ЛС/Мейл:

Мнениеот cucko » Съб Дек 07, 2013 14:15

Ако водачите не са Fuji и ролка без титаниева втулка е препоръчително да не се ползва плетеняк!Но всеки знае сам за себе си как да устрои линията!
Няма точно определение, а има значение от средата в която ще ловим!
Така подбираме най-подходящата линия с която да предотвратим, претриване,закачка,късане и т.н.и улесним замятането,разпъването,презентирането и т.н.!Най-важното условие е да успеем да преборим рибата, като се съобразим с няколко фактора при проектирането на една такава линия!
Независимо дали ще хвърляте от ръка или ще разпъвате с лодка, за мен шоклидера е по-важен от основното влакно!Основното влакно служи до толкова колкото да имаш достатъчен метраж и да държи връзка с останалата линия!

димитър1

Мнениеот димитър1 » Съб Дек 07, 2013 14:55

cucko написа:Ако водачите не са Fuji и ролка без титаниева втулка е препоръчително да не се ползва плетеняк!Но всеки знае сам за себе си как да устрои линията!
Няма точно определение, а има значение от средата в която ще ловим!
Така подбираме най-подходящата линия с която да предотвратим, претриване,закачка,късане и т.н.и улесним замятането,разпъването,презентирането и т.н.!Най-важното условие е да успеем да преборим рибата, като се съобразим с няколко фактора при проектирането на една такава линия!
Независимо дали ще хвърляте от ръка или ще разпъвате с лодка, за мен шоклидера е по-важен от основното влакно!Основното влакно служи до толкова колкото да имаш достатъчен метраж и да държи връзка с останалата линия!

Няма как да се съглася с последните 2 изречения ,особено с последното не е сериозно това което си написал . :idea:Ще ловим шаран а не мряна ,последното ти изречение за връзката и метража важи за спод линията ,там хвърялш пълен спомб а вадиш празен :wink:

Аватар
cucko
ЛС/Мейл:

Мнениеот cucko » Съб Дек 07, 2013 19:50

Ще се съгласиш като прочетеш внимателно трите изречения преди тези с които не си съгласен! :tup:

димитър1

Мнениеот димитър1 » Нед Дек 08, 2013 2:23

cucko написа:Ще се съгласиш като прочетеш внимателно трите изречения преди тези с които не си съгласен! :tup:

:D Трите изречения са от общ характер (според ситуацията ) А тези които визирам са твърдения , и са подвеждащи , и ти го разбираш много добре . :tup: