избор на пръчка

sandoke
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юли 31, 2014 20:43
Риболов: дънене

избор на пръчка

Мнение от sandoke »

Здравейте колеги!!!!!Искам да ми препоръчате добри шаранджийски въдици на добра цена(до около 150 лв) защото един приятел ме запали по този риболов и вечер като си легна сънувам въдици и шарани :) .Също така и искам да е с добра акция на изхвърляне (поне 120 метра) и да е карбон(кефа е по-голям) а дали е 2 или 3 секции не ме бърка тая работа.Благодаря предварително
sandoke
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юли 31, 2014 20:43
Риболов: дънене

Re: избор на пръчка

Мнение от sandoke »

Благодаря за помощта
sandoke
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юли 31, 2014 20:43
Риболов: дънене

Re: избор на пръчка

Мнение от sandoke »

Поне кажете тази пръчка да ли си струва http://carp-mania.com/%D0%92%D0%AA%D0%9 ... -40mm.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
димитър1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 16:48
Риболов: шаран

Re: избор на пръчка

Мнение от димитър1 »

Не се сърди колега ,трудно е да ти се препоръча нещо което ти не си хващал в ръце .
А пък и това изискване от раз да хвърлиш 120 метра малко ни стряска !
150 лева за 3 или за една ?
sandoke
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юли 31, 2014 20:43
Риболов: дънене

Re: избор на пръчка

Мнение от sandoke »

За една пръчка. Добре поне 80-100 метра
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: избор на пръчка

Мнение от bgfishingmaniac »

Привет, предложението ми е chub outcast. За далечно хвърляне можеш да им вземеш спода, но не да хвърляш ракета, а монтажа си.
Аватар
antivik
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 10:42
Риболов: На леко, на тежко, от време на време спининг.
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: избор на пръчка

Мнение от antivik »

sandoke написа:..................................................................Също така и искам да е с добра акция на изхвърляне (поне 120 метра) :roll: и да е карбон(кефа е по-голям) а дали е 2 или 3 секции не ме бърка тая работа.Благодаря предварително
За 150 лв. спокойно можеш да си намериш свестни сопи /не мога да помогна с модел, що съм в по-долна ценова граница :wink: /. Обаче с това изречение по-горе..... :? , Акцията /поне масовото разбиране/ е минималната и максимална тежест на изхвърляне(било в грамаж, било в либри), а на колко метра ще я сукнеш си е твоя работа и възможности.
Гат рибата неще - НЕЩЕ!
sandoke
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юли 31, 2014 20:43
Риболов: дънене

Re: избор на пръчка

Мнение от sandoke »

[youtube][/youtube]
bgfishingmaniac написа:Привет, предложението ми е chub outcast. За далечно хвърляне можеш да им вземеш спода, но не да хвърляш ракета, а монтажа си.
А някави отзиви за тази http://carp-mania.com/%D0%92%D0%AA%D0%9 ... -40mm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: избор на пръчка

Мнение от bgfishingmaniac »

sandoke написа:[youtube][/youtube]
bgfishingmaniac написа:Привет, предложението ми е chub outcast. За далечно хвърляне можеш да им вземеш спода, но не да хвърляш ракета, а монтажа си.
А някави отзиви за тази http://carp-mania.com/%D0%92%D0%AA%D0%9 ... -40mm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Привет,
Аз съм запознат с класическия Chub Outcast,до колкото разбирам това е упгрейднатата версия : http://carp-mania.com/" onclick="window.open(this.href);return false;ВЪДИЦИ/Chub-Outkast-Plus-Carp-Rod.html.
честно казано докато се занимавах с шаранджииство минах през всичко възможно от множество супер скъпи и лимитирани модели до простичките Чъбове и не видях голяма разлика. Аз лично предпочитам 12 фута и 3.5 либри. С тях изхвърляш тежести до 120 грама с предоволен комфорт. Темата за дистанциите оставям настрана защото е досата обширна и има място за доста интерпретации и спекулации. По онова време (преди 3 години) и аз се пънах за хвърляч. Едно е обаче да избухаш едно олово на 130 метра с 0.25 друго е да захраниш и ловиш на такова разтояние.Мисля че с Чъбчето ще си способен да обслужваш петно на 60-80тина метра. По-далечко като напреднеш с материала.
Поздрави!
П.С не знам колко си опитен, но знаи в повечето случаи рибите/шараните плуват в краката на риболовеца т.е дистанции не са нужни
sandoke
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юли 31, 2014 20:43
Риболов: дънене

Re: избор на пръчка

Мнение от sandoke »

Благодаря за съвета.А относно опитността за шаранджийския риболов нямам опит
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”