макари с двоен аванс

jekof
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 12:02
Риболов: язовир

макари с двоен аванс

Мнение от jekof »

Здравейте колеги!Подариха ми макара байтрънър/двоен аванс/ От по-старото поколение рибар съм и никога не съм използвал такава макара.Някой може ли да ми даде пояснение как се работи с такава макара,как се настройва!Благодаря
jekof
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Май 11, 2015 12:02
Риболов: язовир

Re: макари с двоен аванс

Мнение от jekof »

jekof написа:Здравейте колеги!Подариха ми макара байтрънър/двоен аванс/ От по-старото поколение рибар съм и никога не съм използвал такава макара.Някой може ли да ми даде пояснение как се работи с такава макара,как се настройва!Благодаря
Е никой ли не ползва такава макара???
Боби
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 11:44
Риболов: Дъно и плувка
Местоположение: София

Re: макари с двоен аванс

Мнение от Боби »

jekof написа:
jekof написа:Здравейте колеги!Подариха ми макара байтрънър/двоен аванс/ От по-старото поколение рибар съм и никога не съм използвал такава макара.Някой може ли да ми даде пояснение как се работи с такава макара,как се настройва!Благодаря
Е никой ли не ползва такава макара???
Аз не ползвам такава макара :lol:
Идеята на байтрънъра е пръчката да седи на стойката с освободена шпула.
Настройваш предният аванс по своя преценка, замяташ, пръчката на стойката и буташ лостчето.
Ако задърпа някой дзвер - шпулата е свободна и не ти краде пръчката :mrgreen:
Четвърт оборот на макарата и тя минава в режим на обикновена макара с настроен от теб аванс.
В общи линии, това е.
Ако макарата има настройка и на задният аванс (ако не бъркам, по-скъпичките го имат, като функция), можеш да настроиш, колко, аджеба да е свободна свободната шпула.

Наслука, колега с новата и със старите!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”