Правилно натоварване на3 либрова въдица

Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Правилно натоварване на3 либрова въдица

Мнение от Shonata »

Здравейте колеги ,имам питане с колко грама е подходящо да натоварят 3 либрово гърболино за да работи добре при замятане.
До сега го натоварвам с 70 гр. олово но ми седи като сопа вместо да се огъне и направя добро и точно замятане.
Ще съм ви благодарен за съвет.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Правилно натоварване на3 либрова въдица

Мнение от Pike »

Не съм шаранджия, но покрай магазина преди често са ме питали подобни въпроси.

При този тип въдици не става дума за акция за тегло за изхвърляне, а за test curv на въдицата, което е друга бира.

А вече за това колко е оптималното тегло, което може да изхвърли, от ХристоКарп знам, че ако както е в случая е 3 либрова въдица, значи 3 унции или в наши мерки и теглилки ~ 90 гр.
nasko831
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 22:36
Местоположение: plovdiv
дал Браво: 69 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Правилно натоварване на3 либрова въдица

Мнение от nasko831 »

Ако искаш да гониш дистанции със 70 гр. не става. Сложи 90гр. и пробвай. Влакното също е важно. Не на последно място си иска и ръчички, иска си и практика . Ако нямаш опит, има доста клипове из нета, прегледай ги. Най добре е ако имаш познат шаранджия да идете да помятате заедно :)
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Правилно натоварване на3 либрова въдица

Мнение от Shonata »

IMG_20160910_171945.jpg
IMG_20160910_171945.jpg (286.17 KiB) Преглеждано 3089 пъти
Благодаря ,за отговорите,но може би сте се досетили,че съм начинаещ в тази област.
След продължително практикуване и опитите ми да хващам шарани задобрях и з хванах доста това лято.
За това допринесе редовното ходене по водоемите,запознаване с колеги с,които станахме и приятели и вече ходом заедно за риба.
Следях,какво правят,защо го правят и започнах сам да си давам отговори на много въпроси,които съм имал преди това.
И не на последно място ,вече смених цялото Шаранджийско оборудване,и вече мятам колкото другите и почти толкова точно,но и това,ще го оправя това лято.
Поздрави и наслука.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на шаран”