Мултишлайф

- Ооо, колега, как е, нещо да се похвалиш?
- О да, вчера си купих най-страхотната въдица ...
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мултишлайф

Мнение от LVitchev »

Ето ги,след дълги борби,успях да ги кача :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Не си купувайте тези китайските с куфарчето,на втория ден си замина !!!!!

Коце,не ми се спори,просто когато Дремел изкара колкото тази която постнах,аз ще те черпя всеки месец по една безплатна вечеря.ако обаче Дремела го хвърлиш за кратко време при положение че работиш с него по няколко пълни часа на ден,ти ще ме черпиш по една вечеря на месец !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Мултишлайф

Мнение от Коце »

Коце написа:По-професионално от Dremel е Proxxon.
Аз знам от къде духа вятъра. Купил съм си това, което ми трябва.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мултишлайф

Мнение от LVitchev »

Да де,за това говоря :lol: Проксона е много стар,вече не помня точно на колко години е и си мисля че беше на ГДР или се лъжа,но това е без значение,важното е че не е спирал да работи никога,без едно-две откачания на разри кабелчета вътре,но това е нищо.Здрава и сигурна и най важното е че е с патронник като на истинска бормашина :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Мултишлайф

Мнение от Коце »

Тази вехтата ми се види от професионалната серия /Proxxon Industrial/, а следващата от хоби серията /Proxxon Micromot/.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
jagger1
Мнения: 3170
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Мултишлайф

Мнение от jagger1 »

Привет момчета.

Имам едно въпросче към всички, но малко обяснение преди това:
Имам една машинка от преди 5-6 години, закупена от Конрад - комплект с гъвкаво жило, цанги, накрайници. Машинката е добра. Върши ми перфектна работа, но се почвиха някои проблеми в годините. Какво имам предвид:
Забелязах, че като си купувам допълнителни джаджи (накрайници) от различни производители, в редица случаи стеблото на накрайниците варира в диаметър. Цангите, които имам са три на брой и захващат определена номенклатура от размери (за всяка цанга), като толеранса е от порядъка на 0.5 мм за всяка цанга поотделно по отношение на диаметъра на всеки накрайник.
Получава се така, че някой накрайници дори и при презатягане приплъзват в цангата, защото няма начин да се затегнат добре.
Та първият ми въпрос е:
Има ли някъде да се продават набори от допълнителни цанги за тези гравирни апаратчета?
По мои наблюдения, външният размер на различните цанги (от различни производители) са приблизително еднакви - тези размери, които са за за закопчаване на цангите към машинката. Проблемът е в размерите на цангата, които са за стягане на съответните приспособления.
Та има ли някъде допълнителни комплекти цанги?

И второто въпросче ми е:
Има ли някъде да се продава само допълнително жило (гъвкав удължителен накрайник) за тези гравирни машинки?

Благодаря ви предварително за отговорите.
Живи и здрави.
Поздрави.
Миро

п.п.: Има един сайт (Китайски), на който можете да намерите много приспособления и накрайници за тези машинки. Не са скъпи. Някои от тези накрайници съм ги изпробвал и вършат перфектна работа за парите си.
Но, предупреждавам: Някои от комплектите могат да се намерят на по-добри цени в БГ!
Други комплекти - изобщо ги няма в БГ. За тях нямам мнение като цена/качество, но не са скъпи.
Сайта е:
http://www.dx.com

И за малко майтап (ама си е и истина) вижте какво предлагат за риболов:
http://dx.com/p/fish-everywhere-pocket- ... tU3xfswPTo
Внимателно прочетете данните!
Въдица-химикалка, заедно с макара!!! Работеща!!! :D
Ако го имате в джоба си - никога няма да сте неподготвени :lol: :lol: :lol:
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Мултишлайф

Мнение от yankosan »

В комплекта на Коце има три накрайника за различни машинки.Провери в Бош,имаха отделни жила с ръкохватка за Дремел и Скил!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Мултишлайф

Мнение от Коце »

Това с разликите е факт. Причината е същата като тази, която е причинила да сложат 6 хлебчета за хот дог в пакета и 8 кренвирша! :lol: :lol: :lol:
Цанги се продават на марковите машинки, гъвкави жила също. За незнайните марки не съм виждал допълнителни неща, поради факта, че са незнайни.

Жокер - може да си сложиш много тънка вложка от ламаринка /консерва примерно/ и да обираш луфта.
yankosan написа:В комплекта на Коце има три накрайника за различни машинки.Провери в Бош,имаха отделни жила с ръкохватка за Дремел и Скил!
Трите цанги са 1, 2 и 3 мм. Задната част е еднакво дебела. Довечера ще ги закача на машината да видя стават ли.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мултишлайф

Мнение от LVitchev »

Изтъркани са надписите вече от годините но наистина е професионална.Съветвам те обаче да си намериш и поръчаш от тези металните фрези,райбери и разни други конусни за металообработване,как свалят само материал от пластмасови изделия или дърво,може и от друг по-мек материал.Ще ги кача да ги видите,страхотни са !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Мултишлайф

Мнение от Коце »

Аз го ползвам предимно за метал - рязане и шлайфане. Сега имам и бургии и ще дупча! За дърво още не съм, но съм подготвен. Най-полезните са стойката, гъвкавия вал и джаджата за работа под ъгъл.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
jagger1
Мнения: 3170
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Мултишлайф

Мнение от jagger1 »

Благодаря Коце.
Значи, проблема с жилото при мен е, че се скъса обшивката, която го държи натегнато към прикачната цанга (куплунга). От там - след монтаж, излиза от гнездото на държача и престава да върти цангата - от там и инструмента. Трябва ми трета ръка, за да го държа в позиция "куплирано към патронника с цангата" :( :oops: :D .
Жилото е здраво - проблема е в обвивката, която го държи натегнато към патронника. А бе нещо като скъсана изолация между шнура и щекера на електрически щепсел. Плаче за нов. Закърпил съм го, но не е решението.

За цангите на Бош ще проверя непременно. Сигурен съм, че стават На Скил - също, те са по стандарта на Бош. Благодаря ти за идеята. Не съм се сетил.
Поздрави.

п.п.: Любо, привет и за многая лета :D .
Качи ги тия допълнителни джаджи да ги видим, че и аз съм им фен. Поздрави приятелю и да ти е благодатна годината.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Мултишлайф

Мнение от Коце »

Ето цангите - http://www.toolsfactor.com/Dremel/Dremel-" onclick="window.open(this.href);return false;Консумативи/26/Цанги-включително-затягаща-гайка-4485/2355.html

Вал - http://www.toolsfactor.com/Dremel/Dremel-" onclick="window.open(this.href);return false;Консумативи/26/Меко-рамо---Гъвкав-вал-225-за-Мултишлайфи-Dremel-1070-mm/446.html

Патронник - http://www.toolsfactor.com/Dremel/Dremel-" onclick="window.open(this.href);return false;Консумативи/26/Мултифункционален-патронник-4486/2356.html

Копирай целите линкове
Последно промяна от Коце на Вто Яну 14, 2014 15:43, променено общо 1 път.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Мултишлайф

Мнение от КИРО »

Коце благодарско за линковете.
Ще се разходя до нашия ЛИДЛ,дано има нещо там.
Само шкурките ми трябват,иначе имаме два дремела в сервиза,
барабар с разните му накрайници и удължители.
jiro
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 23:05
Риболов: подводен риболов ,тролинг,спиннг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мултишлайф

Мнение от jiro »

Има и патронничета, колегата ми си взе от Пловдив и стават на дремел,райдър,бъдгет...15-20лв. мисля че струва като се видим ще питам откъде точно ,понеже знам ква мъка е да сменяш цанги ,като се износят превъртат...Аз си пазарувам ит зъботехнически магазин шлайф гуми армирани дискове най различни фрезери и с патронника е много удобно купувам си немски бурмички и са много по истински понеже са професионални ,тези комплектчета са много опасни (един армиран диск се пръсна и ми се заби 5мм в кракът през дънките така че задължително с ОЧИЛА)...
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Мултишлайф

Мнение от Коце »

jiro написа:зъботехнически магазин
Казвай го :)
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
jagger1
Мнения: 3170
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Мултишлайф

Мнение от jagger1 »

Коце, като чукна на линковете, показва ми: "Възникна грешка 404", но се оправих. Благодаря ти много. Точно това ми трябва. Цангите се различават за различните модели и марки машинки по това, че са изработени в зоната на десетите от милиметъра. Тези от линковете са за 3.2 мм, което е много важно за мен, а и не само за мен. Много от накрайниците (инструментчетата се различават именно в този показател - десетите от диаметъра и по тази причина не се затягат добре - или превъртат, или не влизат.
Още веднъж ти благодаря.
Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Нови придобивки”