Morethan AGS 88M Shooting Commander

- Ооо, колега, как е, нещо да се похвалиш?
- О да, вчера си купих най-страхотната въдица ...
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от shkarcheto »

След дълго чудене и умуване накрая скочих с двата крака, ето и новата придобивка.
След теста на сухо съм приятно изненадан от ултра бързия строй на тази вудица и АГС водачите. Приложението и в морския риболов и зимния джиг трябва да е на 100%.
Снимките са с телефона, че нямах време, а макарето е новия сертейт 2510РЕ-Н.
Поздрави и здрави линии................... :fish15:
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от A.S.H »

Честито колега!

Не съм се докосвал до тези въдици, но винаги са ме впечатлявали с теглото си спрямо дължината :shock:

Предполагам, че е станал отличен комплект :tup:

Нека ти донесе огромно удоволствие :wink:
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
stas
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 17:26
Местоположение: Габрово
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от stas »

Имах честта да я пипна първи след махането на найлоните. Много корава въдица, за много големи риби. Да му е честита и все такива да ги лови!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от za4o75 »

Дано,да е това къде търсиш!Макар,че сибас сопа и зимен джиг малко не ми се връзват ама пък може да компенсира с по-големия си тест.Много ми е интересно дали е бърза а не само твърда!
Иначе ако я ползваш по-предназначение предполагам,че ще си много доволен!
stas написа:Имах честта да я пипна първи след махането на найлоните. Много корава въдица, за много големи риби. Да му е честита и все такива да ги лови!
[quote=

"Коравата въдица" за много големи риби тежи и има защо(С такава въдица е несериозно да мислиш,че можеш да контрираш голяма риба,въпреки че могат действително да се победят големи екземпляр.Едното обаче няма нищо общо с другото!).За мен хубавата сибас въдица е да се кефиш и на половин кило лавраче и в същото време да имаш шанса да извадиш и едра риба с относително тънко влакно!
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от Marco Polo »

Честито, Шкаров! :D
Следващата снимка нека да е с голямо нещо! ;) :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от shkarcheto »

za4o75 написа:Дано,да е това къде търсиш!Макар,че сибас сопа и зимен джиг малко не ми се връзват ама пък може да компенсира с по-големия си тест.Много ми е интересно дали е бърза а не само твърда!
Иначе ако я ползваш по-предназначение предполагам,че ще си много доволен!
Зачо очаквах да е една идея към параболик от ревюта и графики, но не е, много е бърза въдицата и от там изглежда супер корава. Идеята ми е да я ползвам на риба в Гърция с воблери от брега за лавраци(сийбасс) и лефер(блуфиш, тейлър, елф, шад, гуфар).
Теста е точен 7-40. Това което ми направи впечатление е, че е доста дебелостенен карбона, нещо което наблюдавах и при един счупен от превозвач Стийз. Макарата и пасна като по поръчка, за чувствителност на сухо няма да пиша, но ако е като Стийза съм отцелил страхотен прът. Въдицата не е лигава каквито са повечето сийбас въдици.
На мен ми пасна в ръката на макс, очаквам да е така и на риба. Дано напиша ревю с хубава риба. Поздрави
Marco Polo написа:Честито, Шкаров! :D
Следващата снимка нека да е с голямо нещо! ;) :D

Мерси Марко от твоята уста в божиите уши, дано дано .....
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от za4o75 »

Като я пробваш на вода,ще кажеш как е!Въпреки това смятам,че твърдоста на въдицата не ти позволява да видиш действието и само на клатене!При мен така беше с Ямага бланк Балистик 85/16,като я получих и я тръснах си рекох "бре то тва много бързо" ,после обаче се оказа,че въдицата въобще не е фаст!Продадох я веднага,но после като полових с тази на колегата Нафплио наистина съжалих,че избързах и се разделих с такава хубава въдица(явно още не съм на ниво да определя една пръчка от един риболов какво представлява,трябват ми поне 2-3 за да стигна до същноста на въдицата)!
А за Стиза къде казваш,той е толкова къс и толкова мощен(твърд) явно,че не му остава време да е бавен :lol: !
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от Д Пенев »

shkarcheto написа:
................................
Въдицата не е лигава каквито са повечето сийбас въдици.
На мен ми пасна в ръката на макс, очаквам да е така и на риба. Дано напиша ревю с хубава риба. Поздрави
Честито, само радости да ти носят новите ти макара и пръчка :D

Истинските (японските) сийбас въдици не са лигави!
Твърдата бланка не е за предпочитане за рибите, които смяташ да ловиш, особено лефер! Лефера е по-борбена риба от сийбаса и много по-лестно и често се откачва от куките на воблера, специфични удари прави /пренася цялата сила на тялото си в главата и в резултат на това ясно и отчетливо чувсваш тръскането на главата му/ и една твърда въдица само му помага при бягството служи му, като опорен лост за откачане от тройките! Друг е въпроса, че с твърда /и къса/ пръчка по-лесно се води воблера :lol:
Има голяма разлика между бърза /стегната/ и твърда бланка.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от shkarcheto »

Пръчката определено е бърза, но не е ултра екстра и т.н. Вчера я сефтосах и разлових с лавраци и съм супер доволен. Лека финна въдица, с доста мощ за морене на подобни риби. При товар от 1 кг работи с цялата бланка и клони към медиум фаст, иначе с този връх е удоволствие да се хвърля. Daiwa ShSh 140 LD лети на средна дистанция 65 м при хубаво време, a имах и 75+ но с попътен вятър. За мен за лавраци и лефер разкошен прът. А с тегловия си баланс с макарата, туичването е безпроблемно. Поздрави
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от za4o75 »

Колко грама най-тежък воблер хвърля?А също ме интересува и най-дългия воблер къде ползва какъв и колко см. беше?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от Мунчо »

Честито, много красиво пособие! :D Не съм виждал новата серия, но старите модели, които съм пипвал ми допадаха, въпреки че според някой колеги имат проблеми с изнесения напред баланс.
Не е ли малко длъжка за туичване?

п.с. Действително, човек съдейки по графиките би останал с впечатление, че въдиците са параболични като строй(което ни най-малко не пречи да са бързи в динамично отношение). Аз гледам към нещо 8'6''ЛЛ - 7-40 ми идва нангорница. Мисля да го ползвам единствено за силикон от брега - въдица над 2.30 за риболов с воблери не пипвам. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от za4o75 »

Мунчо написа: Аз гледам към нещо 8'6''ЛЛ - 7-40 ми идва нангорница. Мисля да го ползвам единствено за силикон от брега - въдица над 2.30 за риболов с воблери не пипвам. :D
http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... shing.html" onclick="window.open(this.href);return false;

(ако става дума за тази ценова категория) Не съм я хващал в ръка,обаче я има едно момче тук и риболува предимно със силикони.Много е доволен пък и всички останали,които са я пробвали!
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от shkarcheto »

Зачо - максимални ползвах Node на Tackle House 150 sinnking. Повечето време хвърлях с Smith Haluca 145s , Daiwa Shoreline Shiner 140F-G, 140LD-S-G. Използвах и едни на Maria 30грамови. Кастинга е направо удоеолствие с тази въдица, без усилия се правят дистанции средно 65+ метра.

Мунчо, за разлика тази серия заради супер леките карбонови водачи не тегли напред. Още съм на риба в Гърция утре ще съм на линия в БГ. Аз дълги въдици
за джиг със силикон не харесвам, но тази ще я тествам, понеже ваденето на риба с нея е абсолютен кеф, а мощта и в моренето е много голяма. Муня за късите въдици в джига съм ЗА.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от shkarcheto »

Та пръчката с 20гр глави се оказа супер бърза......за джиг също работи уникално.....мисля с ревюто да преключа до тук. Здрави линии и хубави риби
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Morethan AGS 88M Shooting Commander

Мнение от Marco Polo »

shkarcheto написа:..мисля с ревюто да преключа до тук.
Ааа, "риба си ял!" ;)
Ако не пуснеш една-две снимки с класни риби - не си човек! ;) :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “Нови придобивки”