Епа немоа да не се похваля.

- Ооо, колега, как е, нещо да се похвалиш?
- О да, вчера си купих най-страхотната въдица ...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Епа немоа да не се похваля.

Мнение от Plat1ka »

От няколко дни кръстосвам реките с новите си придобивки. Напазарих ги за има няма 2 дни и всичко стана изведнъж и непланирано а се получи толкова добре.

Първо новата пръчка.

Изображение

Дължина 2.40 акция 7-28 но според мен е леко завишена идва като на 5-15

Макарата:

Изображение

Размер 2000 с фрезована джърка. Към нея навих и чисто ново спинингово монофилно влакно.

И за да е истински кефа към тя добавих и нов електронен "живарник"

Изображение


Надялкал съм си едни страхотни малки 3см воблерчета и съм готов за предстоящите подвизи. Дръжте се риби идвам :)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Епа немоа да не се похваля.

Мнение от Д-р Флекс »

Ами, честито, и наслука!!! :D
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Епа немоа да не се похваля.

Мнение от stancom »

А честито и от мен !



ПП Ама я ми обясни как хвърляш това
Plat1ka написа: Надялкал съм си едни страхотни малки 3см воблерчета :)
с това :roll:
Plat1ka написа: Дължина 2.40 акция 7-28 но според мен е леко завишена идва като на 5-15
То аз си те знам, че хвърляш като с мач :mrgreen: но все пак ми идва прекалено :?
Аз не мога да ловя риба !!!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Епа немоа да не се похваля.

Мнение от Plat1ka »

Станко мятам ги ве :) Те са проектирани да летят. Аеродинамичната им форма и грамажа от 2.2г ми дава достатъчно летливост да покривам повечето пъстървови скривалища :)

Живи и здрави след забраната ще се видим пак и ще ти донеса разни нещица за които си говорихме и ще се убедиш сам :)

ПС: Всеки път когато мятам с джърковете се сещам за тебе и как ми се чуди като ме видя как мятам. Даже в твоя чест от време на време замятам по по-неудобния но правилен начин :)
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Епа немоа да не се похваля.

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Plat1ka написа:От няколко дни кръстосвам реките с новите си придобивки. Напазарих ги за има няма 2 дни и всичко стана изведнъж и непланирано а се получи толкова добре.

Първо новата пръчка.

Изображение

Дължина 2.40 акция 7-28 но според мен е леко завишена идва като на 5-15

Макарата:

Размер 2000 с фрезована джърка..........

И за да е истински кефа към тя добавих и нов електронен "живарник".......
Честито!Всичко е перфектно! :D
Plat1ka написа:........
Надялкал съм си едни страхотни малки 3см воблерчета и съм готов за предстоящите подвизи. Дръжте се риби идвам :)
Само остави ножа да отплесне до към 7-8см воблерчета,просто ей така експериментално за спорта и ще бъдеш приятно изненадан,нали трябва да бъде изпитана пръчката от натоварване с Панежки красавици! :D :fish15:
Успех!И пожелавам 3+ :fish4:
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Епа немоа да не се похваля.

Мнение от Владимир »

Честито колега,със здраве да ги ползваш.
А относно теглото на примамките и теста на въдицата,споко и аз хвърлям 4 грамови воблерчета с пръчка 7-28 и то модел за морски риболов:-)
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Епа немоа да не се похваля.

Мнение от Златев »

Честито! Да пълниш новия "живарник" и да споделяш! ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Епа немоа да не се похваля.

Мнение от Plat1ka »

Мерси, мерси. Надялкал съм и 5-6-7 см но за тях се мята само на специфични места в плитките участъци са доста по-удачни малчуганите. А и имам удари на 40+ риби именно на такива воблерчета. Иначе специално за тия красавици дето говориш мятах един 6см. и вдигнах една твоя стара познайница с белега на главата :) Чукна го сърдито и се прибра пак под дървото :)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Епа немоа да не се похваля.

Мнение от Мунчо »

Тази гега не е ли прекалено... хм... отдалечена от пъстървовия рибололов? Имам предвид единствено като показатели. За мен това е един универсален такъм, с който може да се поскубва комплексно широка гама рибоци, включая и пъстърви, но при положение, че човек си е забравил тяснопрофилираната чочовръшка в къщи.
Иначе честита нова придобивка и със здраве и късмет да манипулираш с нея!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Епа немоа да не се похваля.

Мнение от Plat1ka »

Мунчо много хора ми се чудят как ловя в тия драки с пръчка 2.40. Обаче на мен ми е много по-удобна от една 1.90 или 2.10. Провирам се с нея къде ли не. Даже на моменти и сам се изненадвам как го правя.

Взех пръчка с тази дължина заради републиканските състезания. С по-дългата пръчка тази година на Чая се надявам да мога да ловя успешно и на другия бряг на реката. Очертава се 2 от кръговете да са на висока вода и това смятам ще ми дава преимущество със леките примамки. Имам още една на 2.40 с която ловях преди това но тя е 1-10 акция. И друга пръчица която е 5-15 и е 2.10 за екстремни дерета като това например.

Изображение

Иначе живи и здрави в други ден ще се видим и ще си говорим.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Епа немоа да не се похваля.

Мнение от Павел Иванов »

Драгият ми Мунчо май имаше предвид по-скоро теста 7-28 и свързаноста му с пъстървовият риболов , при тази дължина , а не толкоз самата дължината :wink: Инак да са ти честити .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Епа немоа да не се похваля.

Мнение от Plat1ka »

Ми то аз както писах теста според мен е доста завишен. Блесна Моска-2 сгъва връхчето при средно течение в бързея направо все едно съм закачил риба. Според мен примамки над 10г. няма да се измятат спокойно с тази пръчка. Затова и ми е удобна за малките воблерчета. Усещам ги идеално но и да не забравяме, че преди ловях с Шимано Катана акция 5-25 която си беше доста по-твърда от тази.
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Re: Епа немоа да не се похваля.

Мнение от BOROOO »

Пепи, да са ти честити новите придобивки и с кеф да ги използваш. Апаратът е хубав, но не е за носене по реките, както сам ще се убедиш. Малко остана :tup: .

П.С. И на си смениш ника :mrgreen: .
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Епа немоа да не се похваля.

Мнение от Plat1ka »

BOROOO написа:Пепи, да са ти честити новите придобивки и с кеф да ги използваш. Апаратът е хубав, но не е за носене по реките, както сам ще се убедиш. Малко остана :tup: .

П.С. И на си смениш ника :mrgreen: .
Прав си малко по-обемист е от предишния ми но пък уж съм го взел с компромис че ще ми пречи на движенията но ще заснемам резутатите с добро качество :) За сега на движенията не ми пречи но качеството още немога да го докарам.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Епа немоа да не се похваля.

Мнение от Plat1ka »

Епа хайде пак да се похваля. След няколко часа потеглям да тествам предколедния си подарък. Не си бях взимал нова пръчка от пролетта и сега ми излезна тази.

Целта е да я ползвам с новите воблери, които правя, а те са с грамажи около 10-те грама и малко над тях. Пробрвах ги с въдицата от началото на темата Дройда но тя е мека за тях и когато ми удари щука нямам достатъчно мощност да я засека хубаво и се откачат.

Тази е сравнително по-стегната и мощна от Дроида и мисля да ловя с нея Дунавски риби както и язовирни зъбатки на едри воблери и клатушки когато няма да ползвам джърковете и съотвената пръчка за тях :) Акцията е 7-35 и тук ми се струва реална като долната граница може малко да е занижена но ще го усетя днес на водоема.

Изображение

Изображение

Изображение

А пък се спрях отново на въдиците Раптчър защото съм много доволен от предната си покупка дано и тази не ме разочарова.
Публикувай отговор

Обратно към “Нови придобивки”