Най-доброто боло????

- Ооо, колега, как е, нещо да се похвалиш?
- О да, вчера си купих най-страхотната въдица ...
Аватар
naskobo
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 10:26
Местоположение: София

Най-доброто боло????

Мнение от naskobo »

Изображение

http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... imano.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Да се изфукам с новата си придобивка Шимано Сепия CI 4, поръчана от Япония, която още не съм получил. Само !95 гр. на размер 3000 :!:

За нея трябва и подобаващо боло- 6 м. Ровейки се в нета стигнах до извода, че тези долу са "best of the best" за моя риболов по Струма и Искър, по-рядко Дунав.Очаквам масови риби до 1.5 кг и с надежда за изненади до 5-6 кг :wink:

http://fish.shimano-eu.com/publish/cont ... _te_4.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Snimano Aspire Ultra TE 4

http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... ubgroup=57" onclick="window.open(this.href);return false;

Trabucco Energhia 2K Xtreme


Интересува ме дали не изпускам нещо по- добро от този клас и ще съм благодарен, ако някой има лични впечатления от двете въдици да сподели + и -
krasi557
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 16:08

Re: Най-доброто боло????

Мнение от krasi557 »

Страхотна макара колега,да ти e честита :tup: На колко ще ти стъпи с доставката?
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Най-доброто боло????

Мнение от Чичо Веско »

naskobo написа:
Ровейки се в нета стигнах до извода, че тези долу са "best of the best" за моя риболов по Струма и Искър, по-рядко Дунав.
Очаквам масови риби до 1.5 кг и с надежда за изненади до 5-6 кг.
Би трябвало, и най-вероятно цитираните въдици са много добри имайки предвид цената им.
Макар и да не ги познавам отблизо, малко се притеснявам дали наистина ще са "Бест ъф да Бест" в реални условия с очакваните риби(1,5кг.), а ако дойдат и желаните изненади(5-6кг.)... ще им е трудно наистина да не поднесат някоя изненада... :idea:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
naskobo
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 10:26
Местоположение: София

Re: Най-доброто боло????

Мнение от naskobo »

krasi557 написа:Страхотна макара колега,да ти e честита :tup: На колко ще ти стъпи с доставката?
260 USD от Япония до САЩ, оттам -приятел :idea:
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Най-доброто боло????

Мнение от Коце »

Насе, верно заложи на до 2 кг риби, че с 6 м боло 5-6 кила в реката...по-добре две въдици си купи. Една лачена и една здрава! :)
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
naskobo
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 10:26
Местоположение: София

Re: Най-доброто боло????

Мнение от naskobo »

Коце написа:Насе, верно заложи на до 2 кг риби, че с 6 м боло 5-6 кила в реката...по-добре две въдици си купи. Една лачена и една здрава! :)
Koце, това е хипотеза, че има такива мрени и шарани.То се знае, че няма да изберат здравата въдица, но се надяваме да скъсат повода, преди да счупят въдицата!
murphymet74
Мнения: 138
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 13:43
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Силистра

Re: Най-доброто боло????

Мнение от murphymet74 »

Аз ловя с Colmic Regal XT 250 и без проблем се справя с морунажи 1+ в течение.
Не е най доброто на фирмата но мисля че ако се насочиш към тази марка чичо Веско ще ти вкара предложение :tup:
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Най-доброто боло????

Мнение от kriki »

Snimano Aspire Ultra TE 4
Това е най-доброто боло произвеждано някога. Повярвай ми. Но риби 5-6кг с боло, хмммм ... не си е работа :tup:
Fish friendly
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Най-доброто боло????

Мнение от PAMPASA »

kriki написа:Snimano Aspire Ultra TE 4
Това е най-доброто боло произвеждано някога. Повярвай ми. Но риби 5-6кг с боло, хмммм ... не си е работа :tup:
+ 1 Наско , ако го купиш винаги мога да те заведа , да го пробваш с Мренки между 2 - 3.5 кг. :tup:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
tiho
Мнения: 54
Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 15:28
дал Браво: 89 пъти

Re: Най-доброто боло????

Мнение от tiho »

При положение че цената нямаше значение: исках Шимано Аспайер Ултра на 6м., но след сравнение една до друга с Колмик Фуиме - взех Колмика без колебание(по-добър баланс, по-стегната, по-добре ми ляга в ръката, а съм чул, че и следгаранционното обслужване е бързо). Сега имам две болонези Колмик 5м и 6м.
Опъвах и Файерблъда: по-твърд и тежък от Аспайера. Но Фуимето с 25 акция го превъзхожда във всяко отношение(особено в баланса).
Добре стана, че можех да ги сравня всички накуп.
Успех в избора.
pgb
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 18:19
Местоположение: plovdiv

Re: Най-доброто боло????

Мнение от pgb »

+1 за Колмик ,Аз ползвам фуиме 180 и съм много доволен
liudmil83
Мнения: 93
Регистриран на: Чет Май 10, 2012 19:17

Re: Най-доброто боло????

Мнение от liudmil83 »

и какво взе, колега,дай някакви отзиви
Публикувай отговор

Обратно към “Нови придобивки”