Подаръчето ми за Коледа

- Ооо, колега, как е, нещо да се похвалиш?
- О да, вчера си купих най-страхотната въдица ...
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Подаръчето ми за Коледа

Мнение от koriolan »

Благодаря за пожеланията Митак, много и само хубави емоции, с ония океански дребосъци! :) :) :)
mitioto написа:... И само да вметна. SURECATCH и ZEREK Innovation са два различни бранда...
Те тука си много прав, ама и двете марки ловят и като съм купил воблер от теб, за мен е Зерек, пък к`во пише на кутията... :lol: :lol: :lol:

Поздрави,
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Подаръчето ми за Коледа

Мнение от koriolan »

Честита Коледа :)
Та Коледа дойде и естествено аз, понеже много съм слушкал :lol: :lol: :lol: , получих подарък:
WP_хххххх_001.jpg
WP_хххххх_001.jpg (102.85 KiB) Преглеждано 4337 пъти
Специални благодарности на колегите mitioto и tachev - без тяхната помощ, този подарък не би бил възможен.
Благодаря, че ви има колеги!

Весели празници!
ivopopov
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Ное 10, 2016 22:43
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Подаръчето ми за Коледа

Мнение от ivopopov »

Хайде и аз да се похваля с моя подарък за Коледа. Тъй като на Коледа имам рожден ден, получих много подаръци, но най-хубавият беше от дъщеря ми. Подари ми този невероятен бинокъл https://www.lovni.bg/vodoustojchiv-bino ... point-8x42 . Супер много ми харесва.
vasiltrifonov
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Яну 12, 2017 18:40
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Подаръчето ми за Коледа

Мнение от vasiltrifonov »

Много искам и на мен някой добър човечец да ми подари такъв бинокъл. Скъпичък е, но си заслужава.
jentalmena
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 15:20
Риболов: спининг, кастинг
Местоположение: София
получил Браво: 5 пъти

Re: Подаръчето ми за Коледа

Мнение от jentalmena »

Този бинокъл е от среден клас.
За два пъти по-ниска цена може да се купи читав бинокъл, който ще го превъзхожда по всички показатели.
Един от биноклите ми е НИКУЛА 8Х42 купен от Илиянци за 42 лв! и дори той превъзхожда ЮКОНА.
На мен Господ не ми спести бейткастинга :))
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Подаръчето ми за Коледа

Мнение от koriolan »

Колега jentalmena, мисля че, коментарът Ви, е встрани от темата.
Считам че, в случая въобще не е важно, дали бинокъла е по- по- най-добрия, сравнен с други бинокли. Важното е, че същия е подарък от скъп човек и носи радост на собственика си!
Както се казва - дай боже всекиму! Като го гледам и на мен много ми харесва :) (Чу ли Дедо Коледа, а, А? :lol: )
Със здраве да си го ползва колегата и много и само положителни емоции да му носи!

Поздрави,
jentalmena
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 15:20
Риболов: спининг, кастинг
Местоположение: София
получил Браво: 5 пъти

Re: Подаръчето ми за Коледа

Мнение от jentalmena »

Колега Koriolan,
Напълно съм съгласен с Вас но моето изказване в никакъв случай не иска да засегне сантименталната стойност на подаръка.
Друго исках да кажа, но най-вероятно не сте ме разбрали.
Здраве да има е по-важно.

По повод биноклите - тези прецизни и капризни уреди, си позволявам си да Ви споделя моя опит, току бил полезен за някой от Вас.

Относно скъпите марки:
Взех си бинокъл Бресер, германски, 10Х50 Кондор за 250 лв. Великолепен във всяко едно отношение, със всички екстри. Отидох в магазина на ВИП и помолих да погледна през няколко модела Карл Цайс, Лайка и Сваровски. Излязохме с продавача навън, аз гледах и му казах: Взел съм си тука един Бресер и исках да го сравня със скъпите модели. Човека се оказа точен, каза, че няма проблем и пожела да погледне през Бресера. След около 5 мин. беше много учуден, че с бинокъл за 250 лв. се вижда идеално, както и с бинокъл за 2500 лв. Попита ме къде се продава за да си вземел и той такъв!

Относно евтините марки:
Имам БПЦ5 8Х30, руски, от 1984 год. Веднъж в Пирин срещнах един чех, който носеше на врата си Карл Цайс 6Х30, аналогичен на БПЦ - същия външен вид, но може би малко по-стар. Взе чеха моя бинокъл, започна да гледа, започна да въздиша и предложи да го купи. Отказах му. Предложи размяна! Пак му отказах, но се замислих... Цайса в нета върви около 250 паунда, БПЦ5 на старо е около 100 лв... Взех отново Цайса и започнах да гледам през него мислейки. После хванах моя но колкото и да наблюдавах - руския бинокъл имаше по-добър контраст от немския, въпреки покритието на лещите и разликата в изходната зеница. Е, отказах му размяна и не съжалявам.
Друг случай: Виждам на Илиенци един НИКУЛА 8Х42 за 42 лв! Знам отзивите за марката /пълно дърво/ и се поусмихнах но реших да погледам през него. Идеален образ без аберации и изкривявания. Половин час му се чудих дали да го купя или не но го взех защото ставаше дума за 42 лв. и идеален образ. Оттогава минаха 8 год. но бинокъла е без проблеми. Перфектно изображение и недраскаеми с парцалче лещи. Дори е падал умишлено във вода, снабден с плаващ шнур и оправда обявената херметизация.

Извода за мен е, че и евтините марки и модели могат да бъдат добри и качествени ако са правилно изработени. Може и да се дължи на късмет и просто да съм попаднал на качествена партида.

А на Колегата с подарения бинокъл желая много и приятни наблюдения.
И много риби!
На мен Господ не ми спести бейткастинга :))
Публикувай отговор

Обратно към “Нови придобивки”