Направих си подарък

- Ооо, колега, как е, нещо да се похвалиш?
- О да, вчера си купих най-страхотната въдица ...
falco2
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 11:35
дал Браво: 2 пъти

Re: Направих си подарък

Мнение от falco2 »

Честито!!! И много слука с тази красавица. :fish15:
Аватар
Макариченков
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 06, 2017 3:20
Риболов: морски
Местоположение: Варна^ Палма де Майорка
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 104 пъти

Re: Направих си подарък

Мнение от Макариченков »

Честито! От известно време си търся макаре и се спрях точно на този модел! Цената на която си го взел е супер, най-евтиното което намерих аз е - 159€... но много се двоумя емежду това бижу, или това макар където ще мога да използвам за по едри риби -

http://www.trabucco.it/index.php/catalo ... logo/p/195

Ти за какви риби ще използваш shimano CI4+? И какъв съвет би ми дал?
Стара риба в морето и дърта жена нЕма!
zazturbo
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 19:06
Риболов: Морски,сладководен
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Направих си подарък

Мнение от zazturbo »

Благодаря,макарата ще я ползвам за спининг по морето,за лефери и лавраци.
ivopopov
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Ное 10, 2016 22:43
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Направих си подарък

Мнение от ivopopov »

След като спрях да пуша, започнах да си заделям пари, за да си купувам други неща, които силно съм желал. Преди месец разгледах различни уреди за нощно виждане и накрая се спрях на бинокъл под формата на очила за нощно виждане, който поръчах от lovni.bg. Бинокълът ползвам както за лов, така и за нощен риболов.
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Направих си подарък

Мнение от Iso »

ivopopov написа:След като спрях да пуша, започнах да си заделям пари, за да си купувам други неща, които силно съм желал. Преди месец разгледах различни уреди за нощно виждане и накрая се спрях на бинокъл под формата на очила за нощно виждане, който поръчах от lovni.bg. Бинокълът ползвам както за лов, така и за нощен риболов.
:D Колега, добре си направил, че не пушиш. Аз за 10г. от цигари съм икономисал повече от 14000лв., купил съм си такъми за около 3-4000лв. Естествено част от тях съм продал или подарил, Ако приспаднем разхода за горива и амортизация на МПС при посещение на водоеми още 5000лв. удоволствието ни е донесло приход от 4000лв. Естествено това са прости бакалски сметки, но винаги е по-добре да похарчиш пари за здравословно удоволствие, отколкото за нещо, което вреди на здравето. Аз като пушач имам стаж за пенсия, повече от 40г. с което не се гордея.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
ivopopov
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Ное 10, 2016 22:43
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Направих си подарък

Мнение от ivopopov »

Напълно съм съгласен.
petttto
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Яну 28, 2015 20:43

Re: Направих си подарък

Мнение от petttto »

:D Човек трябва да се глези от време на време Изображение
Аватар
Preacher
Мнения: 839
Регистриран на: Сря Апр 19, 2017 0:36
Риболов: спининг
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Направих си подарък

Мнение от Preacher »

Честито колега, добри неща съм чувал за тази макара. Много слука ти желая.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Направих си подарък

Мнение от Vid »

Iso написа:
ivopopov написа:След като спрях да пуша, започнах да си заделям пари, за да си купувам други неща, които силно съм желал. Преди месец разгледах различни уреди за нощно виждане и накрая се спрях на бинокъл под формата на очила за нощно виждане, който поръчах от lovni.bg. Бинокълът ползвам както за лов, така и за нощен риболов.
:D Колега, добре си направил, че не пушиш. Аз за 10г. от цигари съм икономисал повече от 14000лв., купил съм си такъми за около 3-4000лв. Естествено част от тях съм продал или подарил, Ако приспаднем разхода за горива и амортизация на МПС при посещение на водоеми още 5000лв. удоволствието ни е донесло приход от 4000лв. Естествено това са прости бакалски сметки, но винаги е по-добре да похарчиш пари за здравословно удоволствие, отколкото за нещо, което вреди на здравето. Аз като пушач имам стаж за пенсия, повече от 40г. с което не се гордея.
А, нещо за пиенето и харча на пари за класни алкохолни питиета да споменете за по младите??
Пенсии... То, не че съм в първа младост, ама удоволствията в живота не е само ходенето за риба... Даже това хоби в БГ вече ми е вторично удоволствие в предвид тотално обезрибените ни водоеми....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Направих си подарък

Мнение от Iso »

Vid написа:
Iso написа:
ivopopov написа:След като спрях да пуша, започнах да си заделям пари, за да си купувам други неща, които силно съм желал. Преди месец разгледах различни уреди за нощно виждане и накрая се спрях на бинокъл под формата на очила за нощно виждане, който поръчах от lovni.bg. Бинокълът ползвам както за лов, така и за нощен риболов.
:D Колега, добре си направил, че не пушиш. Аз за 10г. от цигари съм икономисал повече от 14000лв., купил съм си такъми за около 3-4000лв. Естествено част от тях съм продал или подарил, Ако приспаднем разхода за горива и амортизация на МПС при посещение на водоеми още 5000лв. удоволствието ни е донесло приход от 4000лв. Естествено това са прости бакалски сметки, но винаги е по-добре да похарчиш пари за здравословно удоволствие, отколкото за нещо, което вреди на здравето. Аз като пушач имам стаж за пенсия, повече от 40г. с което не се гордея.
А, нещо за пиенето и харча на пари за класни алкохолни питиета да споменете за по младите??
Пенсии... То, не че съм в първа младост, ама удоволствията в живота не е само ходенето за риба... Даже това хоби в БГ вече ми е вторично удоволствие в предвид тотално обезрибените ни водоеми....
:D Колега, да не кажа почти градски, защото всичко женско у дома е от Хасково. Кой си пие си пие. Какво значи класни питиета? Това, че са скъпи и прехвалени не означава нищо, всичко е лъжа, измама и реклама. "Класните пиячи" не се занимават с марки и производители. Отиват в най-близката аптека и си купуват 1л. от най-силния спирт от който с разреждане с вода се получава 3л. алкохол за пиене. По желание може да си добавите есенции и др. екстри. Ако няма добавки ми се стори по-добро и от простите водки.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Направих си подарък

Мнение от Vid »

Не, въобще не е така.
Друго е да си свариш ракия от гроздето от асмата + 100 допълнително кила купешко такова... Да му направиш двойна преварка, да си мъкнеш дървата за казаня и пр и пр...
Това си е събитие. :lol: :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Направих си подарък

Мнение от Iso »

Vid написа:Не, въобще не е така.
Друго е да си свариш ракия от гроздето от асмата + 100 допълнително кила купешко такова... Да му направиш двойна преварка, да си мъкнеш дървата за казаня и пр и пр...
Това си е събитие. :lol: :lol:
:D Съгласен съм. Руснаците казват "Если нет тостов, это напиток, если есть тосты, это уже событие."
Никой не може да ме убеди, че спирта е по-Убав от от една Истинска ракия. През краткия си живот само няколко пъти съм опитвал домашни колекционерски ракии от кайсии, от сливи и от грозде. Всичко останало, което съм опитвал е алкохол. Тук не става дума за Вино.
От т.н. "класни" питиета съм опитвал от това, което се предлага в провинциалната магазинна мрежа на цена от 25 до към 300 лв. за бутилка. Ами алкохол си е, не е истинско питие като Истинската ракия.
Ама всички виждате как се изроди света. Децата ни не познават вкуса на истинските плодове и зеленчуци, естествените храни и напитки. Всичко е заместено от разни неща с "Безвредни" химически вещества.
Завиждам на хората, които имат възможност живеят в зони с чист въздух и възможност да си произвеждат или закупуват храни и напитки със сравнително натурален произход.
Все пак не бива да забравяме, че повечето от семената за зеленчуци са от Холандия - един от големите ГМО производители. Сега продуктите отгледани в оранжерийни условия са "доста" по-различни от тези отгледани в Парникови условия. Преди 30-40г. това не беше така. Вярно тогава е имало радиация, но никой не е говорел за това. Сега всички говорят за вредните храни, но хората ги консумират. В историята има много войни, епидемии, пандемии, климатични и природни катаклизми отнемали многобройни човешки животи и в крайна сметка поддържащи определено биологично равновесие. Сега повечето от тези неща не съществуват "благодарение" на "напредничавата медицина".
Пример: Развита страна от ЕО. Пенсионер нуждаещ се от грижи, но близките не могат да му ги осигурят. Решението е да бъде настанен в дом, където ще се грижат за него срещу пенсията му. Тук се впрягат всички химико-фармастично-медицински усилия за поддържане на живота на въпросния пенсионер. Всеки ден от живота на този човек на тях им носи печалба. Не е важно е той в какво състояние е, важното е да диша и да има пулс.
Според моите наблюдения нещаа и в Бг се случват така. Навсякъде на пациента гледат като на "Преглед" или "Клинична пътека". Започна да се развива бизнеса със след пенсионните здравни услуги, но за сега нашите пенсионери са доста бедни за такъв тип "Услуги" и затова от хищниците няма особен интерес.

Мамка му! Изплюх камъчето.
Мода да ме трийне.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “Нови придобивки”