Монтаж на мънисто за клен и скобар?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
ETW_You_
Мнения: 161
Регистриран на: Нед Мар 26, 2006 23:26
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Монтаж на мънисто за клен и скобар?

Мнение от ETW_You_ »

Здваейте колеги и много здраве и дебели риби през Новата година!Та значи питането ми е следното по повод монтажа на мънисто(изобщо не ми е ясно и никога не съм пробвал досега) - къде се слага мънистото, колко да е голямо и от какво зависи от сезона ли от температурата ли, колко да е голяма куката и дали да е тройка? С две думи приемам всякакви съвети по темата. Благодаря предварително и наслука на всички отново
river trout
Мнения: 147
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 17:18

Мнение от river trout »

Определено зависи от сезона,а той е зимата!Само,че тази зима е нещо много топла!Иначе е елементарно,мънистото ти трябва да стои над куката или тройката,като не е проблем ако ти попадне на самата извивка на куката!Резултатния риболов на кефал и скобар по този начин става,като стане по студено и падне температурата на водата!Колкото по студено стане почва да кълве сама на мънисто,без да е необходимо да слагаш жълъдов червей!А кефала определено предпочита тройката-бяла,зелена,червена с по-голямо топче(манисто),което определено е бяло(перла)НА това хващаме най-големите кефали!Иначе на куките слагаш всякакви мъниста-червени,златни,сребърни,бели,малки,,много малки,средни,правиш комбинации по две и т.н.Просто експериментираш,аз лично си правя двайсетина поводи от няколко вида и така!Ако има нещо,питай!Опа забравих-ловя с тройки№14 и куки от №10 до №14,зависе какво кълве!
ETW_You_
Мнения: 161
Регистриран на: Нед Мар 26, 2006 23:26
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от ETW_You_ »

Благодаря за изчерпателния отговор! иначе това с предварително подготвените поводи и аз го мислех, че на място ако трябва да изредя и половината мъниста деня си отиде! благодаря отново и още утре ще ги пробвам на Огоста
river trout
Мнения: 147
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 17:18

Мнение от river trout »

Не,по лошо е да връзваш при минус 7,8 :wink:
doko
Мнения: 265
Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 23:24
Местоположение: В. Търново

Мнение от doko »

iambol написа:...Опа забравих-ловя с тройки№14 и куки от №10 до №14,зависе какво кълве!
Куките ти не са ли много малки?
начинаещ шаранджия
river trout
Мнения: 147
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 17:18

Мнение от river trout »

Не,как ще са малки!Идеални са за риболов на морунаш,скобар и кефал на манисто и жълъдов червей!Междудругото има сериозни разлики при различните фирми!
Nasko Bochev
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 17:34

Мнение от Nasko Bochev »

Това ми е любим метод през студените дни, и най-добрите кефали съм хванал именно на мънисто, но колегата доко е прав за размера на куките аз с по малка кука от №10 не съм ловил кефал, предимно използвам № 8 понякога дори 6, много по-сигурно се лови с тези номера но всеки си има начин на ловене и предпочитания. Успех.
PeTi0
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 17:47

Мнение от PeTi0 »

Здравейте може ли да дадете снимка с монтажа да го видя :))
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”