Силиконови пръстенчета?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Силиконови пръстенчета?

Мнение от kukata »

Колеги, някой би ли ме упътил къде се продават силиконови пръстени - от тези дето се закачат на куката и на тях се закрепва стръвта!? Не съм ловил по този начин и ми е доста интересно дали ще има ефект! В неделя съм решил да пробвам пък..., каквото сабя покаже.
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Има на Stonfo такива,следователно провери при Ивайло в Майсторски риболов,при Дария и Жоро Леков.Абе аз от Пловдив знам къде може да ги намериш,ти от София питаш. :D
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Силиконови пръстенчета?

Мнение от waglerbg »

kukata написа:... Не съм ловил по този начин и ми е доста интересно дали ще има ефект! В неделя съм решил да пробвам пък..., каквото сабя покаже.
Ефекта има и то доста добър ако искаш да отсяваш едри каракуди от бабушки (проверено!!!) само, че ти трябват подходящи пелети за стръв, които не се разтварят (Banded Pellets). В нашия случай използвахме поръчани по пощата такива :wink: Ако нямаш пелети по-добре си лови на косъм с твърда царевица :idea:
Тък във Варна се продават такива пръстени на Мосела и специална джиджавка за разтваряне на пръстена (Корсе, знам какво ти минава през главата в момента :lol: )
Пръстеноразтварячка:
Изображение
Пръстени:
Изображение
Крайният резултат:
Изображение
Аватар
kukata
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 22:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от kukata »

Благодаря за инфото. Ей сега ще прескоча да видя какви ще ги надробя. Не ми се ще да използвам монтаж на косъм, мисля направо на куката да закрепя силиконовия пръстен. По интересен е въпроса с пелетите, защото има страшно много асортимент, а идея си нямам кой аромат за каква риба е, работи ли и т.н. За начало мисля да стартирам с нещо стандартно. Примерно пелети с аромат на ягодки, а за захранката...не съм се ориентирал още, но най-вероятно и тя ще е такава.
Не винаги по-голямата риба е най-добрата!
Аватар
Nikolov
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 11:15
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Nikolov »

Ами по принцип ароматите са много необятна величина,кой аромат за къква риба работи,но г/д по личен опит казвам....
Ягода - едри екземпляри от рода на шарановите риби
Мед - същата работа като при ягодата
Ванилия - повече я ползвам за перки уклей и темподобни

Това са основните аромати който съм ползвал и съм им изпитал ефекта на собствена глава.
Като отидеш в магазина попитай кои пилети са бавно разтварящи и вземи от тях,а ако ловиш на гъсти риби и бързо разпадащите не са за изхвърляне
"Клена е злобно шаранче,на който му е писнало да яде сливки и доматчета!"
"А колеги от към коя страна се слага куката от към дръшката или от към върха?"
" а за джапанките ги земам от боклука м/у блоковете
Ихааа не знаех че мухарство и клошарство имат нещо общо."
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

Директно към куката вариант едно (едва ли ще го намериш в БГ)
Изображение
Затова пробвай това:
Изображение
Има и вариант три където на самият пръстен има малко ухо(пръстенче за куката но не мога нещо да изровя снимка :roll:
Успех и кажи какво си направил :!:
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

waglerbg написа: Има и вариант три където на самият пръстен има малко ухо(пръстенче за куката но не мога нещо да изровя снимка :roll:
Успех и кажи какво си направил :!:
Тези са 2 размера на КОРМОРАН; пелета на картинката е 8мм на СЕНЗАС:

Изображение

8)
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

Точно тези пръстени имах впредвид :!:
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Re: Силиконови пръстенчета?

Мнение от Coarseman »

waglerbg написа:Тък във Варна се продават такива пръстени на Мосела и специална джиджавка за разтваряне на пръстена (Корсе, знам какво ти минава през главата в момента :lol: )
Изключително полезна джиджавка!
Не съм ги виждал тука по магазините обаче,иначе да съм си взел отдавна,а може би просто съм ги пропуснал деазнам...

Към колегата дето пита откъде-он-лайн магазина на Видракс,отиваш на Кралусо и си урЕден....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

kukata написа:По интересен е въпроса с пелетите, защото има страшно много асортимент, а идея си нямам кой аромат за каква риба е, работи ли и т.н.
Кошмарна работа е тва,налучкването..
Проблема е в тва че по наште водоеми пелетите са относително нова стръв и рибата не им е свикнала.
Понякога се получават супер резултати,а понякога ти идва да вземеш пакетите и да им шибнеш по един шут накъмто водата..

Да речем че през лятото на повечето места ше си ОК с некви жълти експандери дипнати в аромат "сладка царевица" а през по-късна есен фишмийл работи сериозно за шарани,оттам нататък са едни безкрааааайни експерименти дето могат да ти скъсат нервичките...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Ивайло Христов
Вносител
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:16
Риболов: щека, мач, спинниг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 10 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ивайло Христов »

Това с пелетите е интересе въпрос.
По-принцип западняците твърдят, че пелетите ще изместят захранките от пазара?? Не знам, можше и така да стане.
От мой личен опит пелетите работят най-добре на водоеми с голямо количество риба. Обикновено това са платените водоеми. Около София например Богоров платеното. На платените рибите обикновено се вземат от рибни стопанства, където ги хранят основно с пелети. По тази причина рибата в платените се събира а и кълве отлично на пелета на силиконче.
Но за мен най-голямото предимство на пелетата е че е лесна за ползване, отваряш пакета и почваш с къпинга или с прашката. Един пакет пелети, две кутии царевица и 300гр червей, са напълно достатъчни за цял ден да дръпнеш 10-15 шарана на платено. При това без да се мърляш и особено потиш с бъркане на захранки. А и много помагат да отсееш толстолобите.
Относно многообразието няма едно решение. Всеки водоем и всеки месец от годината е принципно различен. Най-масовата пелета е halibut - на рибна основа. След две-три седмици ще преведем съветите и упътванията на Dynamite Baits на нашият сайт и ще моеш да прочетеш повече неща.
Мастер Фишинг, София
http://www.masterfishing.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Master Fishing написа:Най-масовата пелета е halibut - на рибна основа.
Мдамм..което ме води към тва което казах по-горе-на два почти напълно (само привидно както се оказа) еднакви водоема,зарибени с еднакви риби-шаран и американски сом-та на единия комбинацията фишмийл пелети за захранване плюс 6 мм пелети за кука на Дайнамайт води до скъсване на живарника от риби,а на другия-до скъсване на носа от бъркане... :D :D

Друг пример-ягодови пелети на Сенса-вършат чудеса на един водоем,а на друг пак вършат чудеса,ама с обратен знак-10 минути след захранването сички риби са се изнесли на уволнение от твойто место,а на 20 метра от тебе некой ги къса на сладка царевица....

Тва обаче в никой случай няма поне мен да ме откаже да експериментирам де,са съм намислил таа щуротия-бели (оцветени с Трасикс) експандери, 3 или 4 мм и умирисани на Скопекс и Ванилия.

Или ше ги разцепа или не-шансовете са педесе на педесе...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

СЕНЗАС, ягода и скопекс, от вчера- 30мин:

Изображение

на третия час:

Изображение

п.п. тази олекотена пружина по-горе е за "на плувка" :D 8) 8)
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Между другото,открих :idea: :D че тези на Сенса стават И за стръв.
Обаче иска мноооооого внимателно овлажняване. Ако ги залееш с вода стават на каша-е така както си ги показал,нормално,те са за тва,НО ако ги объркаш в захранката след около половин час те бааавно дърпат влага и стават годни за набучване на куката.

Е,верно нали че дори и с щека издържат само по едно подаване... :D за мач и други ич да не говорим...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Coarseman написа:Между другото,открих :idea: :D че тези на Сенса стават И за стръв.
Обаче иска мноооооого внимателно овлажняване. Ако ги залееш с вода стават на каша-е така както си ги показал,нормално,те са за тва,НО ако ги объркаш в захранката след около половин час те бааавно дърпат влага и стават годни за набучване на куката.

Е,верно нали че дори и с щека издържат само по едно подаване... :D за мач и други ич да не говорим...
Значи, Корсе- тези за стръв се слагат в кутийка и се заливат със студена вода вечерта преди риболова; водата на 1-2мм над пелетите. След това се слагат в хладилника на "зеленчукова" температура; сутринта си готов с перфектната стръв- мек пелет с полутвърда сърцевина; трябва да се "пасът" по описанията да не са плуващи- повечето МВДЕ-ндета са тъй; ако е тъй, леко се постискват с пръсти преди да се боднат на куката и да поемат "трънливия" към необятната шаранска джука 8)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”