Платика

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Кой от къде си набавя компонентите?

Мнение от niau »

Колеги от къде примерно в София, може да се закупят различните компоненти за домашно приготвените захранки споменати в компилацията на Милен? Лично аз това което съм виждал е галета в рибарските магазини и в супермаркетите едни пакетчета по 200гр.

Интересно ми е също от каде си набавяте ванилията, течния карамел и сладкарските бои.
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Галетата може да си я намериш от някой хлебозавод или от фурна за хляб - при нас е по 0.60лв/кг. Ванилията е зор работа :? Карамела се прави от захар - както пише в мнeнието на коегата Kalinux, а сладкарската боя е нещото, което аз все още не намирам - при нас я няма :cry: С боя за Великденски яйца дали няма да стане - трябва да видя дали не мирише на нещо :roll: Ще трябва да пробвам :D
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Някой пробвал ли е да ароматизира с тези сиропи с които се поливат сладоледите?Сещате ли се-има различни аромати-ягода,карамел,ала бала,все ми се ще да пробвам-ей така от любопитство кво ше стане.
Боята за яйца би трябвало да става,некъв вариант са навярно и степовете но с тях мое се преебат нещата-на няколко пъти в миналото ми се е случвало да предозирам и съм си провалял риболова-от миризмата ли е от кво ли не знам.
Галета се продава по риболовните магазини и е мисля най-евтината съставка от тва което бъркаме.
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Мнение от krasimir »

Coarseman написа:Някой пробвал ли е да ароматизира с тези сиропи с които се поливат сладоледите...
глазура :wink:

Може и да стане с нея, знам ли... :roll:
П.С - не мисля че боите за яйца са подходящи за захранката... :roll: (лично мнение). По-добре сладкарски бои, а най-добре SENSAS :lol: :lol: :lol:
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

krasimir написа: глазура :wink:
Точно! :lol: :lol:

За боите-да бе,ясно че фирмените са си най-добри,ама тука се бистрят опции за заместители.

Друго се сетих!Има ли тука някой който да има нещо общо с фуражния бизнес?
Във фуражите за малки,отбити прасенца се използват някои съставки-картофен протеин,соев протеин и ароматизатори които според мен направо ше си лепнат в една захранка.
В същото време тези неща би трябвало да са в пъти по-евтини от оригинална захранка.
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Coarseman написа:Във фуражите за малки,отбити прасенца се използват някои съставки-картофен протеин,соев протеин
Стартови смески - има ги и за пилци, продават се по пазарите.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

babydoctor написа:Стартови смески - има ги и за пилци, продават се по пазарите.
Не бате,имам предвид т.нар престартерни смески именно за малки прасенца.В стартерните смески за бройлери не се слагат ароматизанти а качеството на източниците на протеин (предимно и най-вече соев шрот) е несравнимо по-ниско от качеството на съставките които се използват при пре-стартерните смески за малки прасенца.

Прочее,току що поразпитах,една от фирмите които внася ароматизанти за тази цел в България се казва ИРЕКС-Арома-сръбска,но все още не съм открил кой и е официалния дистрибутор в България.
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Paparaka »

Боята за яйца лично съм я пробвал и гарантирам, че става. Пробвал съм жълта и червена и боядисва храната, НО...
има малък проблем. Не боядисва на структорно ниво. Т.е храната се оцветява, но когато хвърлиш топка във водата на плитко след десетина минути боята се отмива и остава храната в естествения си цвят.
Това до някъде е добре, понеже боята при отделяне образува интересен облак мътилка, но само до някъде.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
Skorpi
Мнения: 139
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 17:10
Местоположение: St-Zagora

Мнение от Skorpi »

Те тва с боята ощте утре щте го пробвам
:P :P :P
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”