Линия за подвижен ваглер?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от ivelin66 »

Значи при два бели червея има един тънък трик - единия се боде на куката нормално през дупето, а другия през главата.Така при пропадането не се въртят толкова много,както ако са набодени през дупето
Team Milo - feel the difference
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

dudes,
като чета назад постовете под тази тема, непроизволно се сещам да притчата, как стадо слепци описват животното "слон" :lol:

Не намеквам, Боже упаси, че някой от тук писалите е слепец в този вид риболов, напротив! Искам да кажа просто онова, което всеки от нас, опилите се от прелестите на мачовия риборов, го знае - колкото мач-риболовци, толкова удачни монтажи; плюс: колкото вида риба - толкова, колкото типа дъно- толкова, колкото разстояния - толкова, колкото вида атмосферни условия - толкова, колкото различни водоеми - толкова, и пр., и пр.
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Paparaka »

Д-р Флекс написа:dudes,
като чета назад постовете под тази тема, непроизволно се сещам да притчата, как стадо слепци описват животното "слон" :lol:

Не намеквам, Боже упаси, че някой от тук писалите е слепец в този вид риболов, напротив! Искам да кажа просто онова, което всеки от нас, опилите се от прелестите на мачовия риборов, го знае - колкото мач-риболовци, толкова удачни монтажи; плюс: колкото вида риба - толкова, колкото типа дъно- толкова, колкото разстояния - толкова, колкото вида атмосферни условия - толкова, колкото различни водоеми - толкова, и пр., и пр.
Док тук разговора се отнесе в друга плоскост. Не става дума за различни видове монтажи и отежнения, а за това как да няма оплитания.
Анадън мо? :wink:
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Д-р Флекс написа:непроизволно се сещам да притчата, как стадо слепци описват животното "слон" :lol:
Тва е много хубава притча бай дъ уей...

Знаех си аз че сме от една порода.. :wink:

P.S. Макар да не съм съгласен с думата "стадо" в случая. "Група граждани с увредено зрение" щеше да бъде далеч по-политически коректно... :lol:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Верно е, ама аз съм бивш мраколюбец, и политкоректността понякога ми куца... сепак, съм толерантен спесимен като цело, и продължавам да полагам усилия...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

А ,мосю Папарас, сега разбирам: ако е само за оплитанията ,мисля, че там наистина не е до монтажи, а до една друга притча - оная за английския lawn, бил той голф-, или тенис-такъв :D

Ако си заметал некъде около над 300,000 пъти, може би вече да си спрял да оплиташ завинаги...ако ме разбирашшш :D
otkata
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Май 04, 2010 15:40

Мнение от otkata »

При този изчерпателен урок просто няма как да не хвана нещо в събота )))
Очаквах да чуя "не ползваш ли търсачката" и така нататък и съм приятно изненадан от това, че ми се обясни и изясни всичко.
ИзображениеИзображениеИзображение за всички!!!
Аватар
dundurma
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 20:26
Местоположение: Стара Загора

Мнение от dundurma »

Страхотна тема, много полезна. Мисля че папарака говори за този монтаж :

Изображение

само че тук картинката е не пълна, т.е. не продължава до горният вирбел, но разстоянията са точно такива за каквито говори папито.

т.е.
Paparaka написа:Растоянието от долния вирбел до основното отежнение трябва да бъде винаги по-голямо от дължината на повода. ОБАЧЕ. Растоянието от долния вирбел до основното отежнение трябва да е по-малко от колкото от основното отежнение до горния вирбел.
http://www.sensas.com/en/tip/montages-p ... up.11.html[/quote]
Последно промяна от dundurma на Сря Юни 09, 2010 22:58, променено общо 1 път.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

хммм... а ваглера де го?


PS колега, peche-au-coup означава, в сравнително свободен превод, "риболов на фиксирана плувка с директен или нещо подобно".
Просто за информация.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Д-р Флекс написа:PS колега, peche-au-coup означава, в сравнително свободен превод, "риболов на фиксирана плувка с директен или нещо подобно".Просто за информация.
Аха - точно това си означава в превод - директен или уип.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
dundurma
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 20:26
Местоположение: Стара Загора

Мнение от dundurma »

опаа моя е грешката, извинявам се, но пък монтажа е почти 1/1 с въпросният за ваглер :roll:
desso
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Дек 26, 2008 15:24
Местоположение: София

Мнение от desso »

Я да се включа и аз в таз убава тема...
Става въпрос за слайдер. Да речем 4+10 грама. Ми винаги като го "залепя" за основното утежнение се оплита! Реших проблема като го отделих от основното с една-две съчми на разстояние някъде около 1.5 пъти дължината на плувката. Та тука една схема рисувах и преди да я пробвам, да споделя, барем некой ме светне дали има смисъл да се занимавам или пък да даде акъл за нещо по-надеждно...
Изображение
А иначе монтажа, който ползвам е същия като този на рисунката, но основното утежнение е над втория вирбел, а между двата вирбела разполагам дропери..
Аватар
bolo7m
Мнения: 323
Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 21:01
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от bolo7m »

Колега тези 4гр. ще ги сложиш при основното от 10гр. ,а там сложи силиконов стопер за да се спира слайдера.
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Според мен, слайдера трябва да лети групиран с основното утежнение; и при двата последни поста- този с чертежчето и следващия пост, няма начин при замятането утежнението да не се "изстрелва" на няколко метра пред слайдера или още по вероятно, слайдера да се спре в стопера нагоре по линията още по време на полета :idea: За да не се случва това: слайдера трябва да има достатъчно тежък кил- 1..2...4..гр и над основното утежнение е добре да се монтира(непосредствено лепната за него) една по-малка съчма, която има функцията да намали ъгъла между оста на слайдера и линията; т.с "биберона" като ляга върху нея, държи тялото на слайдера достатъчно в страни от основното утежнение, но под малък ъгъл за да не се отделя от утежнението при замятане и в полет.
Колкото до уплитанията, аз мисля че отделно от това по-горе, има още две основни причини водещи до постоянни уплитания- ползването на тънки влакна и рязкото замятане(най-вече). Аз ползвам влакна минимум 0.20-0.205; по-скоро 0.22(отделно дето при евентуално уплитане се разплитат много по-лесно); трябва да се замята плавно и с постепенно натоварване на пръта и отделно, специално за риболов със слайдер, ползвам мач 3.90 с подчертано параболичен строй. :idea: 8)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Бачо Илия написа:... трябва да се замята плавно и с постепенно натоварване на пръта и отделно, специално за риболов със слайдер, ползвам мач 3.90 с подчертано параболичен строй. :idea: 8)
Yes, Master ! :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”