Линия за подвижен ваглер?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Мнение от milo69 »

е те това ползУвам аз - повод -30см. , вирбел / преди слагах дроперче до него ама напоследък вирбела ми е и дропер/, на 40см. от вирбела утежнение от 3 оловца едно до друго и на 60см. от групата - пак вирбел...риба, която не харесва тоя монтаж - не е риба и не заслужава моето "внимание"... :D
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Мнение от лука брази »

milo69 написа:е те това ползУвам аз - повод -30см. , вирбел / преди слагах дроперче до него ама напоследък вирбела ми е и дропер/, на 40см. от вирбела утежнение от 3 оловца едно до друго и на 60см. от групата - пак вирбел...риба, която не харесва тоя монтаж - не е риба и не заслужава моето "внимание"... :D
:lol: :lol: :lol:
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Paparaka »

Бачо Илия написа:Според мен, слайдера трябва да лети групиран с основното утежнение; и при двата последни поста- този с чертежчето и следващия пост, няма начин при замятането утежнението да не се "изстрелва" на няколко метра пред слайдера или още по вероятно, слайдера да се спре в стопера нагоре по линията още по време на полета :idea: За да не се случва това: слайдера трябва да има достатъчно тежък кил- 1..2...4..гр и над основното утежнение е добре да се монтира(непосредствено лепната за него) една по-малка съчма, която има функцията да намали ъгъла между оста на слайдера и линията; т.с "биберона" като ляга върху нея, държи тялото на слайдера достатъчно в страни от основното утежнение, но под малък ъгъл за да не се отделя от утежнението при замятане и в полет.
Колкото до уплитанията, аз мисля че отделно от това по-горе, има още две основни причини водещи до постоянни уплитания- ползването на тънки влакна и рязкото замятане(най-вече). Аз ползвам влакна минимум 0.20-0.205; по-скоро 0.22(отделно дето при евентуално уплитане се разплитат много по-лесно); трябва да се замята плавно и с постепенно натоварване на пръта и отделно, специално за риболов със слайдер, ползвам мач 3.90 с подчертано параболичен строй. :idea: 8)
Тук говорим за ВАГЛЕР колега, не за слайдер.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

БИ е писал конкретно в отговор на постинг на solo от предната страница, Папарак, не се заяждай...
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

Бачо Илия написа:Според мен, слайдера трябва да лети групиран с основното утежнение; и при двата последни поста- този с чертежчето и следващия пост, няма начин при замятането утежнението да не се "изстрелва" на няколко метра пред слайдера ....
Абсолютно верно,а и падането във водата е все едно си метнал талпа успоредно... :lol:
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Paparaka »

Д-р Флекс написа:БИ е писал конкретно в отговор на постинг на solo от предната страница, Папарак, не се заяждай...
Не се заяждам, просто темата наистина е за ваглера. Не разбрах, че отговор.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Paparaka написа:
Д-р Флекс написа:БИ е писал конкретно в отговор на постинг на solo от предната страница, Папарак, не се заяждай...
Не се заяждам, просто темата наистина е за ваглера. Не разбрах, че отговор.
Всеки един ваглер е и слайдер; както и всяка една подвижна плувка също е слайдер :D :D 8)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Бачо Илия написа:
Всеки един ваглер е и слайдер; както и всяка една подвижна плувка също е слайдер :D :D 8)
Айайай... е сега вече ще се става на кълбета май; мончета, чао, аз излизам ... :lol:
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Бачо Илия написа:Всеки един ваглер е и слайдер; както и всяка една подвижна плувка също е слайдер :D :D 8)
Предлагам да не объркваме допълнително детската аудитория и да се придържаме към:

- Ваглер-таа плувка къде повечето от тежестта се носи от плувката и се закрепя неподвижно на линията
- Слайдер-таа плувка къде повечето от тежестта е по линията и плувката е подвижна.


Така сички ше имаме по-малко главоболия! :lol: :wink:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

Аре и хептем ясно да стане,аз да пусна линк към двете наистина/поздрави на Марко :P / добре обяснени теми за двата вида плуФки.

слайдер:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=29021

ваглер/е има и слайдери :lol: /
http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=29272
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Paparaka »

Coarseman написа:
Бачо Илия написа:Всеки един ваглер е и слайдер; както и всяка една подвижна плувка също е слайдер :D :D 8)
Предлагам да не объркваме допълнително детската аудитория и да се придържаме към:

- Ваглер-таа плувка къде повечето от тежестта се носи от плувката и се закрепя неподвижно на линията
- Слайдер-таа плувка къде повечето от тежестта е по линията и плувката е подвижна.


Така сички ше имаме по-малко главоболия! :lol: :wink:
Съгласен, само дето ваглера мое и да е подвижет освен неподвижен.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Пък за децата: ако няма "биберон" отдолу, не е слайдер :D :D 8) 2+4 без биберон е ваглер, пък 2+4 с биберон(и съответните монтажи) е слайдер 8)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Са си е..а мамата... :roll: :roll: :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
otkata
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Май 04, 2010 15:40

Мнение от otkata »

стига де. спамите вече )))
изясниха се нещата Изображение
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Бачо Илия написа:Пък за децата: ако няма "биберон" отдолу, не е слайдер
Е начи аз съм слайдер.
Имам биберон отдолу... :lol: :lol: :lol:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”