Линия за подвижен ваглер?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Аватар
mario67
Мнения: 410
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 13:55
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от mario67 »

Това означава,че във ваглера е вградено 2SSG или 3.6гр и ще трябва да сложиш още 3.2 гр на линията,за да е утежнен правилно и да работи.Аз лично ги преутежнявам с две съчми
jim_jim_jim
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 10:27

Мнение от jim_jim_jim »

От 2 години след доста загубени ваглери и слайдери по клоните замених мача 4.20 с телескоп 2.70 м . Сега всяка линия ми е с подвижен ваглер и съм много доволен.Просто мога да си замятам спокойно под дърветата/просто 80 % от водоемите които посещавам са такива/ .Незнам кой е определил стандарт на пръчките за този вид риболов да е от 3.80 до 4.20 !?
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Мнение от outsider »

mario67 написа:Това означава,че във ваглера е вградено 2SSG или 3.6гр и ще трябва да сложиш още 3.2 гр на линията,за да е утежнен правилно и да работи.Аз лично ги преутежнявам с две съчми
Изображение
Аз все пак си мисля че ваглерите , които колегата си е харесал , са без всякакво утежнение , и 3,2 гр. е всичко , което носят.( Което въобще не значи , че трябва да бъде монтиран подвижно - като ги знам англичаните кви са образи , това изделие на изящното изкуство най-вероятно се щипва с две съчми на линията вместо конектор , и се ползва за фиксиран монтаж :wink: )
...що някой не купи един такъв и да го утежни д видим за кво става дума , че ебати темата направихме ... :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
desso
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Дек 26, 2008 15:24
Местоположение: София

Мнение от desso »

Имам такива плувки на Миди - слайдери. По 6.4 грама носят (4SSG) и не са утежнени. Ползвал съм ги 2-3 пъти, за дълбочини от порядъка на 5 метра. Учудващо за мен бе това, че летяха по-добре , отколкото очаквах, предвид това, че нямат тежест в тялото. Всичко това при правилно замятане, защото в противен случай изостават назад по линията. При вятър е малко тегаво да се работи с тях.
Аватар
Hitch-Hiker
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 18:07
Местоположение: шумен

Мнение от Hitch-Hiker »

Това Миди е с много ниска цена, и с малко тунинг става перфектен слайдер.Или пласмасовия кил се сменя с метален ...или се утежнява с две месингови гайки които се заоблят със шкурка ,важно е да са около 1грам,отгоре се лепва една антена Колмик или Кралузо,за по голяма чуствителност...и рибите да му мислят :D :D :D
jim_jim_jim
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 10:27

Мнение от jim_jim_jim »

Някой знае ли начин на ваглер с по дебела антена да се направи така , че да му се слага по тънка ,но без да се лепи и да може да се сваля ?
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Мнение от Георги Кръстев »

Да .
Трябва ти .макетно ножче , моментно лепило, 4 см от клечка за уши. и си ти.
Вземаш си ваглера , обрязваш му дебелата антена, ако е от пауново перо с лекота ще пухнеш клечката за уши а после ще и сложиш лепило.Ако антената е от пластмасова тръба просто лепиш след като изрежеш дебелата антена....
От там на татък си купуваш антени с подходящия диаметър ...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”