Проблем с монтажа на мач

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
ottopepi
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 23:01
Местоположение: Червен бряг

Мнение от ottopepi »

Дроперите са Динс Морис меки но мисля че конектора на ваглера куца и влакното много е тънко мможе да ми препоръчате някакви качествени конектори със силикон
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

ottopepi написа:Дроперите са Динс Морис меки но мисля че конектора на ваглера куца и влакното много е тънко мможе да ми препоръчате някакви качествени конектори със силикон
Динсморс, не Динс Морис... :lol: :lol:

Заедно с Анкър са най-доброто олово на пазаря... :lol: не е от тех..

С тефлон,конектори с тефлон,не със силикон..

А,да,късанки мое да стават и от усукано влакно.
Не е лошо профилактично след всеки излет първите десетина метра от влакното да си заминават...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
ottopepi
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 23:01
Местоположение: Червен бряг

Мнение от ottopepi »

Благодаря ще пробвам да сменя влакното и конекторите на плевките
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от Popeye »

Защо не сложиш едно силиконов манисто преди последната съчма -да го играе амортисьор
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

Как точно слагаш влаглера на влакното,смисъл директно ли го нанизваш или позваш вирбел като този или подобни:

Изображение

Ако не ползваш вирбел,почни.
Също,както Ники по горе ти е обяснил,твърде възможно е след, като направиш стоп възлите да се наранява влакното,което е нормално.Просто треа,като напрваиш възлите да ги "качиш" на горе поне да кажем метър и след това откъсваш влакното в/у, което си направил възлите.
Аватар
mario67
Мнения: 410
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 13:55
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от mario67 »

Ники Дончев написа:
kozeboy написа:
0,25 влакно не се къса така лесно ако е в добро състояние!!!!!
0.18 :wink:


А какви тежести ползваш,ако са много твърди най вероятно от тях.
Със сигурност е от това.И аз имах този проблем.Смених си тежестите с меки,които се стискат на ръка и всичко си дойде на мястото.
Мачовия риболов не е риболов на тежко с влакна 0.25 :D
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

mario67 написа:Със сигурност е от това.
Нема как да е от тва!
Човека полза Динсморс,а от тва по-мйеко с фенер да търсиш няма да намериш...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Мнение от outsider »

Стопирането на 3+3 ваглер само с един дропер е умряла работа.С меко олово тип Динсморс (ние го мразим , любезни!!!! ) е още по-умряла; вирбел със силиконов или каучуков стопер ти решава проблема за вечни времена
П.С- да загубя повече от два ваглера на ГОДИНА е нещо което ме притеснява - 7 за един излет....бате... :roll:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

outsider написа:7 за един излет....бате... :roll:
Не четеш ,влакно боклук,най вероятно висяло някъде,което се къса където си иска :wink:
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
nikgeo
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Дек 25, 2004 11:09
Местоположение: гр.Добрич

Мнение от nikgeo »

Най-вероятно, проблема е от дропера, който ползваш за стопер на ваглера, независимо, че ползваш меки олова. Точно при него се получава динамичен удар при замятане и за да не се придвижва по кордата, обикновено се притиска малко по-здраво и там влакното се прищипва и отслабва. Имах този проблем преди да започна да използвам вирбел за стопер. Бях го решил по следния начин: След нанизването на конектора за ваглера, наничвах силиконов стопер и след това поставях съчмата за стопера, като придвижвах силикончето плътно до съчмата. Такава силиконка слагам и сега, когато използвам вирбел за стопер, като тя ми покрива изцяло възела при вирбела, за да го запази от ударите на конектора.
!!! Едно е да си ПРОСТОСМЪРТЕН,а съвсем различно е да си ПРОСТ и СМЪРТЕН ...... но някои така и не го разбраха !!!
Аватар
mikej
Мнения: 182
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 18:46
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от mikej »

Bayivan написа:Как точно слагаш влаглера на влакното,смисъл директно ли го нанизваш или позваш вирбел като този или подобни:

Изображение

Ако не ползваш вирбел,почни.
Също,както Ники по горе ти е обяснил,твърде възможно е след, като направиш стоп възлите да се наранява влакното,което е нормално.Просто треа,като напрваиш възлите да ги "качиш" на горе поне да кажем метър и след това откъсваш влакното в/у, което си направил възлите.
Aз ползвам такива вирбели и до сега не съм имал проблем

ползвам влакна 0,14 и 0,16 този сезон имам към 7 или 8 изледа на мач и още ваглер не съм губил

имам един въпрос към колегата който използва корда 0,25 не минава ли трудно през водачите на мача :?:
release now to catch tomorow
ottopepi
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 23:01
Местоположение: Червен бряг

Мнение от ottopepi »

mikej написа:
Bayivan написа:Как точно слагаш влаглера на влакното,смисъл директно ли го нанизваш или позваш вирбел като този или подобни:

Изображение

Ако не ползваш вирбел,почни.
Също,както Ники по горе ти е обяснил,твърде възможно е след, като направиш стоп възлите да се наранява влакното,което е нормално.Просто треа,като напрваиш възлите да ги "качиш" на горе поне да кажем метър и след това откъсваш влакното в/у, което си направил възлите.
Aз ползвам такива вирбели и до сега не съм имал проблем

ползвам влакна 0,14 и 0,16 този сезон имам към 7 или 8 изледа на мач и още ваглер не съм губил

имам един въпрос към колегата който използва корда 0,25 не минава ли трудно през водачите на мача :?:
Значи моите вирбели за ваглерите са други горе където минава влакното е метално втулка ето такъв
http://shop.fishing-mania.com/viewaccess_3.php?id=612
Аватар
mikej
Мнения: 182
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 18:46
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от mikej »

ottopepi написа:
mikej написа:
Bayivan написа:Как точно слагаш влаглера на влакното,смисъл директно ли го нанизваш или позваш вирбел като този или подобни:

Изображение

Ако не ползваш вирбел,почни.
Също,както Ники по горе ти е обяснил,твърде възможно е след, като направиш стоп възлите да се наранява влакното,което е нормално.Просто треа,като напрваиш възлите да ги "качиш" на горе поне да кажем метър и след това откъсваш влакното в/у, което си направил възлите.
Aз ползвам такива вирбели и до сега не съм имал проблем

ползвам влакна 0,14 и 0,16 този сезон имам към 7 или 8 изледа на мач и още ваглер не съм губил

имам един въпрос към колегата който използва корда 0,25 не минава ли трудно през водачите на мача :?:
Значи моите вирбели за ваглерите са други горе където минава влакното е метално втулка ето такъв
http://shop.fishing-mania.com/viewaccess_3.php?id=612
Ползвам и такива метални и съм нямал грижи

мое мнение е че проблема не е там
release now to catch tomorow
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

Щом позлваш вирбел - добре,значи местим проблема във влакното или в съчмите.. :?

С какво влакно си?
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Bayivan написа:Щом позлваш вирбел - добре,значи местим проблема във влакното или в съчмите.. :?

С какво влакно си?

Батко,отрано си подкарал рикиите днеска ми се чини... :lol:

И на двата ти въпроса има отговори по-нагоре...
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”